Skocz do zawartości

xeroseh

Pasjonat - Nowicjusz
  • Postów

    15
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez xeroseh

  1. Wracam z tematem, 


    Nie wiem na ile to zadziało, na ile to przypadek, czy efekt placebo - najprościej to powiedzieć: trochę poruszałem czujnikiem różnicy ciśnień. I obecnie mam wartości. Na biegu jałowym, i na wysokich obrotach na biegu jałowym.

    i
    Czy wniosek jest jeden: filtr DPF do ponownego czyszczenia? 
    Jeżeli porównać skale 1-10 kondycji DPF to mój przypadek w jakim przedziale?  Jest źle, jest bardzo źle?
    Jakieś zabiegi typu dodatek do paliwa, warto próbować?


    Auto, silnik tuż po powrocie z drogi, na zegarach 90 st. C


    Dzięki, pozdrawiam 🖐️

     

    dpf.png

    dpf 2500 tyś.min.jpg

  2. 22 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

    Na biegu jałowym na wolnych obrotach różnica ciśnień na niezapchanym dpf wynosi ok. 4-7 hPa.

    0 hPa to za mało. 

     

    Okej, czyli co, DPF po przejechaniu 50 tyś km znowu do czyszczenia? Bo nie da się określić zapchania filtru DPF po wartościach sadzy czy popiołu w jakim jest stanie? Chciałbym wykluczyć inne prawdopodobieństwa, i ograniczyć koszty usługi jakby nie miałoby to być spowodowane zapchaniem się tego filtra

     
    Przypomniałem sobie, że miałem wymieniany czujnik różnicy ciśnień, ale jestem prawie pewny, że nie był on adaptowany za pomocą vcdsa przez mechanika. 

    Może to mieć na to wpływ?

  3. Siemka, 
    Zwracam się do Was z takim problemem. Otóż bardzo często mam podwyższone obroty ~dochodzące pod 1000 obr./min. co mogłoby mi sugerować wypalanie się DPF. Obecnie mam na liczniku trochę ponad 350 tyś km. Równo przy 300 tyś km był czyszczony mechanicznie filtr DPF. Mam sczytane wartości od DPF, i chciałbym Was się zapytać o granice zapchania DPF, w jakiej kondycji jest ten DPF, bo przejechanie zaledwie 50 tyś km by sprawiło że DPF ponownie do czyszczenia?( z czego 40 tyś km zrobione było w trasie).
    Mam też wartości wtrysków - czy ktoś mógłby zobaczyć jak one się przedstawiają? Pytałem się dwóch mechaników, to oni odpowiedzieli że nie znają jakie wartości są OK do wtrysków.

    A jeszcze niedawno miałem komunikat od cyfrowej miarki żeby obniżyć poziom oleju (obniżyłem, wylałem ok 1,5litra oleju) - kupiłem bagnet, na którym jest ok. w połowie miarki.- i nie jest tożsame z wartością która pokazywana jest na wyświetlaczu - co domniemam, że czujnik też może być wadliwy, ale na pewno nie o 1,5l oleju bo tyle realnie zlałem i bagnet po tym był w połowie zapełniony.
    Pytanie skąd najprawdopodobniej dolewka paliwa do oleju.
    Wie ktoś jaka jest minimalna i maksymalna wartość mm poziomu oleju? - bo mogę jeszcze mieć dodatkową opcję na sprawdzenie ilości oleju. tylko potrzebuje znać granice.

    Silnik CAGC 

    Dziękuję :) 

    dane DPF.png

    wtryski bieg 2600 obr.min.png

    wtryski bieg jałowy.png

  4. Żarniki zamienione, i analogicznie ta sama sytuacja na lewej lampie. Wina leży po stronie żarnika najprawdopodobniej.
    W takiej sytuacji wystarczy wymienić po prostu żarnik, czy też nie obędzie się bez diagnostyki komputerowej, tudzież adaptacji nowego żarnika i tym podobne?
    A jak temat o żarnikach, są któreś godne polecenia? Albo czy np można bez problemu zamienić na ledowy, dla przykładu znaleziony na Allegro Żarniki Xende D3S 35 W 24775. - https://allegro.pl/oferta/2x-zarniki-led-xenon-d3s-6000k-xende-germany-300-palniki-led-12737822750

    Dzięki, pozdrawiam !

     

  5. Cześć 

    Mam takie zapytanie, problem. Czy ktoś z Was spotkał się z sytuacją, że doszło jakby do usterki lampy (żarówki), w moim przypadku prawa strona, że działa po włączeniu świateł mijania, po czym po 2-3 minutach wyłącza się i wyskakuje błąd. 
    Chodzi mi fakt, że po wyłączeniu zapłonu i ponownym włączeniu, lampa świeci na nowo, i za chwilę gaśnie ponownie - i tak w kółko można. Zastanawiam się na ile problemem jest sam biksenon a na ile elektryka może.. dodam że ten pasek do jazdy dziennej, (led) działa przez cały czas.

    Dzięki za każde info, pozdrawiam

  6. Cześć,
    Mam do Was takie pytanie.
    Czy da się ustawić siłę nawiewu na przednią szybę w taki sposób, że po wyłączeniu zapłonu, i ponownym włączeniu zapłonu, siła/moc nawiewu była taka sama jak przed wyłączeniem silnika? Chodzi o to, że w trakcie jazdy powiedzmy siła jest na 3, i tak aż do końca wyłączenia zapłonu. Ale po ponownym uruchomieniu, moc zawsze uruchamia się jakby automatycznie na 10~12.
    A chciałbym, żeby siła pozostała taką jaką zostawiłem przed wyłączeniem.
    Da się coś z tym zrobić, z punktu menu, zielonego?
    Dzięki!

  7. Witam,
    Niestety muszę powrócić do tematu. Jak za pierwszym razem usterka po prostu sama się usunęła (po prostu, po sprawdzeniu błędu na komputerze, i powrocie do domu, wszystko wróciło do sprawności.
    I aż do dzisiaj. Dziś się problem powtórzył. Brzęczyk wydaje dźwięki jak ostatnio.

    - nie pojawia się parktronic na ekranie
    - na każdym biegu działa brzęczyk (po wbiciu wstecznego na chwilę się wycisza, ale powraca) 
    - dostałem się do brzęczka, odłączyłem go od zasilania, włączyłem zapłon, parktronic nie powrócił. Podpiąłem go ponownie, dalej jest ten sam problem.

    Co mogę zrobić więcej, ktoś ma jakieś pomysły?
    Dziękuję i pozdrawiam!

  8. Cześć, 
    Kieruję do Was dość nietypowe pytanie. Jestem posiadaczem Audi A4 B8 2011.

    Dziś kolega z ciekawości zapytał się, czemu nie korzystam z systemu KEYLESS. Zdziwiło mnie to pytanie. A chodziło mu oto, że zauważył charakterystyczne kwadraciki na klamkach.
    I tutaj zacząłem drążyć wątek, bo rzeczywiście, na pierwszy rzut oka, istnieje możliwość, że taki system w moim aucie jest, do teraz nie wiedziałem i z którego nie korzystałem. Jak jest, to na pewno nieaktywny, ponieważ nie mogę otworzyć drzwi, w sposób taki jaki umożliwia  ten system.
    Moje pytanie jest takie: w jaki sposób mogę sprawdzić, czy jest ten system zawarty w moim aucie, czy jest jakaś opcja jego aktywowania, np z pozycji panelu? 

    Pozdrawiam, :)

  9. Taki błąd. 
    Obecnie teraz działa bez zarzutu, jakby nigdy nic wcześniej nie miało miejsca. Natomiast mając włączoną funkcję czujków, nawet jak nie ma nic w pobliżu, jeden czujnik się co jakiś czas się wzbudza (pokazuje się na wyświetlaczu ruch z jego strony, mimo że samochód stoi w miejscu.
    Jest bardzo prawdopodobne, że to on może właśnie powodować jakieś problemy? 
     

    273474799_375736481181125_6543787130428258648_n.jpg

  10. Witam Was,
    Zwracam się tutaj z zapytaniem. 
    Audi A4 B8 2011. Po wykonaniu manewru cofania, zauważyłem że coś stało się z czujnikami parkowania. Od tamtego momentu, włączenie zapłonu równa się z bezustannym pikaniem z prawej strony bagażnika. Początkowo myślałem, że to może być zawieszka, jednak po kilku godzinach problem jest ten sam. Dodatkowo podczas cofania na wyświetlaczu nie pojawia się opcja odległości auta(czujków) od przeszkody- wizualizacja (mam nadzieję, że można się domyślić do mam na myśli). 
    Po odpięciu modułu PDC problem pikania znika.

    Czy ktoś wie co to za usterka, lub miał już taki przypadek wcześniej?
    Dziękuję, pozdrawiam,

×
×
  • Dodaj nową pozycję...