
rafauuu
Pasjonat - Nowicjusz-
Postów
12 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Reputacja
0O rafauuu

Informacje
-
Imię
Rafał
-
Miasto
Mazowieckie
Auto
-
Model
A4 B8
-
Nadwozie
Avant
-
Rok produkcji
2013
-
Silnik
2.0 TDI
-
Kod silnika
CJCA
-
Napęd
FWD
-
Skrzynia
Multitronic
-
Paliwo
ON
Ostatnie wizyty
Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.
-
A4 B7 2007 rok Panowie, przeczytałem multum tematów czy tu na forum czy też na fb i im więcej czytam tym głupszy jestem.. sory ale pójdę na łatwiznę. Temat znany, ustawiam na LO wieje zimnem, ustawiam 16 czy 18 czy 20 wieje gorącym powietrzem, dodatkowo nie wieje ze środkowych kratek (nad radiem) Nie mam vcds itp, robiłem podstawową regulację poprzez climatronic i nic nie pomogło. Na pewno silniczniki do wymiany, kwestia.. które. Czy bez kompa jestem wstanie dowiedzieć się które do wymiany? Pozdrawiam.
-
Panowie, przy poborze oleju 0.5-0.7l/1000km stosował ktoś Cera Tec żeby zmniejszyć zużycie?
-
Człowiek jest głupi po prostu, jak kupowałem to skupiłem się na skrzyni, na to czy ruda go nie bierze, czy też na to czy nie bity. Do głowy by mi przyszło że może być tak jak teraz, mądry człowiek po szkodzie.
-
Mechanior wspominał o turbo ale mówił że jest dobrze, po prostu bardzo delikatne luzy. Wcześniejszy który robił mi dpf mówił że w tubie jest trochę sadzy i że pewnie olej bierze(wtedy jeszcze nie wiedziałem). Ten drugi powiedział że jeśli olej bierze to on nie bawi się w naprawy bo kiedyś robił i znowu coś tam nie pasowało, dlatego też oddałem innemu. Nigdy bym nie stawiał że silnik jest w takiej kondycji, mróz -15, samochód tydzień nie odpalany i wsiadam i pali naprawdę lux. Wiem, że może olej lać a palić dobrze. Ten cały cera tec coś może pomóc?
-
Po kupnie wymieniłem olej i 5 tysięcy kilometrów był spokój więc na "moim" oleju. Żadnego kopcenia nie ma. Tylko z tego co się słyszy to, że nie złoży się tak jak fabryka. Ceratec coś może pomóc? Chodzi mi głównie o to, że muszę kupić drugi samochód do jazd do pracy. Dopiero po kupnie samochodu chciałbym się brać za naprawę tego, wiadomo chodzi o kasę, uzbieranie na naprawę później.
-
Cześć, opiszę swoją historię a zarazem potrzebuje porady co dalej. W lipcu 2022 roku kupiłem a4 B8 2013 rok 2.0 TDI CJCA Multitronic. Samochód od handlarzyny, przebieg 185 tysięcy ( ASO do 2018 przebieg 108 tysięcy) Po kupnie od razu zmiana oleju,rozrządu itp. (olej Castrol) Po wymianach okazało się samochód więcej pali, padło na dpf. Dpf wyprany i samochód zaczął normalne spalanie. 5 000 km bo wymianie oleju komunikat o niskim stanie oleju (dolać max 1l), kupiłem bagnet i na bagnecie też mało. Dolalem 700ml i po 1 500 km znowu komunikat. Samochód oddałem w lutym do mechanika, sprawdził dolot itp i wszystko ok, zrobił płukankę i zalał olejem motul. Zrobiłem trochę ponad 1 000 km i na mmi 1/4 miarki (na bagnecie też minium) Silnik szrot tak? Mam się łudzić że coś pomoże? Nastawiam się na b.duze koszty ale jest opcja zminimalizowania choć trochę tego poboru? Rozumiem, że wchodzi w grę tylko wymiana silnika na drugi. Ale znowu ryzyko że następny może być taki sam. Samochód z jazdy naprawdę spoko, skrzynia itp jest okej. Najchętniej bym go wystawił na olx z informacją że silnik do wymiany ale co ja za niecho wezmę. Mieliście jakieś doświadczenie z tak duzym poborem? Czemu po kupnie 5 tysięcy kilometrów zrobił i cisza. Pozdrawiam.
-
DPF wyczyszczony i miało być dobrze, a jest jeszcze gorzej.. Wczoraj komunikat o stanie minimalnym stanie oleju. Od wymiany oleju 6 000 km. Silnik do remontu?
-
DPF już idzie do czyszczenia, martwi mnie ta brudna turbina.
-
Mechanior tylko wspominał o tych 15 i 17 gram popiołu i że nie mógł go wypalić. Coś mówił jeszcze, że przed próbą wypalenia miał 15 gram a po 17. Co do przebiegu, według ASO w 2018 roku miał 109 tysi i na tym koniec. Książka jest do końca ale to książka.. Przeczytałem forum i powiedziałem żeby wymienił też czujnik ciśnienia.
-
teraz to wiem, martwi mnie ta turbina.
-
Cześć, kupując samochód nie myślałem że pierwszym postem będzie od razu problem z silnikiem. Ale na temat, dwa miesiące temu kupiłem Audi A4B8 2.0 TDI CJCA Multitronic 176 tysi przebiegu. Kupiłem i od razu wymieniłem rozrząd oleje itp. Samochód śmiga wszystko okej ale sprawdziłem spalanie przy tankowaniu no i wychodziło w okolicy 8-9/100km więc oddałem samochód do mechanika żeby zerknął czy wszystko okej, trasy raczej 20min trasa 70km/h plus miasto 10min (wcześniej zdarzyło mi się kilka razy że po zgaszeniu chodził wentylator przez 2-3 minuty i wiem że to oznaka prawdopodobnego wypalania DPF) Wyszło, że DPF zatkany. Z tego co mechanik mówił było 15-17 gram popiołu i próbował wypalić go ale nie mógł. No okej DPF do czyszczenia, ale przy demontażu DPF okazało się że turbo jest trochę zasyfione. Z jego rozeznania i napraw tych silników mówi, że dziwne bo po tym przebiegu nie powinno być problemów z takimi rzeczami. Olej nowy zalany przy 177 000 tysi, teraz 180 000 i zero komunikatów ze strony oleju. Możliwe, że silnik bierze powoli olej i DPF za kilka tysi znowu będzie do czyszczenia? Wtryski na kompie w normie.