-
Brak ogrzewania a auto przekracza 90stopni
Mam tylko błąd od termostatu zwarcie z plusem ale jego miałem od zawsze, przedmuchałem nagrzewnice próbowałem odpowietrzyć kilka razy, i to wygląda tak że na wolnych obrotach nic nie leci z powrotu nagrzewnicy jak się trochę da gazu to coś leci i wtedy jest ciepło, przy odpowietrzaniu gazowałem i się auto nie grzało, a potem wszystko skręciłem i zrobiłem przejażdżkę i d*pa jak parkowałem do garażu zrobiło się 120 stopni, termostat musi się otwierać bo wąż do chłodnicy był gorący
-
Brak ogrzewania a auto przekracza 90stopni
A jak to zrobić, na vagu?
-
-
Brak ogrzewania a auto przekracza 90stopni
Witam, posiadam Audi a4 b6 1.8t i jeśli chodziło o chłodzenie i grzanie wszystko szło pięknie, aż dziś nagle przestało działać ogrzewanie, a auto grzeje się grubo ponad 90 stopni, jakieś rady od czego mam zacząć szukać i co to może być?
-
Rzuca autem po wymianie zawieszenia z tyłu.
To quattro, tylko problem jest taki że jak wjeżdżam na mokre przejście dla pieszych to tył mi wpada w poślizg. A przed wymiana zawiechy z tyłu tego nie było
-
Rzuca autem po wymianie zawieszenia z tyłu.
A te kąty na tyle nie powinny być zbliżone do zera?
-
Rzuca autem po wymianie zawieszenia z tyłu.
Możesz zerknąć na wykres?
-
Rzuca autem po wymianie zawieszenia z tyłu.
- Rzuca autem po wymianie zawieszenia z tyłu.
Niby na wykresie jest że poprawione ale do rzeczywistości to ma się nijak, dam do poprawy mu zbieżność jeszcze raz- Rzuca autem po wymianie zawieszenia z tyłu.
Witam, mechanik wymienił mi całe zawieszenie z tyłu oprócz amortyzatorów. Zrobił geometrię. I teraz po pierwsze na prostej kierownicy auto ucieka w lewo, a po drugie jak wjeżdżam w mokre pasy to jakbym w lód wjechał i auto mi wpada w poślizg tyłem. Mam opony 225/40 Continental z 2021 roku trochę jest tam jeszcze bieżnika więc wątpię że to opony. Co mogę powiedzieć mechanikowi?- luz na kierownicy
Drążki są nowe, spróbuje dokręcić śrubę od regulacji magla, może coś da, wyczytałem że dostęp. Jest- luz na kierownicy
Witam, w mojej b6 1,8t quattro od początku kupna przy krótkich ruchach było słychać stukanie. Na stacji diagnostycznej powiedzieli, że całe zawieszenie jest ok, więc te stuki to z maglownicy albo krzyżaka. Pojeździłem tak trochę ale po jakimś czasie przy ruszaniu na skrzyżowaniach w lewo i chyba też prawo, zaczeło mi stukać podczas skręcania. Podejrzewałem, że to przeguby. Pojechałem do mechanika stwierdził, że maglownica leży. To przy okazji wymieniłem drążki końcówki i górne wahacze i samą maglownicę. kupiłem na olx za 800zł niby zregenerowaną, przyszedł kurier otworzyłem, a że sie nie znam na maglach to nie umiałem stwierdzić w jakim jest stanie. Mechanik oddał mi auto i starą maglownicę(nie musiałem zwracać jej). I teraz problem jest taki, że przy skręcaniu faktycznie ucichło, może jak agresywniej skręce to coś czuć, ze przeskakuje, ale jest lepiej niż było. Za to stoję w miejscu krótkie ruchy kierownicą i stuka, podczas jazdy robiąc naprawdę krótkie ruchy czuję po prostu luz. Przechodząc do sedna, czytałem, że te luzy można kasować o ile się nie mylę , czy mógłby ktoś podpowiedzieć jak się do tego zabrać?- Turbo przeładowuje
Problem rozwiązany, uszkodzona gruszka, 5 godzin w dwie osoby i naprawione koszt 200zl gruszka plus uszczelki do turbo.- Turbo przeładowuje
Cały czas pamiętam o Twojej radzie, dlatego dziś przyjrzałem się temu wężowi, ale całego nie zobaczyłem bo jest za bardzo schowany pod innymi przewodami. I z warsztatem, który miał wymienić, umówiłem się na pon i przy mnie go zrobią. Nie szukam problemów tam gdzie ich nie ma, po prostu lubię poszerzać swoją wiedzę i jeśli problemem okaże się ten przewód to nic nie stoi na przeszkodzie abym lepiej poznał mechanike swojego pojazdu.- Turbo przeładowuje
I czemu przewód od n75 który gdzieś tam wchodzi pod turbo (nie ten do gruchy) jest on przezroczysty, chodzi o to, że no różni sie znacząco od typowego przewodu podciśnieniowego- Turbo przeładowuje
Obawiam się, że to jest problem. Zrobiłem logi na odpiętej kostce n75. Przeładowało, różnica w logach jest taka, że wartość zadana jest większa o 0,2bara, a przeładowanie mniejsze o 0,1bara. Zadzwoniłem, do tunera wspomnianego na początku, stwierdziłem, że chce sobie z nim wyjaśnić co się stało, i ku mojemu zdziwieniu umówił się jutro ze mną i chcę dowieść swojej racji, że problem leży w samym turbo. Po czym dojść, że ta klapka od WG jest zacięta? I jeszcze jedno może głupie pytanie z mojej strony, czy w turbinie od 1.8t są kierowniczki sterujące przepływem? - Rzuca autem po wymianie zawieszenia z tyłu.