Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Marcin054

Pasjonat - Nowicjusz
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  1. Koledzy proszę pomóżcie! Temat niby prosty, ale wciaz brak rozwiązania. Brak ogrzewania w A4 B8 2009 2.0 TDI CAGB Wymienione: 1. Nagrzewnica - najpierw na NISSIN pozniej VALEO 2. Duzy termostat 4. Mały termostat + Zawór zwrotny 1J 5. Pompa wody (mechaniczna) Objawy - cisnienie na wężu zasilajacym nagrzewnicę po wcisnieciu gazu jest duze - plyn wyplywa z niego silnym strumieniem. Jednak na powrocie z nagrzewnicy (nowa, 2krotnie wymieniana) plyn ledwo leci, delikatna stróżka po sciance węża. Rurki aluminiowe przechodzące przez grodź sprawdzone w pelni drożne. Samochod przez chwilę daje bardzo slabe cieplo z prawej strony w trakcie rozgrzewania się silnika ale od temperatury 70stopni w gorę jest totalny lód, nagrzewnica zimna. Silnik nagrzewa się szybko (ok 7min) i trzyma równo temperaturę 90st. Zadnych ubytków płynow, zadnego dymienia, silnik chodzi jak zegarek. Przewody wody nie są przesadnie twarde (jedną z teorii byla uszczelka pod glowicą, ale totalnie brak objawow tego). Zasadniczo wyglada to tak, że cisnienie ktore idzie przeciez prosto z bloku na nagrzewnicę nie jest jednak w stanie jej wypelnic. Po podlaczeniu nagrzewnicy plyn jakby wybiera drogę o mniejszym oporze i nie jest zainteresowany pchaniem się do nagrzewnicy ? Poprzednia nagrzewnica zalozona nowa (NISSIN) dosc silnie się zabrudzila po doslownie 3 miesiacach - wyglada jakby przez nagrzewnicę szedł bardzo wolny przeplyw plynu - na tyle żeby nanieść na nią osad z plynu, ale ponieważ cisnienie nie jest wystarczajaco duze nagrzewnica nie jest na bieżąco przepłukiwana silnym strumieniem i dziala jak sito poszukiwaczy złota. Samochod przez wiele lat grzał poprawnie. Problemy zaczęły się pod koniec poprzedniej zimy. Przez cały sezon letni nie udalo sie namierzyc/rozwiazac problemu. Aktualna sugestia mechanika to wymiana uszczelki pod glowicą - ja mechanikiem nie jestem ale wydaje mi się ze to wszystko nie jest efektem zapowietrzania nagrzewnicy przez nieszczelnosc glowicy, ale że jest jakis problem z rozkladem cisnien w tym ukladzie - plyn ma za latwą drogę by ominac nagrzewnicę alternatywnym kanałem. Serdecznie proszę o wasz komentarz i sugestię czego można tu jeszcze sprobować. Bedę wam mega wdzięczny, bo temat powoli wkracza w obszar magii, tracimy nadzieję, a jestesmy mega przywiązani do tego samochodu. Załączam schemat mojego ukladu chlodzenia. Nie ma tu żadnych tajnych zaworków ukrytych w przewodach, etc. Dodatkowa pompka prowadzaca do chlodnicy EGR rowniez dziala poprawnie.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.