-
Błąd P2015 w Audi A5 8T 2.0 TDI CAHA
cześć, problem dalej nie jest rozwiązany i po dłuższym researchu stwierdzam, że nie znalazłem na forum takiego przypadku Co było zrobione do teraz: wymieniony kolektor na nowy od Febiego wymieniony nastawnik (silnik od klap) firmy NTY (dla testu zamontowany był też VDO za 3x taka cene, pracowal dokladnie tak samo i bledy byly dokladnie te same) dołożony ogranicznik do tego nastawnika Totalnie kończą już mi się pomysły, jedyne rozwiązanie jakie widze na ten moment, to wyprogramowanie kolektora - tylko, że troche szkoda wyprogramować nowy kolektor. Wiem też o Czyzyk Czyzyk na FB, ale on potrzebuje oryginału, którego raczej juz nie mam Czy ktoś jest w stanie napisac cos co mnie troche nakieruje? Mam w planach oddać to auto do dobrego serwisu od Audi, ale sam juz nie mam pojecia co wiecej mogliby oni zrobic Chyba jedyne na co wpadłem, to że może mechanik nie ustawil tych wartosci nastawnika "Ten nastawnik co kupiłeś na Allegro powinien ustawiać tę wartość na około 0,760V jest to wartość nominalna."? O ile to się samo nie ustawia
-
Błąd P2015 w Audi A5 8T 2.0 TDI CAHA
Jasne, widocznie mój błąd, jak coś to jest to P2015, "czujnik/wlacznik polozenia nastawnika dlugosci kolektora dolotowego" z tym, że nie jest to VCDS, a jakiś program ktory miałem pod ręka kolektor byl juz wymieniany, następnie pojawił się taki błąd (to juz z VCDS, zdjęcie poniżej) zamówiłem wtedy ten silniczek, zamiennik z firmy NTY, no i po kilku dniach znowu pojawił się P2015, niestety narazie nie mialem jak podpiac do VCDS, więc nie wiem do końca o co dokladnie chodzi Wyczytałem tutaj na forum, żeby dokupic ten nastawnik i wyregulowac go na około 99%, więc pewnie tym się zajmę w następnej kolejnosci, jesli nic lepszego nie znajde domyslam się, że zeby to zrobic to musze znowu caly kolektor wyciagac?
-
Błąd P2015 w Audi A5 8T 2.0 TDI CAHA
Team był wałkowany, tyle, że wymieniłem kolektor, wymieniłem silniczek i nastawnik - stąd wstawiam tego posta, ponieważ sam już nie umiem znaleźć co dalej może być przyczyną Zdjecie odpalilem na trzech urzadzeniach i na kazdym jest czytelne, może problem nie lezy w zdjeciu
-
SzymekElo obserwuje zawartość Montaż przekładni kierowniczej ze wspomaganiem Servotronic w A4 B8 2007-2012 , Błąd P2015 w Audi A5 8T 2.0 TDI CAHA , Cykające sprzęgło w Audi A5 8T i 3 innych
-
Błąd P2015 w Audi A5 8T 2.0 TDI CAHA
cześć, wyskoczył mi ten błąd, kilka miesięcy temu wymieniony cały kolektor, potem pojawił się znowu jakiś błąd i mechanik wymienił silniczek (zamiennik NTY czy cos takiego) od położenia klap, minęło kilka dni i pojawił się znowu ten błąd, ktoś ma jakiś pomysł? 2.0 tdi CAHA audi a5 2009, powoli kończą mi się pomysły zregenerować ten zdjęty silnik oryginał?
-
Cykające sprzęgło w Audi A5 8T
Wymieniłem sprężynę pod pedałem sprzęgła, niestety nie pomogło Wstawiam filmik co i jak, wiem, ze nie jest to glosne, ale mnie irytuje, slychac to gdy pedal sprzegla jest prawie na górze 482045406_9290329547711076_8292117995780676567_n.mp4
-
Cykające sprzęgło w Audi A5 8T
Cześć, przy odpuszczaniu sprzęgła na samej górze słyszę takie cyknięcie. Nie jest głośne, ale jednak mnie denerwuje. Po nawaleniu smaru (nie ja to robiłem) przestał cykać na jakieś dwa miesiące, teraz niestety wróciło, z tym, że nie cyka za każdym razem. Dodam, że przy zgaszonym silniku też potrafi cykać. Ktoś ma jakiś pomysł? Powiedziała mi jedna osoba o czyszczącym się EGR, ale wtedy nie pasuje chyba to, że na zgaszonym też cyka. Pozdrawiam! przedlift 2.0 TDI CAHA
-
Chip tuning Audi A5 8T 2.0 TDI CAHA
staram się trzymać nie mniejsze obroty niż 1500, zwykle 2000-2300. Chip zrobiłbym na hamowni dopasowany do kondycji mojego silnika, nie żaden gotowy program. 4 miechy po chipie padł dwumas to niedobra informacja
-
Chip tuning Audi A5 8T 2.0 TDI CAHA
Dzięki za informacje, o sprzegle z dwumasem wlasnie wiedzialem czy chip moze spodowac ze jego zywotnosc sie jakos drastycznie skroci? bo jesli po prostu wykoncze go troche szybciej to w porzadku, obawiam sie po prostu sytuacji, gdzie w aucie po chipie cos sie bedzie regularnie psuc
-
Chip tuning Audi A5 8T 2.0 TDI CAHA
Cześć, chciałbym zchipować moją a5 8t przedlift (manual ośka) ze 170 koni (2.0 tdi caha). Serwisy mówią mi, że bezpiecznie wyjdzie okolo 200-210 koni i 430 Nm. Możecie sie wypowiedzieć jak to w praktyce wpływa na żywotnośc silnika? Oczywiście zrobiłbym to w jakimś polecanym miejscu z hamownią. Nie pałuję samochodu, chodzi po prostu o to, żeby sobie lepiej radził na drodze, wiadomo, że zawsze moze być lepiej ? Czy muszę na coś realnie uważać, czy jakieś podzespoły mocno dostaną po d*pie? Pozdrawiam!
-
a5 8t przedlift skrzypiące fotele S-line
Cześć, mam fotele s line w swoim a5, fotel kierowcy (gdzieś w okolicy pleców) zaczął mocno skrzypieć podczas wszelkich nierówności, dziur itd. Mocno irytujące, wyczytałem, by pospikać WD40, jest ktoś w stanie powiedzieć mi co i jak mam zdemontować i w co psikać? Pozdrawiam!
-
Brudne od środka i zaparowane reflektory w A4 B8
Ja wielkiego pojęcia nie mam, bardziej zbieram informacje dla osoby która przy autach robi, ale nie robila tej konkretnej rzeczy w audi.
-
Brudne od środka i zaparowane reflektory w A4 B8
Cześć. Zaparowane i brudne od środka reflektory bi ksenon przedlift. Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć, czy samemu idzie to sensownie i bezpiecznie rozkleić, wyczyścić i zakleić? W warsztatach wołają sobie za to 1400-1800 zl, jakiś kosmos. Będę wdzięczny za wszystkie rady, tipy, instrukcje.
-
Montaż przekładni kierowniczej ze wspomaganiem Servotronic w A4 B8 2007-2012
Cześć, wie ktoś czy z audi a5 t8 coupe 2.0 tdi 2010 powinienem się stosować do tego poradnika? Wszystko powinno być tak samo? MCE mam z literą P więc pasuje. Ewentualnie znacie może kogoś na śląsku i okolicach, kto podjąłby się zrobienia tego?
-
Czy bez servotronic kierownica gorzej odbija/wraca?
Sprawdzałem i to nie raz, nie szukałbym tutaj przyczyny Może spróbuję od wymiany krzyżaka skoro jego nasmarowanie pomogło troche
-
Czy bez servotronic kierownica gorzej odbija/wraca?
Wszystko jest w porządku, było sprawdzane.
SzymekElo
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta