Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Delva

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  1. Na odłączonym G70 dawka powietrza jest stała 363.61 g/s. Jak tylko podlacze kostkę to dawka skacze gwałtownie pomiędzy 5 a 25 i gasnie
  2. Witam. Pacjent B7 2.0T BGB Jestem swieżo po wymianie rozrządu i łańcuszka z tyłu. Po odpaleniu auto chodziło "na 3 gary". Stwierdziłem że pewnie coś poszło nie tak z łańcuszkiem. Rozegrałem, sprawdziłem i złożyłem z powrotem. Zauważyłem że nierówna praca i "tryb 3 garów " zalacza sie tylko na ciepłym silniku. Długo kminilem i z ciekawości odłączyłem przeplywke i nagle silnik zaczął chodzić jak trzeba , nawet zrobilem jazdę próbną i byłem zadowolony. Za każdym razem jak usuwałem błąd to ten sam powracał. Podmienilem przeplywke na inną ale problem został. Miał ktos moze taki problem? Będę wdzięczny za każdą podpowiedź Dodam że główny blad to P0016 ale czasami wyskakuje 17705
  3. Po takim dlugim czasie moge zamknac temat. Okazało sie ze nikt nie zwrocil uwagi na walek rozrzadu który miał być nowy. Jest wytarty na kocowkach. Po założeniu nowego od firmy Ina jest super. Jeden i drugi walek z wersja dpf ale stary nie wypalał stąd wszystkie kłopoty. Firma co regenerowala silnik leci w uja jak większość. Sumarnie wymieniłem po nich wszystko na nowo od pierścieni do walka rozrzadu. Mam nadzieję że nikt nie trafi na taką mine.
  4. Nie rozumiem o jakim dodatkowym wtrysku piszesz. W dpf masz 4 czujniki czy tam 3. A właśnie słyszałem ze takie objawy jak ja mam moze byc przez to ze wałek jest z wersji "bez dpd" nie dlatego tyle problemów
  5. Chciałabym zapytać o jedną rzecz. Jak ja mam DPF a wałek z wersji "bez dpf" to właśnie moze byc problem z dużym spalaniem, problem z wypalaniem dpf , przyszpieszeniem i kopceniem?
  6. Było czyszczone wszystko
  7. Już 3 turbina ma luz po parę tys km . Tym razem kupiłem tuningowa na 200 km I oryginalna odma puściła od góry. Także teraz wymieniałem po raz kolejny turbo I odme znów na nowa oryginalną po gwarancji. Dopiero zrobilem 100 km ale chyba jest lepiej ponieważ auto na jalowym puszcza mini chmurkę przy 4.5 k obrotów, turbo suche ale ten dpf znów sie zaświecił tym razem zgasl sam i to nawet nie trzeba było wyjeżdżać na autostradę. Także wymieniałem wężyki podciśnienia i w sobotę sprawdzę ile wydaje pompa vacum (Dopiero zamówiłem urządzenie do smierzenia). Są poprawki ale wciąż nie to co ma być
  8. Za pierwszym razem zrobiłem jak wymieniałem na nowy silnik I wiele innych rzeczy. Następnie po przyjechaniu moze 1 tys km auto zaczęło kopcić na postoju . Wina była odma ale mechanik stwierdził że wtryski. Dlatego za drugim razem wymieniłem wtryski a odme dopiero po niestety. Teraz jeżdżę co raz dłużej z tym kopceniem podczas przyszpieszenia i mogę powiedzieć ze kopci zawsze bardzo mocno jak daje wsteczny i o drobinę gaz albo jak ruszam pod dużą górkę. Cały czas obstawiam turbo
  9. Odma była nie sprawna i zrobiliśmy najpierw wtryski drugi raz a później już odme
  10. Problem daje o sobie znać co raz bardziej. Teraz przy każdym przyszpieszeniu z tyłu jest jasny dym. Tylko podczas spokojnej jazdy autostradą nic nie widać. Obstawiam na turbo bo wtryski już drugi raz robiłem. Przypomnę ze odma nowa oryginalna. Dzięki za każdą podpowiedź
  11. Dziwna sprawa. Raz miałem zapełniony na 54% po wypalaniu (koło 20 min) zostało tylko 6% i nagle po parę km wskoczyło na 30 parę %. Nie mogę zrozumieć dlaczego on tak szybko zapycha się. Pewnie to i będzie przyczyna dymieniem przy przyszpieszeniu
  12. Przed wymiana silnika dawałem dpf na pranie i jednocześnie turbinę. Prawda mówiąc turbinę dawałem jeszcze 2 razy po tym... Właśnie nie mogę ogarnąć dlaczego on tak często się wypala i czasami kopci. Wystarczy że cały tydzień żona jeździ do żłobka i z powrotem. Odrazu kontrolka, podwyższone obroty i trzeba jechać po za miasto zrobić koło 30 km i jest ok
  13. Witam. W swojej B7 wymieniałem silnik następnie robiłem różne rzeczy jak wymiana wężyków i td. Po jakimś czasie pojawił się problem z dymieniem. Najpierw strasznie kopcilo na postoju że nie było nic widać w wstecznym lusterku. Wymieniłem pompowtryskiwaczy po regeneracji po czym problem częściowo został rozwiązany. Zostal tylko czarno-szary dym przy gwałtownym przyszpieszeniu ale też tylko po tym jak auto przejedzie 5-10 km po mieście. Zacząłem wymieniać po kolei czujniki map, różnicy cisnien spalin, pokrywa zaworów (nowy oryginal),sprawdziłem dolot,vacum też sprawdzony,turbina po regeneracji, n75 nowy następnie zamieniłem wtryski znów na nowe od Boscha. Doszedłem do momentu gdzie auto wyrzuca szary dym podczas tylko buta w podłodze i to nie zawsze ( musi być odstęp parę minut żeby znów on się pojawil). Jest szansa że po ostatniej wymiany czujnika różnicy spalin dpf się czysci od syfu?? I jak rozwiązać ten problem . Dziękuję za każdą odpowiedź
  14. Tą kostkę nie wiem gdzie podlaczyc. Bo miejsce na na pomarańczowa miałem
  15. Sterownik mogę podmienić i zakodowac to problem. Chodzi mi o to co mam zrobić z tą drugą kostka. Z tego co patrzyłem to ona ma tylko 2 kable od czujnika. A oryginalnie nie mam takiej kostki w nogach ( ciemna ). Dziękuję za każdą próbę pomocy

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.