Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

adrein123

Pasjonat - Nowicjusz
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez adrein123

  1. Witam. Pacjent audi a5 2.0 tfsi CPMB quattro 2016 r 8zfhp. Od dłuższego czasu zauwazylem u siebie wycie, buczenie 2 sekundowe z okolic deski rozdzielczej a konkretnie okolice nawiewu pasażera. Dziwiek ten pojawia się zaraz po zmianie biegu szczególnie 2-3 gdy obroty już spadają. Co ciekawe pojawia się to tylko przy spokojnej jeździe bo gdy depne dzwiek nie występuje i najczęściej jadąc pod górę. Też nie pojawia się on przez cały czas tylko występuje cyklicznie. Próbowałem na wyłączonej klimatyzacji, nawiewach i w różnych wariantach buczenie nie słabnie. Jakieś 20 kkm temu wymieniałem turbo że względu na westgate. Turbo wjechało nowe IHI. Macie jakieś pomysły co to może być? Skrzynia, nieszczelnosc w dolocie? Przebieg to 150kkm.
  2. Witam. Ostatnio zauważyłem u siebie taki problem ze gdy skrzynia zmienia bieg powiedzmy z 2 na 3 po samej zmianie wydobywa się dzwiek jakby huczenia przypominajacy odglos sowy. Moim zdaniem slychac go gdzieś z okolicy nawiewów. Dzwiek pojawia się tylko przy zmianie biegów w niskim zakresie obrotów. Przy gwałtownym przyspieszaniu tego dźwięku nie ma i też nie ma go cały czas pojawia się cyklicznie. Olej wymieniony jakieś 20tys temu. Aktualny przebieg 150 tys. Macie jakiś pomysł co to może być? Pacjent audi a5 2.0 tfsi usa skrzynia 8hp tiptronic.
  3. Macie jakiś pomysł? Możliwe że to kolo pasowe ? Lub kompresor klimatyzacji ?
  4. Plecionka lekko zdarta. Myślicie ze to od tego? Bawiłem się dziś stetoskopem i po pdzylozeniu do intercoolera i chlodnicy dzwiek był słyszalny na słuchawkach. Ewidentnie dzwiek niesie do przodu w okolice grilla. Czy przez tą złącze elastyczne? Dodam że w okół złącza nic nie słyszę. Byłem u gościa co spawa wydechy i popatrzył na to złącze. Mówi że jest podarte ale wszystko z nim ok.
  5. Próbowałem. Dzwiek słyszę bardziej od dołu. Czy mogą być to objawy kola pasowego lub lancuch pompy oleju?
  6. Kawał drogi niestety. Może zacznę szukac tej luźnej oslony. Myślicie ze oslona termiczna może wydawać taki dzwiek ?
  7. Aktualnie 130 k Rozrząd nie byl mocno zużyty. Napinacz na 3 zębie ale i tak wymieniłem dla świętego spokoju. Jest jakiś kontakt do kolegi kixi?
  8. Dodam że gdy temperatura jest powyżej 5 stopni nie terkocze nic. Zjadę do mechanika na dniach i zerkniemy. Wymieniony napinacz, pasek oraz sprzęgiełko alternatora. Dzwiek pojawia się dalej. Ma ktos jakiś pomysł? Cześć. Pisałem już na forum w starym temacie ale nikt nie dał dobrej odpowiedzi. Może tym razem się uda. Mam problem z pewnym dźwiękiem który wydobywa się z przodu silnika. Przynajmniej tak mi się wydaje. Dzwiek pojawia się podczas cofania przy obciążeniu. Również pojawia się czasem po nocy po zejściu z ssania. Do tej pory wymieniłem już rozrząd, turbo, odmę, napinacz paska, pasek, sprzegielko alternatora. Byłem u mechaników jeden twierdzi że oslona termiczna gdzieś obija drugi że wadliwe sprzegielko alternatora. Co myślicie? Wrzucam 2 filmy podglądowe. https://youtu.be/DNL_8yoVp9w?feature=shared
  9. A jest możliwość że będzie to np. Sprzęgiełko alternatora ?
  10. Wymienić napinacz razem z paskiem?
  11. Ok. 5k km temu został sprawdzony napinacz i wyszło ze jest na 3 zębie. Łańcuch objawia się takim terkotanie na biegu np podczas cofania? Bo na biegu jałowym dzwiek nie występuje wcale. Kompletny rozrzad wymieniony. Dzwiek jest dalej... ktoś coś? Witam. Czy ten dzwiek z filmu to uszkodzony pasek bądź któraś z rolek ? Dzwiek występuje tylko przy niskich temperaturach przy rozruchu oraz podczas ruszania. Na biegu jałowym podczas dodawania gazu nie występuje. https://youtu.be/fxIGUyYGNdM?si=yU-TPGeAQx539apX Pacjent 2.0 tfsi cpmb 2016
  12. Witam. Mam taki problem otóż podczas odpalenia samochodu po nocy w momencie zejścia z ssania pojawia się lekkie terkotanie. Zauważyłem również ten dźwięk podczas cofania w momencie zatrzymania samochodu. Brzmi jakby coś rezonowało. Obstawiałem westgate ale zmieniłem turbo na nowe i dźwięk występuje dalej. Miał ktoś może coś podobnego?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.