Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Terkotanie przy cofaniu w Audi A5 8T 2.0 TFSI quattro

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Mam taki problem otóż podczas odpalenia samochodu po nocy w momencie zejścia z ssania pojawia się lekkie terkotanie. Zauważyłem również ten dźwięk podczas cofania w momencie zatrzymania samochodu. Brzmi jakby coś rezonowało. Obstawiałem westgate ale zmieniłem turbo na nowe i dźwięk występuje dalej. Miał ktoś może coś podobnego?

 

 

Opublikowano

Łańcuch.

Opublikowano
  • Autor

Ok. 5k km temu został sprawdzony napinacz i wyszło ze jest na 3 zębie. Łańcuch objawia się takim terkotanie na biegu np podczas cofania? Bo na biegu jałowym dzwiek nie występuje wcale. 

 

 

Kompletny rozrzad wymieniony. Dzwiek jest dalej... ktoś coś?

 

Witam. Czy ten dzwiek z filmu to uszkodzony pasek bądź któraś z rolek ? Dzwiek występuje tylko przy niskich temperaturach przy rozruchu oraz podczas ruszania. Na biegu jałowym podczas dodawania gazu nie występuje. 

 

https://youtu.be/fxIGUyYGNdM?si=yU-TPGeAQx539apX

 

Pacjent 2.0 tfsi cpmb 2016 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Napinacz paska osprzętu do wymiany.

Opublikowano
  • Autor

Wymienić napinacz razem z paskiem? 

 

Opublikowano

Najlepiej, chociaż jak będzie w miarę świeży to nie trzeba.

Opublikowano
  • Autor

A jest możliwość że będzie to np. Sprzęgiełko alternatora ? 

Opublikowano

Raczej nie, w tedy piszczało by cały czas i miał byś problem z ładowaniem.

Opublikowano
  • Autor

Dodam że gdy temperatura jest powyżej 5 stopni nie terkocze nic. Zjadę do mechanika na dniach i zerkniemy. 

 

Wymieniony napinacz, pasek oraz sprzęgiełko alternatora. Dzwiek pojawia się dalej. Ma ktos jakiś pomysł?

 

Cześć. Pisałem już na forum w starym temacie ale nikt nie dał dobrej odpowiedzi. Może tym razem się uda.

Mam problem z pewnym dźwiękiem który wydobywa się z przodu silnika. Przynajmniej tak mi się wydaje. Dzwiek pojawia się podczas cofania przy obciążeniu. Również pojawia się czasem po nocy po zejściu z ssania. 

 

Do tej pory wymieniłem już rozrząd, turbo, odmę, napinacz paska, pasek, sprzegielko alternatora. Byłem u mechaników jeden twierdzi że oslona termiczna gdzieś obija drugi że wadliwe sprzegielko alternatora. Co myślicie? 

 

Wrzucam 2 filmy podglądowe. 

 

 

 

 

https://youtu.be/DNL_8yoVp9w?feature=shared

 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Jaki masz przebieg ?
Rozrząd był mocno zużyty ?

Może umów się  na diagnozę do kolegi @kixi4 

Opublikowano
  • Autor

Aktualnie 130 k 

Rozrząd nie byl mocno zużyty. Napinacz na 3 zębie ale i tak wymieniłem dla świętego spokoju. Jest jakiś kontakt do kolegi kixi?

Opublikowano

IMG_2845.thumb.png.894cdc65239bd2638250e855d57fcd8b.png

Opublikowano
  • Autor

Kawał drogi niestety. Może zacznę szukac tej luźnej oslony. Myślicie ze oslona termiczna może wydawać taki dzwiek ? 

Opublikowano

Proponuje wjechać na kanał. Cofać a ktoś w kanale nasłuch, może będzie łatwiej namierzyć dzwięk?

Opublikowano
  • Autor

Próbowałem. Dzwiek słyszę bardziej od dołu. Czy mogą być to objawy kola pasowego lub lancuch pompy oleju? 

Opublikowano

Plecionkę też sprawdź.

Opublikowano
  • Autor

Plecionka lekko zdarta. Myślicie ze to od tego?

20241004_121035.jpg

 

Bawiłem się dziś stetoskopem i po pdzylozeniu do intercoolera i chlodnicy dzwiek był słyszalny na słuchawkach. Ewidentnie dzwiek niesie do przodu w okolice grilla. Czy przez tą złącze elastyczne? Dodam że w okół złącza nic nie słyszę. 

 

Byłem u gościa co spawa wydechy i popatrzył na to złącze. Mówi że jest podarte ale wszystko z nim ok. 

Opublikowano
  • Autor

Macie jakiś pomysł? Możliwe że to kolo pasowe ? Lub kompresor klimatyzacji ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.