-
-
-
-
-
-
Jaka powinna być temperatura oleju w Audi A4 B9 2.0TFSI?
Zapraszam na softowe obnizenie temperatury. Pozdrawiam
-
-
Grzechotanie w silniku A4 B8 2.0TFSI przy puszczaniu gazu
Ten klips jest bez sensu, niweluje tylko halas, natomiat westgate nadal jest uchylony...
-
-
-
graphinium obserwuje zawartość kixi4
-
2.0 TFSI niskie ciśnienie oleju na postoju
Nie odpalaj go bo przytrzesz wał, walki rozrzadu. Te silniki musza miec przynajmniej 1.5bara przy 90stopniach temperatury oleju.. 70-80% silnikow, ktore remontuje a mialy zanizone cisnienie oleju mialo przytarte juz panewki korbowodowe
-
Schemat ustawienia rorzadu I wałkować balansujacych?
Balanse przewaznie zacieraja sie przez pekajace sitka wpadajace w lozyskowanie balansu..
-
Jaka norma spalania oleju ? Czy jest powód do obaw?
Pomiar serwisowy! Rozgrzany porzadnie silnik, zgasic, poczekac z 2-3minuty, otworzyc maske i wlaczyc zaplon bez odpalania silnika, obserwowac fis (wyswietlacz miedzy zegarami) po chwili,max 1minuta pokaze sie aktualny pomiar poziomu oleju
-
-
1.8 Tfsi praca silnika nie właściwa?
Zapraszam do kontaktu na pw. Nie moze tak byc
-
Podwyższone (delikatnie) obroty w TFSI
Tam jest czesto problem z przewodem, ktrory idzie z alternatora przdz rozrusznik do podszybia, na alternatorze mamy np 14.5v a w podszybiu juz 13.2v. Dlatego ecu podbija obroty, zeby podniesc napiecie ladowania. Wystarczy puscic dodatkowy przewod z alternatora do podszybia
-
Podwyższone (delikatnie) obroty w TFSI
Sprawdz napiecie ladowania w podszybiu
-
Całkowita likwidacja spalania oleju w Audi A4 B8 2.0TFSI
Staram sie odwiedzac to forum i odpisywac ale z braku czasu niestety robie to sporadycznie... co do poboru oleju to nikt nikomu nie broni uzywac przeroznych srodkow na swoim silniku wiec probujcie, ale pierscienie bardzo czesto po wyjeciu z cylindra nie "wychodza" z tloka, nie sa zaklejone czy cos w tym stylu, sa poprostu jakby przegrzane i traca swoja sprezystosc i nie oddzialuja na scianke cylindra.
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Opisujesz tu silnik w b7, czyli jeszcze ten na pasku..
-
Jak sie nazywa fachowo ta pokrywa ?
Najnowszy nr 06L109259D
- Szarpanie CJEB wtrysk?
-
POKRYWA ZAWORÓW, USZCZELKA
Musisz zdemontowac pas przedni i rozrzad, walki pracuja w pokrywie
-
Błąd po wymianie rozrządu
To ok, zobaczysz jak wymienisz walek czy bedzie ok.
-
Błąd po wymianie rozrządu
Wypadanie zaplonow to niestety ale obstawiam ze doszlo do kolizji zaworow z tlokami... mam nadzieje ze sie myle, ale przerabialem to nie raz, nie dwa... przyjezdzaja do mnie autka na remonty, po rozebraniu okazuje sie ze np 6 z 8 zaworow ssacych jest krzywych, delikatnie ale jednak, dlatego wypada zaplon na niskich obrotach bo spada sprezanie i nie dochodzi do zaplonu z braku sprezania..