Jump to content

mcemsi

Pasjonat
 • Content Count

  267
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

3

About mcemsi

Informacje

 • First name
  M.
 • Location
  Gliwice

Car

 • Car model
  A4 B8
 • Car body
  Sedan
 • Year of production
  2010
 • Engine
  2.0 TFSI
 • Drive
  FWD
 • Gearbox
  Manual
 • Fuel
  PB

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Pisalem w temacie niedzialającego parktronica ale po otwarciu boczka w bagazniku tam gdzie siedzi sterownik widać sporo wody, wszystkie inne sterowniki są umieszczone troche wyżej więc nic im nie jest lecz PDC leżący na dnie jest conieco mokry I teraz miałbym 2 pytania: -sterownik juz jest uszkodzony (raz na czas PDC zadziała) czy jak wyschnie to ruszy? -któredy woda moze wpadać do boczka?
 2. mcemsi

  Parktronic umarł

  Chyba mam przyczynę , w boczku po prawej stronie jest sporo wody po ostatnich deszczach , sterownik PDC jako ze leży na dole jest trochę zamoczony. Parktronic działa 2 na 10 razy. 2 więc pytania: - może być już uszkodzony czy jak wyschnie to ruszy? - skąd ta woda w tym miejscu? Którędy może sia tam dostać?
 3. mcemsi

  Parktronic umarł

  Hej Dziś rano po wrzuceniu wstecznego brak jakiejkolwiek reakcji , w MMI opcje są wyszarzone. Sterownik padł?
 4. Dzięki za wpisy Panowie. Jak dotąd wszystko bazuje na oświadczeniu w którym opisano całe zdarzenie. Żadnych zdjęć , żadnych ogledzin. Napiszę więc w zgłoszeniu prośbę o rzeczoznawcę. Co jednak w sytuacji gdy rzeczoznawca wyceni to na taka sama kwotę tzn o wiele zaniżoną oczywiście bo to myślę standardowa praktyka ubezpieczycieli - składam po prostu odwołanie od decyzji? I co potem?
 5. Koledzy doradźcie. W A1 żony na parkingu pod jej pracą kobieta cofając wjechała w przednie lewe drzwi. Jest wgniot i troche zadrapania. Kobieta nie kręci , przyznaje sie ,mamy oswiadczenie. Zgłosiłem szkodę do jej ubezpieczyciela OC (Generali) i na szybko na drugi wycenili wszystko na jakies 800 za naprawe drzwi i 400 za ewentualne auto zastepcze. Ewentualna druga opcja to wskazany przez nich warsztat i naprawa bezgotówkowa. Obawiam sie jednak , że jakość tej naprawy nie bedzie zadowalająca a auto nie jest jeszcze takie stare (2016) i w przyszłości przy ewentualnej sprzedaży wyjda jakieś kwiatki (grubość powłoki lakieru , szpachla itp) Dzwoniłem więc też do ASO w sprawie likwidacji szkód i tam powiedziano ze jak otrzymam nr szkody (mam) i oświadczenie sprawcy po stronie Generali (czyli im potwierdzi ze takie zdarzenie miało miejsce i przyznaje sie do spowodowania szkody) to moge sie umawiać w ASO gdzie przejma całą sprawę. Wydaje mi się że naprawa będzie bardziej wiarygodna w ASO ze wpisem do ksiązki włącznie. Czy moge na podstawie czegoś żądać takiego dokumentu przyznania sie sprawcy?
 6. W A1 mam u pasażera nieco krótszy (+/- tak z 0,5m) pas. To normalne czy coś było robione?
 7. Wcisnąłem pedał i teraz wystaje do góry raz tyle ile normalnie , Auto jeździ jak zwykle , co się podziało ? OK nowe fakty : na dywaniku znalazłem bolec WHT 001 666 . po prostu wyleciał czy coś więcej może być ?
 8. mcemsi

  Pompa sprzęgła

  Poproszę kolegów o nr pompy sprzęgła. Chyba muszę wymienić - robi sie plama pod pedałem sprzęgła. Silnik CDNB i manual - o ile to ma znaczenie.
 9. Od początku posiadania auta nie bardzo mi pasuje do mojego łokcia podłokietnik jaki jest w B8. Wydaje się nieco za krótki tzn mógłby jakieś 3-4cm jeszcze bardziej się wysuwać do przodu. Powiem wręcz ,że w B5 było nieco wygodniej pod tym względem. Łokcia nie przedłużę ale może jest jakiś patent na to ? Jakis przeszczep może z A6 (tak o sobie pytam bo nie wiem czy tam jest większy/dłuższy) albo cos jeszcze innego ?
 10. Ja bym jednak nie dramatyzował. MMI też działa i widać ubytek oleju choć oczywiście nie tak precyzyjnie jak na bagnecie.
 11. No to się trafiło - niemal jak u mnie ok. 131800
 12. Uważał bym.... nie chce mi sie wierzyć , że 2009 r. nic nie bierze o ile nic nie było robione a sprzedający lakonicznie mówi tylko zaliczonej o próbie olejowej - 0,49l/100 ? Jaki przebieg ma to auto ? Oczywiście przebieg to jeszcze nie wszystko , ja jak dotąd nic nie mam robione i zużycie skacze mniej więcej 0,4-0,6. Jednak wybitnie dużo rocznie tym autem nie robie wiec dolewka 0.5 raz na kilka tygodni jest do przeżycia.
 13. W chwilowym tak właśnie robi. Dyskusja jednak cały czas dotyczy ŚREDNIEGO spalania.
 14. Ta biała plastikowa zaślepka żarówek, nie ma żadnego nr części na tym , da sie to kupić nowe osobno ?
 15. Dlatego też zapytałem.
×
×
 • Create New...