Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka norma spalania oleju ? Czy jest powód do obaw?


lukcy77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam autko od ponad roku wymieniam olej co okolo 6tys (Motul 5W30 X clean). Do tej pory zero ubytku oleju. Przebieg 115tys. 
Dziś sprawdzam na MMI poziom oleju a brakuje 2 "kresek".  Sprawdzam drugi raz brakuje 1 kreski a potem znowu 2. Więc biorę bagnet jest 3/4 na bagnecie. 
Jak zalewałem nowy olej to chyba było na max na bagnecie ale już nie pamietam. I teraz pytanie czy jest powód do obaw że zaczyna palić olej ? Do tej pory jak zawsze sprawdzałem miała max na mmi ( tylko jak miła max na mmi to przez lenistwo już nie sprawdzałem na bagnecie ile wtedy było) bo skoro mmi pokazywał max to spoko. Ale co jesli teraz spada o tą jedna kreske dwie po przejechaniu 6tys. Jakies sugestie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli od wymiany do wymiany nic nie dolewasz to nie ma co się w ogóle martwić. Problem zaczyna się kiedy musisz w trasę jeździć z bańką oleju w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy już wymieniałeś olej? Może być, że ktoś mniej zalał i tyle. Na 6k km tyle oleju jak zeszło to żaden problem, norma to do 1l na 10 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniam sam. Już 3 razy. Zawsze wlewam 4,6-7 litra. Dziś rano po  nagrzaniu silnika na mmi max... czary 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej mmi, sprawdzaj bagnetem. Zagrzeb silnik, zgaś i zmierz po 5 minutach, na drugi dzień lub po trasie to samo i będziesz miał wiarygodny wynik.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar serwisowy! Rozgrzany porzadnie silnik, zgasic, poczekac z 2-3minuty, otworzyc maske i wlaczyc zaplon bez odpalania silnika, obserwowac fis (wyswietlacz miedzy zegarami) po chwili,max 1minuta pokaze sie aktualny pomiar poziomu oleju

Edytowane przez kixi4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, wymiana oleju co 6kkm to lekka przesada. W jakim celu to robisz ?  W zupełności wystarczy zmieniać co 10-12kkm lub raz w roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...