Jump to content

Langista

Pasjonat.
 • Posts

  3,676
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Langista

Informacje

 • First name
  Radek
 • Location
  Śląsk

Car

 • Car model
  A4 B6
 • Car body
  Avant
 • Year of production
  2002
 • Engine
  3.0 V6
 • Engine code
  ASN
 • Drive
  quattro
 • Gearbox
  Manual
 • Fuel
  PB

Recent Profile Visitors

5,166 profile views

Langista's Achievements

262

Reputation

 1. Mogą się przyczepić ale nie muszą. Jeżeli masz LED dopuszczone do ruchu drogowego to nie będzie problemu. Ważne aby nie świeciły mocniej jak mijania 😅
 2. W sumie mam moduł komfortu z a3 o tych samych numerach, który siedział w a4, bo dokładałem pakiet oświetlenie, mógłby to być on? Tyle że tak jak pisałem, moduł komfortu wymieniłem a dopiero jakoś dwa tygodnie później dołożyłem RNS-E. I wszystko działało. Licznik wymieniłem jeszcze przed wymianą modułu komfortu i z radiem był ten problem, ale zaś nie blokowało mi w tedy żadnego modułu, z każdym mogłem się połączyć. Ogólnie to w modul MCE i kierownicy nie mogę wejść ale przy autosanie normalnie w nie wchodzi i jestem w stanie usunąć błędy (za niskie napięcie Aku). Myślę czy przy wytłumieniu auta którejś z masy nie ruszyłem i teraz nie łapie, chociaż dziwne jest to, że to tylko te dwa moduły + czasami nie wejdzie w moduł komfortu.
 3. No właśnie z modułem komfortu mam czasami problem ale zazwyczaj podłączenie kabla na nowo pomaga. Przy próbie podłączenia się do MCE światła przygasają i tak jakby ryglowały się zamki co chwilę. Przy A6 C6 problemów żadnych nie miałem także to nie może być wina sprzętu. Może być, że radio coś blokuje? Tylko z tymi dwoma modułami mam problem od czasu dołożenia i zakodowania RNS-E, gdzie wcześniej już dołożyłem multifunkcje i mogłem normalnie połączyć się z modułem kierownicy i MCE. Zmiana timeout z 0 na 1 nie pomaga.
 4. Panowie, kupiłem interfejs VAG012 ale panowie nie są w stanie dostarczyć mi sterowników do niego, ma ktoś może ten interfejs i jakimś cudem dogadał się z nimi aby podesłali oprogramowanie, czy utopiłem pieniądze na scamie? Edit : Jestem głupi, musiałem pirata VCDS zainstalować żeby działało Mam jednak problem ten sam co na viakenie, nie jestem w stanie połączyć się z MCE, sterownikiem kierownicy i w sumie nie wiem czym jeszcze. Błąd w VCDS to : Excessive Common Errors / Too Many Communications Errors to continue Kod błędu : G71M=-1 😅
 5. Nie ma czwartej, trzecia to ostatnia generacja torsena i była stosowana od 2005 roku, teraz już zamiast torsena jest chyba ten ultra, czy jak to się nazywa.
 6. Nie jestem właśnie w 100% pewien od którego roku wprowadzono torsena 3 generacji, stąd też nie wiem czy nie gadam głupot. Różnica między drugą a trzecią generacją jest spora, napęd załącza tył częściej jak ten drugiej generacji ale jest zamknięty w pełnej obudowie, gdzie druga generacja jest zwyczajnie rozbieralna i można ją regenerować kiedy wystąpią luzy.
 7. Stały ale w B7 już chyba był torsen 3-ciej generacji - nie naprawialny.
 8. Za B6 dałbym góra 23k, wszystko co powyżej albo z kwiatami co i kiedy było robione albo out.
 9. Teoretycznie tylko będzie latać lekko ale zapłaciłeś za całą część, nie uszkodzoną. Ja bym wymienił, zwłaszcza jak tego jest na pęczki.
 10. Tu chodzi o ogólny wynik całej ściany, wszystko zależy jednak od doboru styropianu. Według norm z 2020 roku, maksymalnie może wyjść 0,20 W/m²K, gdzie przy styropianie (tym najtańszym), ścianie z bloczków wapiennych klasy 25 o grubiści 40 cm i zwykłym otynkowaniu mamy 0,3 W/m²K. Stosując styropian z dodatkiem grafitu o tej samej grubości, współczynnik spada do 0,25, ze styropianem zwykłym o grubości 15 cm już jest 0,22. Jak to się przekłada na rzeczywistą utratę ciepła? Zakładając, że fachmani sie postarali i okna są szczelne ani nie przerwali szczelności w izolacji przy elewacji: W domu checmy utrzymac 21 stpni kiedy na zewnątrz jest -10 a dom ma 200 m² Przy współczynniku 0,3 tracimy ok. 5 000 W ciepła przez ścianę (przez 24h 'ucieknie' 120kW ciepła) Przy współczynniku 0,22 jest to już ok. 3700-4000 W (89-96 kW na dobę) Innymi słowy, sprawdźcie sobie teraz piece jakie są, każdy oferuje minimum 7 kW mocy cieplnej, czyli nawet te najmniejsze sa w stanie ogrzać ten 'najgorzej' ocieplony dom. Są to wyliczenia mega zaokrąglone, specjalnie pominąłem tutaj straty ciepła przez dach i grunt bo tu już trzeba dokładnie wiedzieć w jaki sposób jest zaizolowane.
 11. ALPINE UTE-200BT RADIO USB RAMKA AUDI A4 B6 B7 - ERLI.pl ERLI.PL Kup ALPINE UTE-200BT RADIO USB RAMKA AUDI A4 B6 B7 od NATCAR w cenie 449,00 zł. Przed zakupem...
 12. Nie mój ekspert, potwierdził jednakowoż doświadczenie ludzi budujących domy. Zwiększają się wymogi, jakie dom musi spełnić i tylko z tego powodu trzeba wszystko na wyrost robić. Pomijając temat styropianu, okna też są bardzo ważne przy wyliczaniu termiki domu a bardzo dużo osób kupuje pierwsze lepsze, montuje je byle jak i potem zdziwko, gdzie to całe ciepło ucieka jak ściany domu + dach zaizolowane.
 13. Podpiąć VCDS/VAG-COM i sprawdzić jakie błędy są. Może być padnięty czujnik temperatury silnika, może być coś innego. Na ciepłym silniku problemu z odpalaniem nie ma?
 14. Z jakiej aukcji radio kupiłeś? Zazwyczaj sprzedawcy zapewniają już przejściówki.
 15. Przekładka to ok 2-2,5k PLN. Można użyć skrzyni z diesla ale w tedy silnik musi być dłubniety.
×
×
 • Create New...