Witam. Trochę odgrzebie temat. Przeczytałem już wszystkie posty z tego tematu i także wiele innych tematów i nie spotkałem niczego podobnego do moje sytuacji.
Od jakichś 2 lat mam problem z ogrzewaniem. Samochód w miarę szybko się nagrzewa przy obecnych temperaturach zewnętrznych bo po około 10 km mam już sztywno 90’. Nagrzewnica wymieniona rok temu. I problem polega na tym że jest dość słabe ogrzewanie. Niby ciepło jakieś leci ale wiem że nie jest takie jakie być powinno. I to nawet po przejechaniu kilkuset km. Jakiś czas temu vcds pokazał mi błędy lewego i prawego czujnika 158 i 159. Wiem myślałem że coś z silniczkami. Zamówiłem potencjometry. Przyszły więc wziąłem się za robotę. Na początek podpiąłem vcds i o dziwo tych błędów już nie było. Ale zajrzałem do silniczków. Działa u mnie to w ten sposób że gdy ustawię klime na HI to silniczki wysuwają się maxymalnie do góry. Gdy przestawiam temperaturę stopień po stopniu to silniczek zupełnie się nie rusza. Ale gdy dojadę do 16’ to silniczek zjeżdża do samego dołu. Gdy robie nastawy aby zrobić test to na pozycji 7 ciągle są zera ale na 8, 9,10 cały czas są wartości jakieś. A od 1 do 6 ładnie zaczynaja ze swoich górnych wartości i zjeżdżają do 0. Te 3 ostatnie wartości się zupełnie nie zmieniają. Ktoś może ma jakieś pomysły ?