Treść opublikowana przez kimas
-
Zbyt szybkie zapełnianie się filtra DPF w Audi A4 B8 2.0TDI
Zaświecił mi się check engine(błąd P2459), w komunikacie jest informacja że filtr DPF za często się wypala. To co zauważyłem to to że EGR obecnie jest cały czas zamknięty, sadza przyrasta bardzo powoli. Czy to może oznaczać uszkodzenie EGR? Czy po prostu tak jest w przypadku tego błędu? Przypomnę że DPF po czyszczenie u Janusza działał gorzej niż przed, obecnie wypala się co 100km. Pytam dlatego ponieważ zakupiłem nowy filtr i nie wiem czy go montować, czy może jest jakiś problem z EGR.
-
Zbyt szybkie zapełnianie się filtra DPF w Audi A4 B8 2.0TDI
A czy regeneracja wchodzi w grę? Wymiana wkładu? Są firmy które to robią, ktoś ma jakieś doświadczenie z taką operacją?
-
Zbyt szybkie zapełnianie się filtra DPF w Audi A4 B8 2.0TDI
Czy to oznacza że nie nadaje się już nawet do czyszczenia w innej firmie? Jaki jest ewentualny koszt nowego? Czy ma sens wymiana samego wkładu?
-
Zbyt szybkie zapełnianie się filtra DPF w Audi A4 B8 2.0TDI
Dochodzi max do 575 hPa. 3/4 bieg jak dociskam na maksa.
-
Zbyt szybkie zapełnianie się filtra DPF w Audi A4 B8 2.0TDI
Przed czyszczeniem wypalał się rzadziej niż po, tak jak napisałem co 150 km w mieście, co około 280 na trasie. W chwili obecnej nie jestem w stanie przejecahć 100km na trasie. Rozumiem że do EGR trzeba zajrzeć? Nie da się tego z odczytów VCDS'a wywnioskować? Auto nie traci mocy, jedzie dobrze, nie dymi. Zastanawia mnie jeszcze wyzerowanie popiołów, czy przypadkiem po regeneracji nie powinny być ustawione na inną wartość niż 0? Czy to może mieć wpływ na obliczanie popiołów przez sterownik?
-
Zbyt szybkie zapełnianie się filtra DPF w Audi A4 B8 2.0TDI
Passat B8, 2021, DTUA 200km. Ten sam silnik jest w Audi Q3 F3 40 TDI Evo 200KM.
-
Zbyt szybkie zapełnianie się filtra DPF w Audi A4 B8 2.0TDI
-
Zbyt szybkie zapełnianie się filtra DPF w Audi A4 B8 2.0TDI
Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu. DPF był czyszczony, przepłukiwany, wypalany i znowu przepłukiwany, przed czyszczeniem w mieście wypalał się co około 150 km, w chwili obecnej co nawet 50 km. Jest bardzo szybki przyrost sadzy. Co może być przyczyną? Facet który robił czyszczenie mówił że zrobił adaptację, dlaczego więc gorzej? Gość rozkłada ręce i nie wie. Zaczyna mnie namawiać na wtryski, które mają prawidłowe parametry. Różnica ciśnień na biegu jałowym to około 17-20 hPa, na luzie przy 2000 tysiącach obrotów to 40-50 hPa. Przebieg samochodu 230 000.