Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Michalll23

Pasjonat - Nowicjusz
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Michalll23

  1. To tam w którymś logu jest lambda zlogowana
  2. W jakim sensie jaka? I jak ten afr sprawdzić i egt
  3. Tylko że auto jeździ mam moc nie faluje nie kopci nic się nie dzieje a jednak cofki są
  4. Oleju to zaleznie od jazdy między wymianami przy dosyć ostrej jeździe większościowo spali te 1-1,5l na 10kkm. Odma raczej sprawna korek podskakuje o zaworach nic nie wiem
  5. Witam od ponad roku posiadam Audi a4 b6 1.8t bfb. Zaczęło się od tego że w upalne dni podczas jazdy na małych obrotach 1,8-2,2k rpm słychać było terkotanie w silniku. Auto pojechało na wymianę obydwu rozrządów bo w vcds napinacz miał już 13°. Problem jednak nie zniknął więc auto pojechało do Lukasz13 posprawdzał on różne rzeczy sprawdzone/wymienione zostało przez niego jak i później przeze mnie; Nowe świece pfr6q Nowa przeplywka bosch Sprawdzona szczelność dolotu Wyrzucony katalizator została pucha Cewki zamieniane miejscami jedną nowa Odpinaną przeplywka do logów Ostatnio zmieniony filtr paliwa cofki trochę zeszły Zalany został środek na czyszczenie wtrysków od razu po nim log - bez różnicy Kompresja była sprawdzana i coś w okolicach 12,5/11 na 1 cylindrze cofa jednak najbardziej na 4 Zalewane paliwo 98 cofki trochę spadały czyli mamy pewniak spala stukowo. Opadają mi już ręce chciałbym zrobić mapę na 190koni lecz nie da rady bo spali tłok, na dniach zamienie wtrysk 4 z 3 żeby wyeliminować ostatnia rzecz która przychodzi mi do głowy. Co jeszcze może powodować tak wysokie cofki? Dodam że auto jeździ od ponad roku i nic się z nim nie dzieje dostaje w palnik i jeździ jak należy. Zarzucam kilka logów mniejsze cofki z kwietnia to właśnie po wymianie filtra paliwa Po wymianie filtra .CSV 95.CSV 29.10 log po czyszczeniu wtryskoiw.CSV LOG-01-020-115-031.CSV log na 98.csv
  6. Za takie porady to ja dziękuję bardzo dźwięki są od marca kwietnia i po za nimi nic się nie dzieje jakby był złom to by już nie jeździł. Bardziej mnie te cofki zapłonu ciekawią
  7. Z tego co pamiętam to na znaki, były wycięte
  8. Mechanik to robił na znaki tak jak było wcześniej. Auto pracuje normalnie wszystko jest dobrze jeżdżę tak już dobre 6mcy ale no coś się tam dziwnego dzieje a szczególnie dziwne te cofki zapłonu… chciałem zrobić mapę ale w tej sytuacji nie mogę i chcę się dowiedzieć o co z tym chodzi
  9. Nieee wogóle to nie jest tego typu dzwięk. To gra tylko jak osiagnie temp robocza 90st, tylko przy 2k w momencie jazdy autem nacisniecie sprzegla wiecej/mniej gazu od razu przestaje. No i też w momencie tych 2k rpm spokojnej jazdy jest najwieksza cofka zaplonu. A sam dzwięk to jest takie jakby terkotanie łańcucha od roweru jakby sie po zebatkach slizgal tak bym to nazwal
  10. kat wyrzucony za radą łukasza13 dzwięk próbowałem nagrywac ale ciężko go nagrac bo pracuje silnik itp to jest tylko podczas jazdy. Przed wymiana napinacza bylo to samo a watpie zeby dwa napinacze byly srednie
  11. Witam przychodze z problemem dziwnych dzwiekow w mojej audi. Zaczelo sie od tego ze w okolicy 2k rpm przy lekkej nodze na pedale gazu slychac dziwne terkotanie z silnika. Byłem z tym problemem u Lukasz13 lecz nic nie udało sie ustalil bo oczywiscie po przegonieniu na autostradzie dzwieki znikneły . po powrocie do domu po około tygodniu znowu wróciły i są do teraz raz glosniej raz ciszej raz ich nie ma wcale. Ale Pan lukasz w logach zauwazyl ze moj snilnik ma bardzo wysokie cofki zapłonu nawet do 10 stopni. Dzisiaj ponownie robiłem log (bo zimniej na dworze mniejsza temperatura dolotu) lecz wyglada to podobnie. Wymieniłem świece u Lukasza cewke bo padła przy logach, przepływke, jakis zawor przy turbo bo przeładowywało. Chciałem zrobic jakas mape na wiecej mocy ale w tym przypadku nie bardzo moge chciałbym sie dowiedziec co sie z tym silnikiem może dziać. Pracuje normalnie moc niby jakąś ma ale te cofki oznaczają cos dziwnego. Obydwa rozrządy wymienione bo mechanik twierdzil że to napinacz wydaje te dzwięki przy 2k. Na koniec dodam. Audi a4 b6 avant 2003r kod silnika bfb 163km ori soft. Paliwo 95 z lotosu log audi.pdf
  12. Pod koniec filmu dobrze słychać. Dźwięk metaliczny jakby jakieś terkotanie przy 2k obrotów podczas jazdy przy trzymaniu lekko gazu. Jeżeli będę nogę na pedale gazu trzymał to dźwięk będzie cały czas do momentu jak nie zdejmę lub dodam więcej bądź wcisnę sprzęgło od razu cisza. wymieniony kpl rozrząd na łańcuchu jak i na pasku objaw dalej jest. Po odpięciu wtyczki od napinacza również nic się nie zmienia
  13. Mi się udało nagrać filmik jak to gra… jak ktoś jest zainteresowany mogę na pw wysłać
  14. Mechanik załatwiał części z motoryzacyjnego pasujące po vinie
  15. Mam ten sam problem występuje tylko w okolicach 1800-2000 obrotów jak lekko dodaje gazu podczas jazdy rozrząd kompletny wymieniony i dalej to słyszę. A ty się może czegoś więcej dowiedziałeś na ten temat?
  16. Witam jestem świeżo po wymianie kompletu rozrządu z przodu na pasku jak i z tyłu na łańcuchu wraz z napinaczem. problem zaczął się jakoś miesiąc temu mianowicie przy spokojnej jeździe 2k obrotów silnik rozgrzany zaczęły dochodzić dziwne dźwięki jakby terkotanie ? Ciężko mi to wyjaśnić. Po odpięciu wtyczki od fazatora dźwięki ustały więc padła diagnoza wymiany napinacza z fazatorem więc i już całego rozrządu. No i niby wszystko fajnie lecz te dźwięki dalej są na pewno jest już słabszy i występuje rzadziej ale dalej przy 2k obrotów zaczynam dodawać delikatnie gazu i zaczyna terkotać. Dodam więcej lub puszczę gaz i od razu przestaje ale jest to niepokojące ktoś ma jakieś rady co może być nie tak? Miałem nadzieję że po wymianie rozrządu będzie spokój a tu niestety dalej to samo

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.