Treść opublikowana przez Rafal_B8
-
P0191 Fuel pressure sensor Implausible signal w Audi A4 B8 2.0 TDI
Udało mi się naprawić błąd. Okazało się, że nowy regulator n276 był niedopasowany do samochodu (kod wskazywał na A6 C6). Z tego co udało mi się wydedukować: 1. Wtryski - miały by złe korekty; test przelewowy wskazał by rozbieżności lub samochód by chodził nierówno 2. N290 regulator na pompie - nie dawałby rady pompować ciśnienia podczas odpalania/jazdy lub dawał by za duże (byłoby widać na logach) 3. G247 czujnik ciśnienia paliwa - logi pokazywałyby dziwne liczby i rozbieżności lub brak odczytu ciśnienia 4. Filtr paliwa - Błąd wyskakiwałby raczej dużo szybciej niż po kilku dniach (mój przypadek - zazwyczaj po 4-6 dniach) 5. Pompa w baku - podczas testów w VCDS byłoby słychać, że ma problem z podawaniem paliwa Może komuś się przyda :D Pzdr
-
P0191 Fuel pressure sensor Implausible signal w Audi A4 B8 2.0 TDI
Eh. Wygląda na to że będę musiał kupić przyrządy do pomiaru niskiego ciśnienia. No cóż. Wrócę jak już coś ogarnę :D. Dzięki za pomoc!!!
-
P0191 Fuel pressure sensor Implausible signal w Audi A4 B8 2.0 TDI
Auto było u elektryka z tym problemem i chociaż nie udało się naprawić to zapewnił że elektrycznie jest wszystko w porządku i przyczyna musi być raczej mechaniczna. O jakim ciśnieniu mówisz? Jeśli chodzi o wysokie ciśnienie to robiłem jazdy z vcds i mam logi które jasno pokazują rozbieżności. A jeśli chodzi o niskie to jeszcze nie mierzyłem bo nie mam narzędzi i nie wiem czy warto kupować w tym celu. 🙄
-
P0191 Fuel pressure sensor Implausible signal w Audi A4 B8 2.0 TDI
Podrzucam Scan 27.08.txt
-
P0191 Fuel pressure sensor Implausible signal w Audi A4 B8 2.0 TDI
Hej. Wracam po dłuższej przerwie. Czujnik ostatnio został wymieniony na oryginalny z ASO i niestety błąd nie ustąpił... Chyba będzie trzeba szukać dobrego mechanika ☹️
-
P0191 Fuel pressure sensor Implausible signal w Audi A4 B8 2.0 TDI
Jasne. Ja z drugiej strony nigdy się jeszcze na taki nie natknąłem i zawsze brałem jakieś z allegro, aby tylko lepszej firmy 😅. Ale skoro mówisz że były takie przypadki to spróbuję (mam nadzieję że nie będzie drogi😬). Dzięki za radę! Wrócę niedługo z informacja zwrotną
-
P0191 Fuel pressure sensor Implausible signal w Audi A4 B8 2.0 TDI
Hmmm. Możliwe. Chociaż były właśnie jak na zdjęciu wybite na nim logo VW więc zakładem że oryginał. Mogę spróbować kupić prosto z ASO. Szkoda tylko że nie mogę zwrócić jak błąd znów się pojawi... No ale spróbuję. Dzięki!
-
P0191 Fuel pressure sensor Implausible signal w Audi A4 B8 2.0 TDI
Nie było to ASO ale sklep motoryzacyjny z bardzo dobrymi opiniami.
-
P0191 Fuel pressure sensor Implausible signal w Audi A4 B8 2.0 TDI
-
P0191 Fuel pressure sensor Implausible signal w Audi A4 B8 2.0 TDI
Ah, przepraszam. Już wrzucam. Full car logs-343950km-213720mi.txt
-
P0191 Fuel pressure sensor Implausible signal w Audi A4 B8 2.0 TDI
Witam wszystkich. 😁 Potrzebuję pomocy. Od jakiegoś czasu na desce widzę check engine a w VCDS błąd P0191 Fuel pressure sensor - Implausible signal. Auto jeździ normalnie, bez problemów. Może czasem lekko faluje na jałowym a w zimę ciężko odpala, jednak nie wiem czy jest to powiązane z tym błędem. Podczas gwałtownego przyspieszania widać czarny dym w lusterku (wolę wspomnieć - czy ma znaczenie, nie wiem). Wymienione/Sprawdzone zostało: Zawór na pompie HPFP; Zawór na listwie CR, Czujnik G247 (ten który rzuca błędem), wtryski. Niestety błąd dalej występuje. Jakieś pomysły? Elektromechanikowi nie udało się naprawić. Wspomniał jedynie, że napięcia i masa na kostce są poprawne. Dzięki !