Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

P0191 Fuel pressure sensor Implausible signal w Audi A4 B8 2.0 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich. 😁

Potrzebuję pomocy. Od jakiegoś czasu na desce widzę check engine a w VCDS błąd P0191 Fuel pressure sensor - Implausible signal.

Auto jeździ normalnie, bez problemów. Może czasem lekko faluje na jałowym a w zimę ciężko odpala, jednak nie wiem czy jest to powiązane z tym błędem. Podczas gwałtownego przyspieszania widać czarny dym w lusterku (wolę wspomnieć - czy ma znaczenie, nie wiem).

Wymienione/Sprawdzone zostało: Zawór na pompie HPFP; Zawór na listwie CR, Czujnik G247 (ten który rzuca błędem), wtryski.

Niestety błąd dalej występuje. Jakieś pomysły? Elektromechanikowi nie udało się naprawić. Wspomniał jedynie, że napięcia i masa na kostce są poprawne.

Dzięki !

tempomat i g247.png

Opublikowano

Wrzucamy zawsze pełny auto-scan a nie kody błędów,  zdjęcia czy wycinki.

Opublikowano
  • Autor

Ah, przepraszam. Już wrzucam. 

Full car logs-343950km-213720mi.txt

Opublikowano
W dniu 12.07.2025 o 20:19, Rafal_B8 napisał(a):

Czujnik G247 (ten który rzuca błędem

Czujnik wymieniony na oryginalny z ASO czy jakiś zamiennik?

Opublikowano
  • Autor
On 7/17/2025 at 10:29 PM, Muskel1 said:

Czujnik wymieniony na oryginalny z ASO czy jakiś zamiennik?

Przepraszam za tak późną odpowiedź. Czujnik kupiony z allegro - VW OE 

Screenshot_2025-07-25-08-07-10-806_pl.allegro.jpg

Opublikowano

Sprzedawca to ASO?

Opublikowano
  • Autor
13 hours ago, Muskel1 said:

Sprzedawca to ASO?

Nie było to ASO ale sklep motoryzacyjny z bardzo dobrymi opiniami.

Opublikowano

Na rynku jest sporo podróbek, dlatego takie rzeczy najlepiej zakupiś w ASO.

Opublikowano
  • Autor
20 hours ago, Muskel1 said:

Na rynku jest sporo podróbek, dlatego takie rzeczy najlepiej zakupiś w ASO.

Hmmm. Możliwe. Chociaż były właśnie jak na zdjęciu wybite na nim logo VW więc zakładem że oryginał. Mogę spróbować kupić prosto z ASO. Szkoda tylko że nie mogę zwrócić jak błąd znów się pojawi... No ale spróbuję. Dzięki! 

Opublikowano

Od tego zawsze zaczynam w takich przypadkach, gdy ktoś do mnie przyjedzie z takim błędem i twierdzi, że wymienił czujnik na nowy i dalej błąd. Szkoda mi czasu na szukanie w nieskończoność. Czujnik out, nowy z ASO  na miejsce wymienionego i jeżeli problem dalej występuje, wtedy szukanie.

Wymiana czujników tylko na ori i tylko zakupione w ASO. Już nawet nie wiem ile razy miałem przypadki u siebie z podmienionymi czujnikami na zamienniki lub niby ori. One po prostu nie trzymają tolerancji i póżniej masz właśnie błędy z niezrozumianym sygnałem. Najgorsze są czujniki ciśnienia czynnika klimatyzacji. Tam nie możesz wsadzić innego niż ori. 

Opublikowano
  • Autor
21 hours ago, Muskel1 said:

Od tego zawsze zaczynam w takich przypadkach, gdy ktoś do mnie przyjedzie z takim błędem i twierdzi, że wymienił czujnik na nowy i dalej błąd. Szkoda mi czasu na szukanie w nieskończoność. Czujnik out, nowy z ASO  na miejsce wymienionego i jeżeli problem dalej występuje, wtedy szukanie.

Wymiana czujników tylko na ori i tylko zakupione w ASO. Już nawet nie wiem ile razy miałem przypadki u siebie z podmienionymi czujnikami na zamienniki lub niby ori. One po prostu nie trzymają tolerancji i póżniej masz właśnie błędy z niezrozumianym sygnałem. Najgorsze są czujniki ciśnienia czynnika klimatyzacji. Tam nie możesz wsadzić innego niż ori. 

Jasne. Ja z drugiej strony nigdy się jeszcze na taki nie natknąłem i zawsze brałem jakieś z allegro, aby tylko lepszej firmy 😅. Ale skoro mówisz że były takie przypadki to spróbuję (mam nadzieję że nie będzie drogi😬). Dzięki za radę! Wrócę niedługo z informacja zwrotną 

  • 5 tygodni później...
Opublikowano
  • Autor

Hej. Wracam po dłuższej przerwie. Czujnik ostatnio został wymieniony na oryginalny z ASO i niestety błąd nie ustąpił... Chyba będzie trzeba szukać dobrego mechanika ☹️

Opublikowano

Wrzuć pełny auto-scan.

Opublikowano
  • Autor

Podrzucam :D 

Scan 27.08.txt

Opublikowano

Ciśnienie do sprawdzenia.

Wiązka do sprawdzenia.

Opublikowano
  • Autor

Auto było u elektryka z tym problemem i chociaż nie udało się naprawić to zapewnił że elektrycznie jest wszystko w porządku i przyczyna musi być raczej mechaniczna. 

 

O jakim ciśnieniu mówisz? Jeśli chodzi o wysokie ciśnienie to robiłem jazdy z vcds i mam logi które jasno pokazują rozbieżności. A jeśli chodzi o niskie to jeszcze nie mierzyłem bo nie mam narzędzi i nie wiem czy warto kupować w tym celu.  🙄

Opublikowano

O ciśnieniu paliwa. Zarówno niskim jak i wysokim.

Już nie jeden sprawdzał przewody i zapewniał, że wszystko ok. Jak sam nie sprawdzisz to się nie przekonasz. 

Opublikowano
  • Autor

Eh. Wygląda na to że będę musiał kupić przyrządy do pomiaru niskiego ciśnienia. No cóż. Wrócę jak już coś ogarnę :D. Dzięki za pomoc!!!

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano
  • Autor

Udało mi się naprawić błąd. Okazało się, że nowy regulator n276 był niedopasowany do samochodu (kod wskazywał na A6 C6). 

Z tego co udało mi się wydedukować:
1. Wtryski - miały by złe korekty; test przelewowy wskazał by rozbieżności lub samochód by chodził nierówno
2. N290 regulator na pompie - nie dawałby rady pompować ciśnienia podczas odpalania/jazdy lub dawał by za duże (byłoby widać na logach)
3. G247 czujnik ciśnienia paliwa - logi pokazywałyby dziwne liczby i rozbieżności lub brak odczytu ciśnienia
4. Filtr paliwa - Błąd wyskakiwałby raczej dużo szybciej niż po kilku dniach (mój przypadek - zazwyczaj po 4-6 dniach)
5. Pompa w baku - podczas testów w VCDS byłoby słychać, że ma problem z podawaniem paliwa

Może komuś się przyda :D Pzdr

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.