-
Dołożenie sterowania IMM do A4 B9 Lift
Witam. Czy jest możliwe dołożenie sterowania IMM do A4 B9 lift - z ekranem dotykowym? Takiego jak ma wersja przedlift np? w moim przypadku uważam że taka obsługa radia jest znacznie bardziej bezpieczna...
-
-
Skąd wziąć napięcie na światło przeciwmgielne przy montażu haka holowniczego w Audi A4 B9?
Cześć Podłączam hak holowniczy, i nie wiem skąd wziąć napięcie na światło przeciwmgielne. Hak dedykowany do A4B9 po lifcie z wiązką - ale nie oryginalny. Wszystko już mam podpięte ale poległem na przeciwmgielnym... musze dać sygnał włączonego światła przeciwmgielnego, chciałem wziąć z lampy bo mam to światło, i się uruchamia - ale nie wiem jak się ono uruchamia... Kostka do lampy ma 4 przewody - przy aucie na zapłonie napięcie jest na jednym z nich - do pozycyjnego. Przy włączeniu przeciwmgielnych na żadnym z pozostałych przewodów nie pojawia się napięcie... a światło przeciwmgielne się zapala. Czy może ktoś poradzić gdzie się podłączyć do modułu dla tego światła?
-
Grzechotanie na skręconych kołach w Audi A4 B9
Witam. Mam chyba taki sam efekt jak opisują wszyscy, podczas ruszania do przodu bądź do tyłu na skręconych kołach - słychać niemal buczenie i wzmagają się drgania, efekt podobny do najechania na tarkę na pasach. Jeśli odejmę gaz - hałas maleje. Hałas maleje także jak wyprostuje koła. Podczas normalnej jazdy jest cicho. Niestety nie pomogła: - wymiana olejów w części sprzęgłowej ( cholernie droga operacja, + wszystkie filtry) - wymiana oleju w części mechanicznej skrzyni (połączonej z torsenem, nie ma tam osobnego spustu) - olej widać że był zużyty ale bez dramatu -wymiana oleju w tylnym dyfrze Czy ktoś miał podobny problem, i rozwiązał go w inny sposób niż zmiana oleju, lub skrzyni?
-
Hak holowniczy do Audi A4 B9
Koledzy, mam małą prośbę o poradę. Musze założyć u siebie hak pod sporadyczne ciągnięcie małej przyczepki. Audi A4 B9 Lift sedan quattro - auto nie jest przystosowane do haka, i nie chce go w pełni przystosowywać ( w sensie wymiana chłodnic, kodowanie itp.) 1 opcja to kupienie dedykowanego do A4 B9 haka z wiązka, nowy do samodzielnego montażu z modułem - do wpinania haka nic nie mam, bo rzadko będę coś przewoził, ale denerwowałoby mnie to gniazdko w zwykłym haku, które pomimo wypięcia kuli - byłoby cały czas pod zderzakiem - koszt ok 1000zł. 2 opcja to może zakup oryginału otwieranego 8W0800491M, i dokupienie do niego nowej wiązki z modułem dedykowanym do A4 - efekt będzie podobny, bo wiązka będzie nowa, przelutowana do oryginalnego gniazdka, koszt też podobny bo hak to ok 800zł i wiązka z gniazdkiem i modułem ok 180zł - ale będzie chowany cały wraz z gniazdkiem - to duży bonus dla mnie. I teraz pytanie - jak działa to chowanie haka - czy ono działa jak silnik do szyb - otwiera w pełni i zamyka hak, ma wyłączniki krańcowe? Widzę że na oryginalnym haku jest wiązka z dużą wtyczką, i dodatkowo jeden pojedynczy kabel ( chyba brąz) z wtyczką - czy to właśnie do tego przełącznika? czy jak zrobię sobie jakiś przełącznik, zamontuje np. w wnęce koła - to dająć napięcie 12V na ten przewód , hak będzie zwalniany z pozycji końcowych z zatrzasku? tam jakiś elektromagnes jest? Jednym słowem - czy jak zakupię i założę sobie oryginalny hak otwierany, założę nową wiązkę z modułem - dam radę sobie jakoś wykombinować żeby go otwierać i zamykać?
chriss11
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta