Mam podobnie w 2.0TFSI CNCD 224KM, ostatnio mnie nie było 2tyg stał pod lasem w ilgotnym miejscu temp juz 0 a nawet cos ponizej, odpaliel go bylo 10+ temp i tez zakopcil na chwile na biało, mysle ze to przez roznice temperatur, pewnie zbiera sie woda etc?