-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Bardzo dziękuję za szybki powrót. Czy mówimy o module TCM? Czyli, jak podejrzewałem, aluminiowe luty mogły się poluzować? Czy użytkowanie pojazdu w tym stanie może powodować jakieś problemy? ----------------------------- Thank you very much for your early return. Are we talking about the TCM unit? So, as I suspected, the aluminum solders may have come loose? Will using the vehicle in this condition cause any problems?
-
samet_s90 obserwuje zawartość Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Hello. I'm writing to you from Turkey. I'm using translation, please excuse me. I have a 2004 Audi A4 B6 with a 1.9TDI AVF engine code. My transmission is 01J. I've been having a problem with my transmission lately. I found you through my research. My problem is 18201 P1793 output sensor 2 no signal. I'm having trouble shifting forward. The car screams but doesn't shift. Or it's difficult to shift. It shifts when I release the accelerator and press it again. I have a VCDS device. The scan showed error 18201. However, I saw that sensor 1 and sensor 2 are synchronized in the measurement blocks. So, I assumed the sensor was working. I think there's a problem with the solder traces on the TCM. It's generally worse when the engine is cold and better when it's warm. I have a similar problem and would like to consult you. Bart-S is an expert in this area. I need your help. I can't find an expert in Turkey. We can contact you via WhatsApp or Telegram. I'm in a difficult situation. Thank you, have a good day. --------------------------------------------------------- Cześć. Piszę do Ciebie z Turcji. Korzystam z tłumaczenia, proszę o wybaczenie. Mam Audi A4 B6 z 2004 roku z silnikiem 1.9 TDI o kodzie AVF. Kod mojej skrzyni biegów to 01J. Ostatnio mam problem ze skrzynią biegów. Znalazłem Cię dzięki moim poszukiwaniom. Mój problem to 18201 P1793 – brak sygnału z czujnika wyjściowego 2. Mam problem z wrzuceniem biegu do przodu. Samochód piszczy, ale nie zmienia biegów. Albo trudno mi zmienić bieg. Bieg zmienia się po zwolnieniu pedału gazu i ponownym naciśnięciu. Mam VCDS. Skanowanie wykazało błąd 18201. Zauważyłem jednak, że czujnik 1 i czujnik 2 są zsynchronizowane w blokach pomiarowych. Założyłem więc, że czujnik działa. Myślę, że problem jest ze ścieżkami lutowniczymi w module TCM. Zazwyczaj jest gorzej, gdy silnik jest zimny, a lepiej, gdy jest ciepły. Mam podobny problem i chciałbym się z Tobą skonsultować. Bart-S jest ekspertem w tej dziedzinie. Potrzebuję Twojej pomocy. Nie mogę znaleźć eksperta w Turcji. Możemy się z Tobą skontaktować przez WhatsApp lub Telegram. Jestem w trudnej sytuacji. Dziękuję, miłego dnia.
samet_s90
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta