Skocz do zawartości

inzyniero

Pasjonat - Nowicjusz
  • Postów

    11
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez inzyniero

  1. Witam!!! Polecam Bosch Serwis Andrzej Chlebny w Płocku na ul. Wyszogrodzkiej (nr niestety nie pamiętam). Tu przynajmniej wiedzą jak wymienia się rozrząd, do czego służą blokady wałków i pompy, co więcej je mają :)))) i wiedzą jak sprawdza się i ustawią kąt wtrysku w dieslu :))))))))

    A teraz na poważnie POLECAM !!!!!!!!!!!!!!!!!

    Serwisuje u nich ponad rok (wcześniej zjeździłem duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuużo warsztatów) i z tego jestem najbardziej zadowolony.

  2. Witam serdecznie, chciałem zapytać o żywotność wtryskiwaczy. Czy po jakimś określonym przebiegu należy je wymienić (wyczyścić), czy wymieniać dopiero jak maja duże korekcje. Czemu pytam, od jakiegoś czasu mam wrażenie, że dużo głośniej klekoczą niż wcześniej. Przebieg mojej furki to prawdziwe 201.000 km. Wcześniej od nowości miał ją mój wuj (wszystko serwisowane w ASO w niemczech).

    Po zlogowaniu okazało się, że był ustawiony niezbyt precyzyjnie początek kąta wtrysku (obecnie po ponownym ustawieniu i zlogowaniu grupy 004 BS kąt waha się między 2 do 2,2 ATDC).

    Okazało się także, że pierwszy wtryskiwacz miał zbyt duże czasy korekcji +1,8 do +2 (po wymianie na nowy czasy korekcji na wszystkich cylindrach bliskie 0 +- 0,2). Po tej wymianie nadal słychać ich głośną pracę (może nie wszystkich jeden lub dwa są bardzo dokuczliwe). Przy wymianie zwaliłem obydwa dekle, bo chciałem sprawdzić stan wałków i dźwigienek i ku mojemu zaskoczeniu wałki wyglądają jak nówki, żadnych wytarć - krzywki idealnie gładkie, dźwigienki całe i bez śladów ubytku materiału w miejscach kontaktu z krzywkami (to chyba zasługa tego, że od nowości olej był wymieniany co 10000 tyś. km - Mobil 10W40).

    Być może zapytacie, skąd wiem ze to głośna praca wtryskiwaczy??? Otóż w momencie kiedy np.: hamuję silnikiem lub na biegu jałowym dodam gazu i obroty spadają w dól i wtryskiwacze nie pracują jest cisza. Jak wskazówka się zatrzyma na ok. 800 obr/min i wtryskiwacze zaczynają pracować słychać stukanie.

    Z góry dzięki za odpowiedź na mój nieco długi post :hi:

  3. Paliwo nie dostaje się do tłoków a pompowtryski się zacierają

    Po to jest cała elektronika, że sterownik wie czy podawać paliwo, czy tez nie. W sytuacji hamowania silnikiem czy to pompa czy pompowtryskiwacze nie pompują paliwa. Zrób sobie eksperyment i wsłuchaj się podczas hamowania silnikiem - nie słychać wtryskiwaczy, bo nie pracują.

  4. Dzięki Spanky za odpowiedź. Pytanko, dużo jest roboty z przekręceniem tych wtryskiwaczy ???

    Grzegorz76 - dzięki za linka do Twojego postu i zwrócenie uwagi, że mam zły kąt wtrysku. Teraz wiem czemu jak odpalam na ciepłym silniku dziwnie trzęsie silnikiem i jakby się dusił (na zimnym jest ok). Dzięki Twoim perypetiom z ATDC i BTDC wiem, że powinienem mieć 2 ATDC (czyli muszę go przyspieszyć - kręcić w prawo) bo mam 3 BTDC.

    Jutro się za to biorę :>

    Pozdrówka

  5. Dzięki Panowie za ocenę i sorki za wcześniejsze słowa :embarrassed: i obiecuję poprawę :>

    Wracając do logów, co może być przyczyną tak dużej korekcji na 1 cylindrze..... kończący się wtryskiwacz???

    Odnośnie kątu wtrysku - rozumiem, że wystarczy ustawić kąt regulując pompą, czy przestawiony jest pasek o kilka zębów??

    W styczniu po zakupie autka wymieniałem u mechanika walnięty termostat no i gość zdejmował rozrząd i czyżby coś źle poskładał ????

  6. Witam szanownych kolegów!!!

    Po przeszło pół roku od kupna mojej Audi A4 Avant 2,5 TDI 150 KM (AKN) zabrałem się za zrobienie logów.

    Generalnie wrażenia z jazdy są OK, ale czuję jakby delikatny spadek mocy (jak wiadomo człowiek do dobrego szybko się przyzwyczaja i nie wiem czy ja już się przyzwyczaiłem do tej mocy czy coś jednak zaczyna boleć "niunię" :naughty:)

    Profilaktycznie proszę o analizę logów. Sorki za ewentualne błędy, ale pierwszy raz "loguję" :rolleyes:

    Dodam, że tydzień temu czyściłem przepływomierz i EGR...

    Grupa 000BS

    c3ef70c4bcca24bbm.jpg

    Grupa 003BS

    bfe6ba4cca00dcd3m.jpg

    Grupa 004BS

    c969f79e502fd28dm.jpg

    Grupa 011BS

    3f14613c465619ffm.jpg

    Grupa statyczna 000

    31928791aa21fff2m.jpg

    Grupa statyczna 001

    7ddc868b9af6eb2em.jpg

    Grupa statyczna 003

    262a8313391507c1m.jpg

    Grupa statyczna 004

    4861cb38bc98e551m.jpg

    Grupa statyczna 007

    e50b197b3394ba44m.jpg

    Grupa statyczna 013 i 014

    aeb659d5d97123afm.jpg

    Grupa statyczna 018

    86473b58a2d13082m.jpg

    Grupa 000 dynamiczna

    da3ead1184a881acm.jpg

    Grupy 001, 003, 004 dynamiczne

    15c55fa1847a1063m.jpg

    Grupy 008, 010, 011 dynamiczne

    e11fddc467fb8f8em.jpg

    Z góry dzięki za pomoc...[br]Dopisany: 08 Sierpień 2008, 21:53 _________________________________________________... i co nikt nie zerknie i nic nie powie??? :([br]Dopisany: 11 Sierpień 2008, 15:27 _________________________________________________Dzięki Panowie za pomoc, oczy mnie bolą od czytania Waszych opinii o zamieszczonych logach. Kiedyś myślałem, że można tu uzyskać pomoc.......

    ale jak głosi mądre porzekadło: "umiesz liczyć, licz na siebie"

    Pozdrawiam

    warnwarn.gifBrak kultury (temat o logach)

    Brak uzupelnionego profilu

    Nastepny wybryk to BAN

  7. Witam szanownych kolegów!!!!! VICTORIA z falującymi obrotami......

    Po 10 miesiącach walki w końcu jest OK.

    Byłem wczoraj w KME - wymiana filtrów, listwy wtryskiwaczy, nowy sterownik po raz kolejny i.....nic to nie dało.

    Dzisiaj wkurzony sytuacją zacząłem kombinować i wykombinowałem......

    Okazało się że mój gazwonik wywiercił w odległości ok 10 cm za przepustnicą otworek, aby wkręcić dyszę i z niej podać podciśnienie na czujnik dla instalacji gazowej i parownik. Okazało się, że w tym miejscu podciśnienie było za silne i instalacja gazowa głupiała co powodowało falowanie obrotów. Zaślepiłem ten otworek i podałem podciśnienie z cienkiego przewodu wychodzącego z przepustnicy i problem falujących obrotów biegu jałowego na gazie zniknął, co więcej jak obroty się już stabilizowały silnik nie pracował równo, jakby na każdym cylindrze było inne ciśnienie. Teraz silnik czy to na benzynie czy na gazie pracuje równiutko. W końcu aż miło jest jeździć niunią :)

    Pozdrówka !!!!

  8. Witam!!!

    Wiem Kaziu że niezłego trafiłem, ale u mnie w mieście chyba są sami tacy dobrzy gazownicy. Na stronie KME jest instrukcja montażu tej instalacji. Jestem pewien że każdy z nas zrobił by to jak należy, wystarczy ją tylko przeczytać...

    Gdybym miał raz jeszcze zakładać tą instalację to pojechałbym od razu do Zgierza. W końcu montuje ją wtedy sam producent i na prawde wiedzą o co chodzi.

    Pozdrówka!!!

  9. Witaj, co u mnie schrzanili, oto lista:

    - źle ustawione parametry sterownika gazowego, koleś zawsze wszystko mi ustawiał na postoju gdy silnik nie był obciążony (przez co dużo palił gazu i był strasznie zamulony na gazie)

    - źle założony parownik elektrozaworem do dołu - najgorsze z możliwych ustawień

    - źle założone dysze wlotowe gazu do kolektrora, powinny być jak najbliżej wtryskiwaczy paliwowych a u mnie były na łuku kolektora

    - przewody od listwy wtryskiwaczy do tych dysz powinny być jak najkrótsze i jednakowej długości, u mnie każda była inna od 15 do 55 cm długości

    - źle zrobiona elekrtyka instalacji, komputer benzynowy ciągłe pokazywał że jest otwarty obwód wstyskiwaczy benzynowych, gdy był na gazie (teraz jest OK)

    - koleś montując gaz zrobił gdzieś podczas instalowania zwarcie i uszkodził sterownik gazowy, objawiało się to tym, że po włączeniu zapłonu powinna załączać się centralka w s amochodzie służąca do przełączania ręczne gaz -benzyna- gaz i wskazując ilość gazu w butli, u mnie po wyłączeniu zapłonu była załączona nonstop, dopiero po wymianie sterownika w KME w Zgierzu wszystko zaczeło działać ok .

    W środę jestem umówiony na wymianę listwy wtryskiwaczy, dam znać czy jest ok (mam nadzieje że będzie bo to trochę uciążliwe). Pozdrówka!!!

  10. Witaj!!! Ja w mojej Audi A4 1,6 silnik ADP mam właśnie taką instalację KME DIEGO. Generalnie instalacja sprawuje się dobrze, jest jednak jeden szczegół. Dosyć często falują wolne obroty na gazie nie na postoju, lecz gdy auto porusza się (np. prze dojeździe do skrzyżowania gdy wrzucę auto na luz). Obroty falują w zakresie 500 - 1500 do momentu całkowitego zatrzymania samochodu. Początkowo gazownik zrzucał całą winę na problemy z benzyną (wymieniłem już przepustnicę, sondę lambda, przymierzam się do wymiany przepływomierza bo cały czas pokazuje on niby masę zasysanego powietrza OK ale temperatura jest stała 19,5 st. celsjusza niezależnie od temperatury otoczenia). Byłem z tym falowaniem w KME w Zgierzu, bo mój gazownik zrobił w instalacji trochę błedów montażowych :) , okazało się że miałem walnięty także sterownik gazowy (wymienili mi na nowy w ramach gwarancji), ale sami jeszcze podejżewają że może być uszkodzona listwa wtryskująca MATRIX (mausze sie umówić, aby ją wymienili) bo na razie falowanie nie ustało. Jeżeli chodzi o sprawowanie się w trakcie jazdy, bez zarzutu. Przyjeżdzie po mieście autko pali ok. 10l na 100 km, na trasie przy jeździe ok 120 - 140 km/h spala ok. 8 l gazu na 100 km. Osiągi jak na benzynie. Ostatnio jechałem z kompletem pasażerów A2 z Poznania 200 km/h na gazie i wszystko było OK. Instalację mam od czerwca zeszłego roku. Jak wymienią mi listę wstryskującą gaz dam znać czy falowanie zniknęło. Mam jechać w przyszłym tygodniu. Pozdrówka!!!

  11. 00281 - Vehicle Speed Sensor (G68) - czujnik prędkości własnej pojazdu G68, sensor prędkści pojazdu - brak sygnału błąd sporadyczny

    00575 - Intake Manifold Pressure - ciśnienie w kolektorze dolotowym, czujnik ciśnienia w rurze rozgałęźnej - ustrka mechaniczna błąd sporadyczny

    00532 - Voltage Supply B+ - brak napięcia lub złe uziemienie (czyli tak jak mówisz mogło sie to stać przez odłączenie akumulatora skasuj i powinno być OK)

×
×
  • Dodaj nową pozycję...