Skocz do zawartości

pio911

Pasjonat
  • Postów

    43
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez pio911

  1. Siłownik wymieniłem na używany . Co do oznaczeń gruchy to gość (warsztat regenerujący turbiny) powiedział że nie pomogą , jedynie oznaczenia turbiny

    Temat można by było uznać za zakończony ale - uważam że kupno używki to loteria (dziś dobry jutro może nie ).

    Interesuje mnie czy ktoś montował nowy siłownik o większej średnicy do silnika AFN turbo V15

    Uważam że temat jest ważny- bo cena używki jest porównywalna do nowego

  2. Witam mam ten sam problem...

    Mam 2 pytania o płukanie instalacji klimatyzacji - bylem u 2 fachowców gadali że tylko wymiana elementów na nowe rozwiązuje problem - osobiście nie jestem przekonany do tej teorii . Ale zastanawiam sie czy płukanie wyczysci dobrze chłodnice czy nie lepiej kupic nowej.

    2 pytanie czy należy demontowac parownik do płukania czy wystarczy podpiac sie do jego przyłaczy oraz jaki kierunek przepływu ( zasilanie od strony niskiego cisnienia ?)

  3. Koledzy mam ten sam problem tzn. dźwięk z pompy wtryskowej podobny do padniętego łożyska (jednostajny). Dzwięk jest słyszalny z przodu od strony chłodnicy oraz z tyłu pompy.

    Zdemontowałem paski oraz wymieniłem podejrzaną rolke zwrotną paska rozrządu niestety dźwięk nadal jest.

    Mam pytanie czy mieliście podobny objaw i czy kuracja mixolem pomogła , po jakim czasie – przebiegu pompka zaczęła chodzić ciszej ?

  4. Kolego z jakiej firmy masz filtr oleju ,kiedyś mechanik z serwisu VW powiedział mi że niektóre zamienniki nie wytrzymują ciśnienia oleju .

    Mechanicy idą często na łatwiznę przy wymianie oleju – odsysają olej przez bagnet ,stosują najtańsze zamienniki filtrów oleju ,olej leją z beczki która stoi na zewnątrz .Oczywiście mówią że wymiana się opłaca kosztuje tyle co olej w sklepie .Jeśli nie jesteś pewny oleju który wlał Ci mechanik i chcesz zrobić to sam to kup porządny olej LM lub Motul ( na forum masz sprawdzonych sprzedawców ) dodatkowo przed wymiana zastosuj środek do czyszczenia silnika .Filtr oleju Mann , Knecht lub orginalny z serwisu – na czas płukania silnika zastosuj tańszy filtr .Dodatkowo sprawdź drożność odmy. Ważnym czynnikiem na olej jest też temperatura silnika musi wynosić 90 stopni C (przy tej temp. Z oleju odparuje woda ) .

    Z własnego doświadczenia wiem ze olej 10W40 przy temp. -25stopni C ma konsystencje smoły dlatego stosuje oleje syntetyczne

  5. Cytat: czaja77 15 Grudzień 2009, 15:39

    a kto wie z jakiego czujnika pobierają one sygnał z tego co podaje do ecu ,czy tego na liczniki?bo dziś sprawdzałem kontrolką świece ,są raczej ok. ale po włączeniu ogrzewania szyby, prądu nie podaje,.co jet tego przyczyna ?dodam że mam uwalony licznik który startuje od ok 70c,czujnik na 1000% sprawny tak jak i termostat.dodam że i po odłączeni czujnika temperatury jest tak samo czyli licznik stoi na 70c. a prądu na świecach nadal nie ma>

    ?

    podpowie mi ktoś

    Tak podpowiem nie przeczytałeś całego tematu

    Za uruchomienie układu podgrzewania odpowiedzialny jest sterownik silnika (ecu).Bierze on sygnał z czujników temperatury cieczy G62/2 oraz z czujnika temperatury zasysanego powietrza (czujnik w dolocie ). Samo odłączenie czujnika G62 nie uruchomi nam układu (inaczej jest w przypadku świec żarowych silnika ).

    Drugą sprawą jest sprawdzanie tego układu – wielu z Was ma zapewne garaż (ogrzewany lub nie ogrzewany) temperatura na zewnętrz może się różnić o kilka stopni od temperatury w garażu (mam na myśli nie ogrzewany ) wyjeżdżając samochodem na zewnątrz możemy stwierdzić że układ się nie uruchamia ( temperatura cieczy nam nie spadnie na uruchomionym silniku )

    Najlepszym sposobem sprawdzenia jest jak auto stoi kilka godzin na zewnątrz przy temp. Otoczenia poniżej 0 (pisze tak bo w moim przypadku uruchamia się w tej temp. )

    P.S .Koledzy przeczytajcie dokładnie wszystkie strony zanim zadacie pytanie bo dyskusja zaczyna przypominać rozmiarem temat „ Jaki olej najlepszy do silinka ” :tongue4:

  6. Najlepiej umów się na logi dynamiczne w dziale spoty na pewno któryś z kolegów pomoże. Większość mechaników nie wie co to logi dynamiczne a wysuwanie teorii będzie Cię kosztować i nie rozwiąże problemów.

    Kolega Boseron ma racje 12Km to za mały odcinek na jazdę ekonomiczną gdzie silnik może rozgrzewać się do 10Km (zależne od temp. Otoczenia )

  7. Co do czujnika temperatury zewnętrznej – mają go samochody wyposażone w klimatyzacje (klimatronik i manualna )

    Natomiast układ podgrzewania mają również samochody bez klimatyzacji dlatego inż. Audi wykorzystali czujnik który jest w każdej wersji, jestem przekonany o czujniku w dolocie.

    Układ uruchamia się po około 10s więc temperatura w dolocie mimo ciepłego silnika spada.

    Oczywiście mogę się mylić … :wink4:

  8. Tez jestem po wymianie napinacza – koszt IC po rabacie 344 zł oryginał (Czeski )

    Co do wymiany najtrudniej było z odkręceniem wiska – pomogły duże kleszcze do pierścieni segera ( z zakrzywionymi końcówkami ) Klocki , blokady , i inne patenty nie dały rady…

    Co do czasu wymiany to długo zeszło…(wymiana bez ściągania przodu )

  9. Bezpieczniej będzie jak przytkniesz końcówkę miernika do przyłącza świecy a drugą końcówkę do masy lub jak nie masz miernika możesz sprawdzić żarówką .

    Obecnie temperatury okolice 5 na plusie nie gwarantują zadziałania tego układu – sam to przerabiałem w zeszłym roku po zakupie samochodu. Przy temperaturach około -1 u mnie układ się uruchamia – można to zauważyć w kilka sekund po uruchomieniu silnika ,oświetlenie wnętrza delikatnie przygasa (większy pobór prądu ) Co do skuteczności ogrzewania to po 10 minutach (odśnieżanie samochodu ) jest już ciepło w samochodzie przy temp. Zewnętrznej minus 10

  10. Co do dodatku do oleju napędowego to zastosowałem dwa

    1) STP niebieska butelka z anty żelem – kupiłem przypadkowo w zimie w obawie o wytrącenie się parafiny : efekt łatwiejsze odpalanie samochodu przy niskich temp. Co do wzrostu mocy to raczej nie zauważalnie . Producent zaleca ciągłe stosowanie tego środka

    2) Liqui Moly Super Diesel Additiv - minimalna lepsza praca silnika , trochę mniejsze zużycie paliwa choć nie jestem pewny na 100% . Producent zaleca stosowanie tego środka co 2000Km

    Reasumując zapach obu środków jest bardzo podobny skład chemiczny pozostaje tajemnicą producentów . Efekty raczej marne ale możesz spróbować nie powinny zaszkodzić .

    Ostatnio wymieniałem filtr paliwa – całe paliwo z filtra zlałem do naczynia i było czyste

  11. Duży plus dla kolegi Doman 13 w końcu ktoś się wypowiedział pozytywnie na temat Ceramizera

    Mam nadzieje że jeszcze się ktoś wypowie kto to stosował a nie Ci którzy są przeciw ( wiadomo dobry olej to podstawa i wymiana na czas )

    Jest coraz więcej tematów o ceramizerze - to nie jest środek który uleczy zajechany silnik – odbuduje zużyte elementy silnika ( jak to było w reklamach w latach 90 z rożnymi środkami)

    Jest to środek który wypełnia micro – ubytki , struktura materiału w powiększeniu jest porowata – przypomina wierzchołki gór które trą o siebie.

    Niwelując porowatość materiału przyczyniamy się do równomiernego rozkładu sił a co za tym idzie do dłuższej żywotności elementów silnika .

    Na Zachodzie Europy nie stosują tych Śródków gdyż nie mają takich przebiegów 400 tkm to max auto idzie na sprzedaż i trafia do Nas z przebiegiem 170tkm.

    Serwis też nie poleca bo nie jest to w ich interesie ( lepiej niech Kowalski przyjedzie wymienimy pół silnika będzie dobrze ) .

    Podobne opinie są o płukaniu silnika - zastosowałem i nic złego się nie stało ( mierzyłem nawet cisnienie oleju w trakcie czyszczenia silnika było bez zmian)

    Osobiście nie stosowałem jeszcze Ceramizera ale zamierzam go użyć

  12. Co do demontażu to nic na siłę , roletę demontujesz wkładając śrubokręt płaski od strony tylnego oparcia siedzenia jest mała szczelina od góry (ja posłużyłem się prętem o średnicy 4,5mm ze spłaszczoną końcówką ) . Pierwsze podejście i sukces- zamieszczam zdjęcie.

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/baa180f493391edd.html

    U mnie po odkręceniu bocznego plastyku rolety (prawa strona z zamkiem ) miałem 2 elementy, przycisk oraz plastyk z zaczepami brakowało elementu który by łączył obie części .

    Niestety nie znalazłem na żadnym forum zdjęcia elementów zamka więc musiałem cos wymyślić.

    Zastosowałem śrubę M5 wkładając ją pod kątem w oba plastyki zdjęcie nr2 (przycisk rolety jest pusty w środku wiec włożyłem kawałek gumy żeby śruba była pod kątem a nie ustawiła się pionowo ) sprężyna która jest na osi rolety wypycha zaczepy na zewnątrz oraz przycisk do góry, zamek działa :good:

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4aff355924e4a969.html

    Mam nadzieje że temat będzie się rozwijał oraz wzbogaci się o kolejne zdjęcia ( oryginalny trzpień zamka ) albo o coś lepszego od śruby M5 :mysli:

  13. No w końcu udało się ją zdemontować (doszedłem do zaczepu od góry )ale pojawił się większy problem – po rozebraniu prawej strony tej z zamkiem okazało się że brakuje przynajmniej 2 elementów sprężyny i plastyku pomiędzy przyciskiem a dużym plastykiem z zaczepami .

    Mam dużą prośbę jak ktoś z Was ma fotki z elementami zamka rolety proszę o przesłanie na priva

×
×
  • Dodaj nową pozycję...