Treść opublikowana przez M@jk
-
Problem z odpalaniem na ciepłym silniku
Witam Mam problem z odpalaniem 1.6 ADP na ciepłym silniku gdy temperatura spadnie poniżej 80 stopni trzeba go trzymać z 10s na rozruszniku żeby zaskoczył. Natomiast na zimnym pali od razu i jak zgaszę na ciepłym to też bez problemu. Podłączałem VAG i brak błędów, wymiana rozrządu czujnika temperatury oraz czujnika położenia wału nic nie zmieniła. Czy ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną ??? Dodam że jeszcze podmieniłem cewkę i wymieniałem świece i żadnych zmian.
-
czy kierownica od a8 d2 czy jest taka sam jak w a4 ??
mam pytanie czy ktoś wie jak jest ilość frezów w kierownicy w audi a 4 b5 przed liftem ??? i czy będzie pasować kierownica od a8 d2 ??? Wizualnie są takie sam i poducha też będzie pasować tylko chodzi mi o mocowanie ??
-
czy kierownica od a8 d2 czy jest taka sam jak w a4 ??
mam pytanie czy kierownica od audi a8 d2 jest taka sama jak w audi a4 b5 przed liftem ??? czy umie mi ktoś na to odpowiedzieć ??
-
Problemy z odpalaniem!!!! błagam pomocy!!! mechanicy każdy mówi co innego !!;/ 1.6ADP
Panowie wymieniłem : świecę , cewkę zapłonową z modułem, czujnik położenia wału, czujnik temperatury, i nadal bez najmniejszej różnicy brak dalszej koncepcji ;/ ktoś się spotkał z podobnym przypadkiem
-
Problemy z odpalaniem!!!! błagam pomocy!!! mechanicy każdy mówi co innego !!;/ 1.6ADP
włożyłem oryginał z innego z innego auta, i nic z tego ;/ bez zmian
-
Problemy z odpalaniem!!!! błagam pomocy!!! mechanicy każdy mówi co innego !!;/ 1.6ADP
słyszałem też że przyczyną może być zapowietrzający się zbiornik paliwa, albo cewka zapłonowa ??? co wy na to ?
-
Problemy z odpalaniem!!!! błagam pomocy!!! mechanicy każdy mówi co innego !!;/ 1.6ADP
panowie wymieniłem czujnik i ciągle to samo, nie mam pojęcia a pomysłów co dalej ;/
-
Problemy z odpalaniem!!!! błagam pomocy!!! mechanicy każdy mówi co innego !!;/ 1.6ADP
mój kumpel ma identyczne auto jak ja i chce się z nim umówić żeby podmienić ten czujnik na chwilę żeby zobaczyć co jest jak by ci się udało coś zdziałać to pisz o efektach
-
Problemy z odpalaniem!!!! błagam pomocy!!! mechanicy każdy mówi co innego !!;/ 1.6ADP
oglądałem ten regulator ciśnienia, to był suchutki i wszystkie przewody co dochodzą do listwy również. Jeden mechanik mi też powiedział że to może być ten czujnik, gdzie ten czujnik się znajduje bo mam możliwość zamiany od takiego samego auta żeby sprawdzić czy jest wadliwy
-
Problemy z odpalaniem!!!! błagam pomocy!!! mechanicy każdy mówi co innego !!;/ 1.6ADP
w który miejscu znajduje się ten regulator jeśli by mógł jeszcze podpowiedzieć ???
-
Problemy z odpalaniem!!!! błagam pomocy!!! mechanicy każdy mówi co innego !!;/ 1.6ADP
stare świece które chodziły u mnie 5 lat w aucie były czyściutkie
-
Problemy z odpalaniem!!!! błagam pomocy!!! mechanicy każdy mówi co innego !!;/ 1.6ADP
sprawdzałem i pokazuje tą samą temperaturę na vag u co na wskazówce
-
Problemy z odpalaniem!!!! błagam pomocy!!! mechanicy każdy mówi co innego !!;/ 1.6ADP
jak zdiagnozować czy ten cylinder się zalewa ????
-
Problemy z odpalaniem!!!! błagam pomocy!!! mechanicy każdy mówi co innego !!;/ 1.6ADP
ale jak odpali obroty są w normie tylko przez dwie pierwsze sekundy falują po między 800 a 1200 obrotów, jak by się zalewał to wydaje mi się że obroty bardziej falowały z początku???
-
Problemy z odpalaniem!!!! błagam pomocy!!! mechanicy każdy mówi co innego !!;/ 1.6ADP
czujnik temperatury silnika wymieniłem na oryginalny i nie ma różnicy
-
Problemy z odpalaniem!!!! błagam pomocy!!! mechanicy każdy mówi co innego !!;/ 1.6ADP
Mam od pewnego czasu dość specyficzny problem z odpalaniem a mianowicie auto zimne pali od strzała, jak go zgaszę rozgrzanego to też ale jak po stoi chwilę i temperatura silnika spadnie po między 85 a 60 stopni to go muszę trzymać na rozruszniku ze 40 sekund po czym odpali. Nie ma pojęcia jaka jest przyczyna. Wymienione świece, czujnik temperatury na org. podłączałem pod kompa nie ma błędów, czyściłem przepustnicę zero różnicy !!!! nie ma różnicy czy pada deszcz czy jest słonecznie czy zimno :/ bo ktoś mi sugerował że to może być cewka albo czujnik położenia wału ??? co o tym myślicie ??
-
Ciężko odpala na ciepłym silniku. B5 1.6 ADp
wymieniłem czujnik temperatury, nadal bez zmian;/ nie mam pojęcia co może być jakieś pomysły ???
-
Ciężko odpala na ciepłym silniku. B5 1.6 ADp
uszczelka jest ok około roku wymieniałem, nie mam braków oleju ani płynu chłodniczego, to chyba jest ok To mówisz żeby zaryzykować ten czujnik??? ---------- Post dopisany at 10:53 ---------- Poprzedni post napisany at 10:47 ---------- chciałem jeszcze wspomnieć że w momencie kiedy ciężko pali, wypiłem ten czujnik i nie było żadnych zmian, tylko sannie mu się włączyło i nadal długo chodzi na rozruszniku zanim odpalił ???
-
Ciężko odpala na ciepłym silniku. B5 1.6 ADp
Podpoiłem autko pod komputer i żadnych błędów, czujnik temperatury ok, przewody też. auto nadal ciężko odpala w temperaturze silnika po między 60-85stopni. jeśli jest zimnie albo rozgrzane to niema problemu pali od strzała. Co może być bo kończą mi się pomysły proszę o pomoc...
-
Ciężko odpala na ciepłym silniku. B5 1.6 ADp
w którym miejscu znajduje się ten czujnik????
-
Ciężko odpala na ciepłym silniku. B5 1.6 ADp
bez vag - a się nie obejdzie??? bo przewody jeśli nie strzelają to chyba są ok. Aparat zapłonowy może mieć coś do tego???
-
Ciężko odpala na ciepłym silniku. B5 1.6 ADp
Witam wszystkich mam problem z odpalaniem na ciepłym silniku trzeba go kręcić rozrusznikiem około 40sec żeby odpalił. Wymieniłem świece i zero różnicy. Na zimnym silniku samochód odpala od razu. Co zrobić???
-
[ALL B5] Problem z układem chłodzenia
nie mam żadnego nalotu na korku od wlewu oleju ani na bagnecie. Ogrzewanie oraz temperatura silnika jest jak najbardziej w normie. Jeśli była by uszkodzona nagrzewnica to ogrzewanie by szwankowało czy niekoniecznie? Jak się dostać najłatwiej do nagrzewnicy?
-
[ALL B5] Problem z układem chłodzenia
da się jakoś to zdiagnozować czy to na pewno to? ,jeśli to jest to ile naprawa może kosztować orientujesz się?
-
[ALL B5] Problem z układem chłodzenia
Witam od pewnego czasu mam problem z ubywaniem płynu chłodniczego w moim 1.6 ADP . Gdzieś na około 1000km ubywa mi 200ml płynu. Nigdzie nie widać żeby się przewody pociły , w koło termostatu też sucho. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł jak to zlikwidować albo ktoś się spotkał z podobnym problemem proszę o pomoc