Skocz do zawartości

Olajuwon

Pasjonat - Nowicjusz
  • Postów

    21
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Olajuwon

  1. Cześć, 

    Preszukalem forum, ale nie znalazlem informacji kiedy należy wymienić rozrząd. Chodzi mi o napinacz. Ile ząbków wysuwa się trzpień napinacza? Gdzieś przeczytalem, że 11, ale nie wiem czy to dotyczyło nowego, czy starego modelu napinacza.

    Czy przy takim wysunięciu jak u mnie należy już wymienić? Przebieg 175tys.km, rozrząd nie hałasuje. Trochę niepokoi mnie też korozja na łańcuchu.

    20221230_173931.jpg

  2. W dniu 25.12.2022 o 22:19, Olajuwon napisał(a):

    Cześć, 

    U mnie temat podobny: sygnał o min oleju, olej dolany, otwarcie maski nie daje sygnału na FIS i komunikat o min oleju nie chce zniknąć. 

    Pod maską sprawdziłem złączkę od czujnika otwarcia maski i wygląda ok. Mostkowanie wiązki nie powoduje wywołania komunikatu o otwarciu maski. Wnioskuję, że przyczyną tkwi w wiązce od tej złączki pod maską do odbiornika sygnały, gdziekolwiek on jest. 

    - Czy czujnik przy otwartej masce zwiera, czy rozwiera połączenie? 

    - Czy sygnały czujnika jest stały, czy idą jakieś impulsy? 

    - Którędy i dokąd idzie ta wiązka spod maski? 

    - Czy macie jakieś pomysły co zrobić, żeby ten komunikat otwarcia maski wywołać? 

    Z góry dzięki. 

    Zakończę swoją opowieść - problem rozwiązany przez elektromechanika poprzez naprawę przegnitej wiązki od czujnika maski do licznika.

    Teraz zarówno wyświetla się komunikat otwarcia maski (oczywiście przy otwartej masce), jak również mogę znowu sprawdzać poziom oleju i nie świeci się już MIN.

  3. Cześć, 

    U mnie temat podobny: sygnał o min oleju, olej dolany, otwarcie maski nie daje sygnału na FIS i komunikat o min oleju nie chce zniknąć. 

    Pod maską sprawdziłem złączkę od czujnika otwarcia maski i wygląda ok. Mostkowanie wiązki nie powoduje wywołania komunikatu o otwarciu maski. Wnioskuję, że przyczyną tkwi w wiązce od tej złączki pod maską do odbiornika sygnały, gdziekolwiek on jest. 

    - Czy czujnik przy otwartej masce zwiera, czy rozwiera połączenie? 

    - Czy sygnały czujnika jest stały, czy idą jakieś impulsy? 

    - Którędy i dokąd idzie ta wiązka spod maski? 

    - Czy macie jakieś pomysły co zrobić, żeby ten komunikat otwarcia maski wywołać? 

    Z góry dzięki. 

  4. witam,

    Drogi autorze wątku - mam podobną sytuację (ajm 2000). U mnie wskaźnik temperatury od jakiegoś czasu się przestawił i pracował w zakresie ok 70-110 stopni (czujnik i termostat ok). Zdjąłem zegary wskazówkę ustawiłem pionowo i było ok, ale tylko na kilka dni - po ponad miesiącu wskazówka wróciła do zakresu 70-110 )-; (wskazania G2 i G62 są ok)

    pozdrawiam

    Witam,

    Ja miałem niemal identycznie jak kolega wojak1980, z tym, że u mnie zakres temperatur wynosił 80-120°C. Termostat i czujnik temperatury mam po wymianie na oryginalne, więc temperatura silnika na VAGu jest OK - do około 95°C. Ewidentnie wskazówka była przestawiona.

    W ostatnią sobotę ustawiłem wskazówkę na pionowo przy teście zegarów i pokazywała ładnie przez niecały 1 dzień. (ustawienie polegało na podważeniu widelcem, wyjęciu wskazówki, dodatkowo wpuściłem w otwór kropelkę kleju i nasadziłem na trzpień).

    Obecnie wskazania temperatury są w zakresie 70-110°C i stopniowo, z każdym dniem, ciągle rosną.

    Mam wrażenie, że przy wyłączaniu zapłonu, wskazówka wracając w dolne położenie uderza o stoper zakresu jej pracy i w ten sposób się przestawia.

    Czy ktoś ma jakiś sprawdzony sposób jak trwale zamocować wskazówkę na trzpieniu?

    Dodatkowo przeczytałem na forum, że przy teście zegarów wszystkie powinny być ustawione pionowo. I tutaj się nie zgodzę – u mnie wskazówka obrotomierza przy teście ustawia się na 2000obr/min, a w czasie pracy silnika wartości wskazań zgadzają się z VAGiem. Mam licznik Jaeger 8D0 920 930N.

  5. Witam,

    Moja historia związana z czujnikiem temp. wody:

    Wskazówka na liczniku po dopływie zasilania na licznik (np. po otwarciu drzwi) wskakiwała od razu na 70°C. Po włączeniu zapłonu od razu 85°C. W czasie jazdy wskazówka tańczyła od 85°C do 115°C.

    Wymieniłem czujnik z fabrycznego 078 919 501C (czarny) na nowy z ASO 059 919 501A (zielony).

    Obecnie - po otwarciu drzwi od razu 70°C. Po włączeniu zapłonu od razu 85°C. Podczas jazdy temperatura w zakresie 85° - 90°C.

    Dla porównania sprawdziłem VAGiem i temperatura ładnie rośnie od dołu do około 90°C, czyli winę termostatu odrzucam.

    Obstawiam silniczek w liczniku (coś nie tak z dolnym zakresem temp.).

    I tu pytanie o dobrego elektryka/elektronika w okolicach Bielska-Białej, który coś takiego naprawi. ASO?

    Chyba że macie inne sugestie jak to naprawić? I czy to normalne że wksazówka od razu wskakuje na 70°C?

  6. Witam,

    Po zakupie auta rok temu, zauważyłem, ze przy niskich temperaturach (<10st.C) ciężko wchodzi 2-ójka i 3-ójka na początku jazdy. Od razu wymieniłem olej w skrzyni (EHV) na Mobilube 1 SHC 75W-90.

    Rzeczywiście stary olej wyglądał paskudnie - czarny, opiłki...(auto przejechane miało 90tys.km), ale po wymianie nie było poprawy! :wallbash: teraz znów idzie zima i po bezproblemowej jeździe w lecie ta kwestia wraca...

    Pytanie, czy ten oryginalny olej to też 75W90 i czy jest szansa na poprawę jak wymienię na ori? Wiadomo - jest opcja, że to synchronizatory ale wolałbym zacząć od najtańszych rozwiązań. Zreszta nie wiem czy już po obecnie 100tys. km przebiegu synchronizatory mają prawo się posypać?

  7. Witam,

    Od niedzieli mam takie same objawy:

    Problem objawia sie w tym że silnik chodzi jak traktor, szczegolnie na niskich obrotach czuć telepotanie (do 2000tys obrotów) cały samochód się trzepie. I jest bardzo słaby. obroty mu troche falują szczegolnie jak się klimę włączy.

    Ale dzięki tym wskazówkom :notworthy::

    Otwierasz maske i sciągasz osłonę plastikową cewek i calego motoru jako takiego i wtrysków. Najpierw zdejmuj jeden po drógim wtyczki od wtrysków przerywając dostęp paliwa. Będziesz wiedzieć na którym cylindrze coś już jest nie tak. Potem sciągaj po koleji przewody z cewek. Na którymś cylindrze nie będzie znaku że cokolwiek się dzieje. Następnie zgas motor i powyciagaj kolejno swiece. Jeżeli wszytskie są suche to możliwe że któryś wtrysk jest martwy, jak któraś jest mokra to trzeba podmienić ją na innym cyliindrze i zobaczyć czy tam będzie dopalać mieszanke. Jak dopala to trzeba wcyiągnąc swiecie z podejrzanego cylindra wlożyć ją do cewki przywrzec swieca do masy głowicy silnika i poprosić kogoś o odpalenie. Jak nie ma iskry to uszkodzony został moduł zapłonu. Jeżeli jest iskra to coś nie tak z wtryskami.

    udało mi się szybko zdiagnozować, że jeden z wtryskiwaczy padł (u mnie silnik nie palił na 1 cylinder). Teraz czekam na nowy, kupiony w sklepie internetowym 190PLN (w ASO straszna drożyzna 470PLN a wszędzie indziej wielkie problemy z dostępnością a ceny podobne do ASO).

    A moje pytanie brzmi: czy można spokojnie wymienić tylko 1 wtryskiwacz, czy zalecana jest wymiana od razu kompletu?

    I czy moje pozostałe 3 sprawne nie posypią sie, jeśli jeszcze parę km przejadę bez 4-ego?

  8. Witam,

    Wiem, że sporo jest tego na forum, ale z tego co znalazłem to co temat to inna opinia.

    Który z czujników temperatury cieczy chłodzącej podaje sygnał na zegary?

    W moim silniku (1,8T APU 2000rok) mam 2 czujniki:

    - czarny w krućcu przy bloku silnika,

    - niebieski w króćcu przy chłodnicy na dole.

    Pytam, bo po włożeniu kluczyka temp. od razu skacze mi na 70st.C, w czasie jazdy standardem jest 100st.C, a zdarza się, że skacze mi do wartości 115st.C.

    Sprawdzałem na VAGu i tam jest OK - ok.90st.C w czasie jazdy, czyli jestem w miarę spokojny, ale chciałbym widzieć na zegarach prawdziwą temp. a nie jakieś herezje.

    Podejrzewam ten czujnik, lub potencjometr w zegarach (być może ma to związek z tym, że wyjmowałem zegary, żeby naprawić podświetlenie).

    Z góry dzięki za pomoc.[br]Dopisany: 29 Lipiec 2009, 07:51_________________________________________________No i wymieniłem czujnik G62 (ten na górze w króćcu) i nastąpiła poprawa. Teraz temperatura na zegarze rzeczywiście oscyluje w okolicach 90st.C.

    Ale problemem jest to, że teraz wskazania temperatury zaczynają się od około 85st.C!!!!!!!!!! Dlaczego nie od sameego dołu, czyli min. skali 60st.C??

    Jakieś pomysły, sugestie...?

  9. pod napinaczem łańcucha jest jeszcze jedna uszczelka(taka nieduża) i tez należy ja wymienić. Nie trzeba rozpinać łańcucha.(przynajmniej w v6 2,8)

    Mnie wymienili uszczelkę pod pokrywą rozrządu ale oczywiście o małej zapomnieli i ciekło dalej. Ale zalepiłem silikonem obie te wnęki gdzie znajdują się "uśmiechy" na uszczelkach (tej dużej i tej małej) i przestało cieknąć.

  10. Małe sprostowanie, bo widzę, że moje pytanie jest źle interpretowane:

    Czy prąd rozruchu 220A "wypluty" z dekodera podany jest według:

    - Normy Międzynar. Kom. Europ. IEC,

    - Normy europ. EN (stosowanej na większści sprzedawanych akumulatorów),

    - Normy niemieckiej DIN, czy

    - Normy ameryk. SAE?

    Przykładowo, zgodnie z przelicznikiem 220A wg DIN to około 400A wg EN.

    http://www.rpt.pl/index.php?content=647[br]Dopisany: 28 Maj 2009, 16:25_________________________________________________Trochę się naszukałem ale znalazłem odpowiedź na swoje pytanie. Prądy rozruchu Audi podaje wg DIN:

    http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320370010332&indexURL=#ebayphotohosting

    Także moje 220A wg DIN to 360A wg EN. Sądzę, że ten przelicznik jest proporcjonalny, więc komuś kto szuka akumulatora może się to przydać...

  11. raczej trzymaj się normy... nie można wsadzać większego bo będą problemy z naładowaniem i będzie chodził gorzej jak mniejszy...

    ale jakie normy to nie wiem...

    No i właśnie chodzi mi o to ile ta norma prądu rozruchu wynosi (wg EN, bo tak podawana jest na większości akumulatorów), skoro w dekoderze wyskoczyło mi 220A.

  12. Witam,

    Mam pytanie - wg jakiej normy podawany jest prąd rozruchu akumulatora pochodzący z dekodera Audi. Ostatnio rozkodowałem sobie moje wyposażenie i wyskoczył mi aku "J1P" o pojemności 44Ah i prądzie 220A (zakładam, że wg DIN - nie wiem czy słusznie???). Tymczasem akumulator zamontowany przez poprzedniego właściciela to Cnetra Standard 55Ah 460A (wg EN - tak podaje Centra).

    Pytam, bo aku mi siada i nie wiem jaki kupić.

  13. Pomóc, nie pomogę, ale podłącze się do prośby o opinie. Mam dokładnie tak samo. Na postoju wszystkie biegi chodzą idealnie. Ale przy ruszaniu na zimnym silniku (powiedzmy piersze 10min. jazdy) 2ójka wchodzi tylko "na chama". Po rozgrzaniu oleju chodzi OK. Też wymieniłem olej - Mobil1 75W90. Ale nic to nie pomogło...Poprawiło się natomiast dopiero teraz kiedy temp. otoczenia wynosi powiedzmy min.10st C.

  14. Mam tak samo. Regulacja prawym pokrętłem. Pytanie tylko dlaczego regulacji podlegają jedynie wskazówki zegarów, a nie podświetlenie samych zegarów? Ostatnio zauważyłem że zegary raz są podświetlone jaśniej a raz ciemniej (oba przypadki w nocy) - gdzie tu sens?

    Ja mam B5 po II lifcie i regulacja jasności odbywa się tylko tym prawym pokrętłem w liczniku.

  15. Jak widziałem ostatnie prototypy Siemensa (Audi na 99% ma moduł pompy paliwa Siemensa lub Boscha) to wcale nie zdziwiłbym się, jeżeli okazałoby się, że ramię pływaka się zawiesiło (może haczyć o inne elementy modułu). Jakich dwóch przewodów nie możesz odłączyć? Odpinasz wiązkę na Flange'u (pokrywie pompy), odkręcasz nakrętkę i wyjmujesz moduł. trzeba tylko troszke się pomęczyć, zeby nie zahaczyć ramieniem pływaka przy wyjmowaniu. Rozumiem, że napęd masz tylko przedni,więc części transferowej w ogóle nie ma.

    I udało się coś zrobić w sprawie pływaka B6 ??? Mam ten sam problem co Wy - pogrzebałem trochę w baku (w bagażniku), ale nie wiem za bardzo o co tam chodzi i który element jest od czego. Do tego nie wiem jak odłączyć 2 przewody, aby wyciągnąć całość z baku.

    Także proszę o podpowiedź jak się w ogóle do tego zabrać.

  16. Witam!

    Kupiłem A4 B5 2000r. 2 m-ce temu i zauważyłem pewien problem - na zimnym silniku dwójka i trójka bardzo ciążko wchodzą a żeby wbić jedynkę samochód musi praktycznie się zatrzymać. Dwójka i trójka wchodzą dopiero po przyhamowaniu do niewielkiej prędkości. Za radą mechanika miesiąc temu wymieniłem olej w przekładni na pełny syntetyk Mobil1 (dokładnego oznaczenia nie pamiętam, w każdym razie przeznaczenie na pewno do skrzyń-widziałem pojemniki) i co? Brak poprawy! :wallbash: Czyżby synchronizatory 1-2 i 3-4? Zaznaczam, ze po nagrzaniu silnika (po ok. 5km) problem znika! Aha skrzynia ma oznaczenie EHV.

    Proszę o radę!

×
×
  • Dodaj nową pozycję...