-
[B5 AFB] Dlaczego na opóźnionym wtrysku pali lepiej?
wszystko pięknie tylko że ja nie zauważyłem żadnego z tych objawów. czy jest możliwe że mam jakiegoś chochlika elektronicznego powodującego jakieś błędy. Dodam jeszcze że jak zdejmę czujnik temp. to silnik odpala o wiele lepiej bez względu czy wtrysk jest opóźniony czy nie
-
[B5 AFB] Dlaczego na opóźnionym wtrysku pali lepiej?
Witam wszystkich, mam problem z odpalaniem na zimno, sprawdziłem już wszystko i nic więc postanowiłem po eksperymentować z wtryskiem, najpierw przyspieszyłem ale wtedy nie zapalił więc opóźniłem (o jakieś pół centymetra jedno koło względem drugiego) i się okazało że zapala o wiele lepiej. Dodam tylko że przed tym moim kręceniem VAG podawał że kąt wyprzedzenia wtrysku jest ok, czy ktoś się spotkał z taką sytuacją?
-
[B5 AFB] 24 atmosfery kompresji to mało?
sprawdzałem dwoma manometrami i wskazania były jednakowe, czujniki mam już 3 (słownie: trzy) na wszystkich to samo, układ szczelny na 100% to było pierwsze co zrobiłem, Vag nie wykazał błędów, kąt wtrysków też ok. o co chodzi z "porawic soft na wieki"
-
[B5 AFB] 24 atmosfery kompresji to mało?
220 tys. km mam na liczniku a tak naprawdę to niewiadomo. pewne jest to, że pompę mam dobrą bo była na stole probierczym głowice mam zrobione na tip top, wtryski nie leją (ciśnienie otwarcia 220 atm), kąt wtrysku ok, komputer nie wykazał żadnych błędów a fura nie pali jak powinna. dlatego podejrzewam kompresję
-
[B5 AFB] 24 atmosfery kompresji to mało?
no to kicha, dzięki za pomoc
-
[B5 AFB] 24 atmosfery kompresji to mało?
na liczniku mam 224000 km
-
[B5 AFN] Po ilu km temperatura wskazuje 90C w 1.9Tdi 110KM 99r
witam wejde w temat bo interesuje mnie to jak na klimatroniku sprawdzić tą temperaturę?
-
[B5 AFB] 24 atmosfery kompresji to mało?
mierzyłem na zimnym, szukałem kilka razy ale nie znalazłem, może ktoś wie jaka jest minimalna wartość kompresji?
-
[B5 AFB] 24 atmosfery kompresji to mało?
Witam mam problem z rozruchem (już kiedyś o tym pisałem) mierzyłem kompresję, wyszło równo 24 atmosfery na wszystkich cylindrach, czy to jest mało? czy to może powodować ten problem? proszę o pomoc
-
[B5 AFB] Jakie ma być ciśnienie otwarcia wtrysku?
czujnik jest dobry (mam już 3 sztuki) i na wszysykich jest to samo
-
[B5 AFB] Jakie ma być ciśnienie otwarcia wtrysku?
sprawdziłem, nie znam wartości ale znajomy podpiął kompa i mówił że jest ok. jak można sprawdzić które ja mam wtryskiwacze? a jeszcze jedno problem z rozruchem narastał stopniowo więc czy w ogóle jest sens czepiać się wtryskiwaczy?
-
[B5 AFB] Jakie ma być ciśnienie otwarcia wtrysku?
Witam wszystkich. mam problem z rozruchem mojego TDI, sprawdziłem już wszystko i nic. Byłem u dwóch mechaników, sprawdzili mi wtryskiwacze i jeden mówi że ciśnienie otwarcia wtryskiwacza ma mieć wartość 160 atmosfer a drugi że 220, ja mam 220 atmosfer i auto na zimno odpala po około 3-4 sekund kręcenia, bez różnicy czy jest zimno czy ciepło, po odpaleniu puszcza siwego dyma. Proszę o pomoc
-
[B5 AKN] Dziwny dzwięk przy odpalaniu i gaszeniu
to co kolega klaus31183 pisał o napinaczu to prawda ale zanim kupisz to się upewnij bo 400 zł drogą nie chodzi, jak zdejmiesz przód i wszystkie osłony z silnika to niech ktoś ci dosłownie na sekunde odpali silnik a ty w tym momencie patrz na ten napinacz jak w trakcie odpalania i gaszenia bardzo nim szarpie (u mnie uderzał o blok silnika) to jest do bani
-
[B5 AFB] Kilka pytań odnośnie pompy wtrykowej w 2.5 TDI
u mnie jest problem nie tyle zimno-ciepło tylko czas postoju gra rolę, po całonocnym postoju muszę tak na 3 razy po ok. 5 sekund kręcić. jak zgaszę i spróbuję po około 10 sekundach to pali na dotyk a jak postoi ze 2 lub więcej godzin to pali ale już gorzej. dlatego się zastanawiam czy tam z tyłu pompy te krućce przy przewodach do wtrysków są zaworkami zwrotnymi (tak słyszałem)
-
[B5 AFB] Kilka pytań odnośnie pompy wtrykowej w 2.5 TDI
z pompy to raczej nie schodzi paliwo bo mam założony zaworek zwrotny na dolocie.
Frutek666
Pasjonat
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta