-
na ciepłym podczas jazdy ciężko wchodzą biegi
Problemem był uszkodzony docisk. Tarcza była w bdb stanie, podobnie jak dwumas. docisk po zdjęciu wydawał się ok, ale po diagnozie w sprzegla.com (bardzo dziękuje przy okazji za fachowa naprawę) okazało się ze pękł sobie drut, pofalowany okrąg z drutu schowany wewnątrz docisku, pękł i uniemożliwiał poprawne rozłączanie mechanizmu. Po naprawie biegi wchodzą jak nigdy przedtem i żadnego poszarpywania. (Komplet sprzęgła - oryginalny LUK wymieniony ok 3 lata temu -pech....)
-
na ciepłym podczas jazdy ciężko wchodzą biegi
W skrzyni brakowało 0,5L- olej wymieniony, pod korek, układ sprzęgła nie był zapowietrzony- płyn mimo to przelany. Niestety nic to nie pomogło. Ale w czasie jazdy (odcinek ok 300km) 2,3,4,5 wchodzą lekko i bez najmniejszych problemów (przed wymianą oleju miałem wrażenie ze wszystkie wchodzą ciężej). Jak już trzeba się zatrzymać i wcisnąć 1 lub R to z konkretną siłą trzeba potraktować drążek bo stawia opór. - Problem tylko na rozgrzanym po kilku km. - Kiedy auto się toczy, 1 wchodzi znacznie łatwiej. - Przy ruszaniu na pół-sprzęgle (jak tylko auto zaczyna się toczyć) na 1 czy R, bez gazu, czuć wyraźne drgania/ szarpanie ??!! dodanie gazu niweluje to zjawisko - Na zgaszonym silniku czy zimny czy ciepły biegi wchodzą jednym paluszkiem, po zmianie oleju jeszcze płynniej. docisk sie rozsypał ?
-
na ciepłym podczas jazdy ciężko wchodzą biegi
jutro wjeżdżam na kanał, więc poprzyglądam się temu z bliska.
-
na ciepłym podczas jazdy ciężko wchodzą biegi
Na początek planuje właśnie zajrzeć do wysprzęglika, przepuścić przez niego troche płynu. Odpowietrzany (wymieniany płyn) był na pewno, biegi wchodziły lekko. Co więcej poziom płynu w zbiorniczku od ostatniej wymiany się nie zmienił więc wycieków/ nieszczelności być nie powinno; i czy w związku z tym możliwe jest, że nagle sam z siebie dostał powietrza? Wie ktoś może na jakie choróbska może cierpieć taki wysprzeglik (jakieś zacieranie etc..) ? przecież to nic innego jak tłoczek, który albo trzyma ciśnienie i działa albo puszcza (płyn musi wtedy ubywać) i jest do wymiany. Po wymianie sprzegła (dawno temu) zauważyłem tylko, że u mnie pedał chodzi troszki ciężej, niż np u znajomego, który w tym samym czasie wymieniał sprzędło w AFN, stąd moje podejrzenia że może z wysprzęglikiem jest jakiś problem.
-
na ciepłym podczas jazdy ciężko wchodzą biegi
Problem jest z ciężko wchodzącymi biegami po rozgrzaniu auta/ kilku kilometrach (a4 ajm) - komplet sprzęgła z dwumasem wymieniany ok 35 ts wczesniej. - nie ma metalicznych dźwięków, telepania buda itd - problem pojawił sie nagle kilka dni temu - nie ma zgrzytania, jest duży opór przy wciskaniu biegów - po postoju czy na zimnym aucie- jest ok - po kilku kilometrach zaczynają się problemy - pedał sprzęgła chodzi tak samo, nie odczuwam różnicy, bierze w tym samym miejscu i jest na tej samej wysokoœci na zimnym czy ciepłym czy kiedy nie było problemu. - płyn hamulcowy w całym układzie wymieniany ok 2 lata temu Kiedy silnik wyłączony, ciepły czy zimny problemu nie ma - biegi wskakuja elegancko, problem jest na ciepłym i pracującym silniku. W związku z powyższym po lekturze wielu wątków odrzucam problem ze skrzynia/ olejem itd. czy słusznie ? pewnie przy zapowietrzonym układzie sprzęgła było by to jakoś odczuwalne ? może uszkodzony wysprzeglik ? z góry dziękuje za sugestie ?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Dzięki (-;. pin z nowego odczytany (commanderem bo z vag tacho nie chce gadać w przeciwieństwie do MM- paranoja) "tachem" masz na myśli VAG-COM tak ? i powinienem się zastosować do poniższego ? Łączymy się z licznikiem [17] i wprowadzamy spisane ze starego licznika kodowanie. To samo robimy z CAN Gateway [19]( jeżeli jest). Ponownie łączymy się z licznikiem [17] i wybieramy Adaptację [10]. Wpisujemy numer kanału 00, następnie [Read], [save], [Done, go back], [Close Controller]. Wyłączamy zapłon i włączamy ponownie za ok pół minuty ale nie uruchamiamy silnika. Teraz trzeba dopasować klucze. Łączymy się z licznikiem, logujemy się za pomocą pinu nowego licznika w formie 0XXXX. Wybieramy Adaptację [10], kanał 21, wpisujemy 0 i zatwierdzamy. Następnie wpisujemy liczbę kluczy, które chcemy dopasować i zatwierdzamy oraz opuszczamy adaptację i VAG-Com. Klucz w stacyjce powinien się już dopasować, lampka immo gaśnie. Wyciągamy klucz i wkładamy następny, lampka immo znów zgaśnie i znów powtarzamy ten krok aż dopasujemy wszystkie klucze. Uruchamiamy silnik ostatnim dopasowanym kluczem. ..................[źródło passat forum:autorstwa "pogromca"]
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Witam, Mam problem z zaadaptowaniem nowego licznika do a4 ajm 2000r. Oryginalny licznik to magneti marelli 8D0920900R 1/2fis, jego potencjalny następca VDO 8D0920932F fis (oba liczniki z 2000r i oba z cyfrowymi zegarkami) mam do dyspozycji, VAG COM 409, vag tacho 3.01 i commandera 1.4 Dostaje się do obu liczników, przy próbie wejścia do [19-CAN Gateway] mam w obu "no response from controller" W nowym wprowadzam kodowanie ze starego - jest ok po wejściu do [Adaptation - 10] (login - ok) i wybraniu kanału 50 - jest niedostępny "error ch50 not Available" i w tym miejscu kończy się moja przygoda... może wiecie co z tym zrobić by zaadaptować ten licznik? dodam że vag tacho zczytuje mi wsad (i pin) ze starego MM ale przy próbie zalogowania się do niego tym pinem [17- instruments] [ login-11] mam informacje że PIN jest nieprawidłowy, (pin z ECU silnika jest 5cio cyfrowy i całkowicie inny od tego z licznika) podpierałem sie forum passata z metodą VAG TACH ale oba wsady są zupełnie inne i nie mam pojęcia które elementy należy przekopiować tak by nowy ruszył z kopyta. Udało się komuś podmienić MM na VDO ? pozdr
-
[ALL B5] Potrzebny wsad do licznika, b5 lift 00-01
Witam, potrzebuję wsad (eeprom) do licznika VDO - do B5 2000-2001 TDI licznik to VDO 8D0 920 932 F 8D0920932F Auto: b5 TDI z 2000r; cyfrowy zegarek (NIE cyfrowo-radiowy), pełny FIS, prędkościomierz do 26okm/h (100km na środku) może ktoś posiada na stanie?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Witam, czy mógłby się ktoś podzielić wsadem do licznika: VDO 8D0 920 932 F [8D0920932F] (TDI, Europa, ze 100km/h na środku) A4,B5, TDI 2000r,260km, cyfrowy zegarek (NIE radiowy), pełny FIS, wskaźniki temp oleju i napięcia jak na zdjęciu (z tego wątku) http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c49735c6cc5434e3 z góry dzięki
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
dzięki za odpowiedz, mam wątpliwości co do tego pinu, ponieważ w wątkach jakie przeglądam wszędzie jest "0+" 4 cyfrowy PIN. Spróbuje zdobyć i podpiąć VAG TACHO 3.01- z wcześniejszych stron wynika ze powinien sobie z tym poradzić. pozdr
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Witam, przymierzam się do wymiany licznika na pełny FIS (A4 2000; obecnie 8D0920900R Jaeger Magneti Marelli 1/2 FIS zaczyna wariować; wskaźnik temp i wyświetlacz) Vag commanderem 1.4 - nie mogę zczytać epromu z tego licznika (to co zczytuje kupy się nie trzyma) Pin zczytałem z ECU - jest 5cio cyfrowy coś jak 54533, stan licznika się minimalnie różni (jakieś 3 tyś mniej niż na liczniku) Czy możecie podpowiedzeć czy moge polegac na pinie immo zczytanym z ECU? Czy tez macie/mieliście problemy z oczytaniem pamięci przez commandera z Magneti Marelli po II lifcie ? Z góry dzięki pozdrawiam
-
[ALL B5] Wysoka temperatura
witam, Drogi autorze wątku - mam podobną sytuację (ajm 2000). U mnie wskaźnik temperatury od jakiegoś czasu się przestawił i pracował w zakresie ok 70-110 stopni (czujnik i termostat ok). Zdjąłem zegary wskazówkę ustawiłem pionowo i było ok, ale tylko na kilka dni - po ponad miesiącu wskazówka wróciła do zakresu 70-110 )-; (wskazania G2 i G62 są ok) pozdrawiam
-
[B5 1Z] Czy nadkole będzie pasować do B5???
Chodzi o nadkole antykorozyjne = plastik wewnątrz. Co do błotnika to już nabyłem wersje po lifcie (miałem małą kraksę na szczęście konstrukcja i zawieszenie nie ruszone) Dzięki za potwierdzenie pozdr
-
[B5 1Z] Czy nadkole będzie pasować do B5???
Wybaczcie że odgrzewam, ale czy "pasowalność" przed i po lifcie (99-01) również się potwierdza? Przeglądając portale aukcyjny pojawiają się oddzielne aukcje na nadkola dedykowane do wersji po lifcie. czy mimo to, to i tak przed i po FL będą takie same ? (w ETKA różną się tylko końcówka) pozdr
-
[B5 AJM] Analiza EGR
Dzięki, przeglądałem podobne logi i faktycznie wyglądają podobnie. jak na razie nie puszcza oliwy i nie "kwacze" ... oby jak najdłużej pozdr
wojak1980
Pasjonat
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta