Treść opublikowana przez Pakosław
-
[B5 AFN] Jak wumienić uszczelkę pod miską olejową silnika
bardzo dziękuję. No to będę miał robotę.
-
[B5 AFN] Jak wumienić uszczelkę pod miską olejową silnika
Witam. Proszę o opis ( super jak ze zdjęciami ) czynności podczs wymiany uszczelki miski olejowej silnika w A4 19 tdi 110KM 1998r automat. Czy domowym sposobem ( kanał) można to zrobić samemu?
-
[B5 AFN] Gdzie kupić katalizator
Dzięki za radę może masz racje. Moze zobaczę w jakim stanie jest stary.
-
[B5 AFN] Gdzie kupić katalizator
Dzięki za odpowiedzi ale chyba wymienię na nowy. Muszę tylko znaleźć dobry warsztat we Wrocławiu.
-
[B5 AFN] Gdzie kupić katalizator
Witam. Mam pytanie - czy możecie mi polecić dobry warsztat we Wrocławiu gdzie mogę wymienić katalizator wraz z plecionką i ile to kosztuje. Chodzi mi o zamiennik nie rzemiosło.
-
[B5 AFN] Bardzo głośno w czasie jazdy - czy to tak ma być?
Bardzo dziękuję za rady. Poszukam tej plecionki a co do katalizatora hm, pewnie masz racje - zobaczymy. Jeszcze jedno ile ta cala operacja kosztuje ?
-
[B5 AFN] Bardzo głośno w czasie jazdy - czy to tak ma być?
Wymienię plecionkę i zobaczę katalizator.Zobaczymy w jakim jest stanie. Nie sprzedam nikomu badziewia bo sam nie chcę kupować szrotu a poza tym MIEĆ AUDI TO ZOBOWIĄZUJE. Nienawidzę oszustów i krętaczy.
-
[B5 AFN] Bardzo głośno w czasie jazdy - czy to tak ma być?
po 220 tyś to chyba katalizator może być zapchany. Plecionkę trzeba jak rozumiem wyciąć, potem dospawać . Kolejny chyba problem to będzie odpowiednio ją zgrać z katalizatorem i silnikiem. To chyba wyzwanie dla fachowca. I ile taka operacja kosztuje i czy lepiej nie wymienić w tym przypadku kompletu?
-
[B5 AFN] Bardzo głośno w czasie jazdy - czy to tak ma być?
Nie jestem zwolennikiem poprawiania konstruktorów. Pewnie masz racje ale ja lubię orginał
-
[B5 AFN] Bardzo głośno w czasie jazdy - czy to tak ma być?
Bardzo dziekuje za rady. Sprawdzę wydech i dam znać co ustaliłem. [br]Dopisany: 08 Wrzesień 2009, 15:51_________________________________________________Witam. Wiec wydech OK. Zauważyłem jednak - na moje ucho, że silnik w tych granicach 2200 - 2600 obr/ min na postoju strasznie rzęzi. Może to zawory a może to przez to jest taki głośny. Jest to mój pierwszy diesel ale dźwięk jest taki i rezonans jakby w środku było wszystko luźne. Moze to od tego takie byczenie jakby był dziurawy tłumik w czasie jazdy od 2200 - do 2600 obr/ min. Nie ma mądrego który by mi to zdiagnozował. Serwis mówi ze wszystko dobrze a nie jest. Mam kurde sportowe brzmienie podczas jazdy a nie komfort. Do bani. [br]Dopisany: 10 Wrzesień 2009, 21:14_________________________________________________Dzisiaj chyba jestem na 90% przekonany,że winna jest plecionka. Jak naciskałem tłumik końcowy góra - dół to zaczął ciszej chodzić. Jeszcze tylko przy 120 jest nie przyjemnie. Więc chyba mam winowajcę. Teraz pytanie - ile kosztuje katalizator z plecionką 19 TDI 110 KM 1998r.
-
[B5] automat - 1,9 110km czy 90km ?
mam 110 km i to jest optymalny silnik. Przy 90 km i klimie to wydaje mi się za dużo ale ...
-
[B5 AFN] Bardzo głośno w czasie jazdy - czy to tak ma być?
filtr powietrza jest przymocowany. Bardzo dziękuję za radę jutro jeszcze sprawdze zachownie plecionki. Kurdę muszę zlokalizować ten feler bo chce się cieszyć Audi a nie traktorem
-
[B5 AFN] Bardzo głośno w czasie jazdy - czy to tak ma być?
byłem pod samochodem i nie widziałem nic niepokojącego ani nie słyszałem. Pierwsze podejrzenie u mnie padło na tłumik ale nic sa ok. Czy takie buczenie przy uszkodzeniu plecionki moze byc słyszalne tylko w przedziale 2200 - 2600 obr/ min
-
[B5 AFN] Bardzo głośno w czasie jazdy - czy to tak ma być?
ok. Dzieki za radę. Zobaczymy te poduszki
-
[B5 AFN] Bardzo głośno w czasie jazdy - czy to tak ma być?
No nie wiem. [br]Dopisany: 06 Wrzesień 2009, 17:48_________________________________________________Po 220 tyś. pewnie już życie m za sobą ale nie jestem zwolennikiem usuwania czegokolwiek z aut
-
[B5 AFN] Bardzo głośno w czasie jazdy - czy to tak ma być?
widać go ale czy sprawny to nie wiem[br]Dopisany: 06 Wrzesień 2009, 17:10_________________________________________________Pewnie już trohę zapchany[br]Dopisany: 06 Wrzesień 2009, 17:40_________________________________________________trochę
-
[B5 AFN] Bardzo głośno w czasie jazdy - czy to tak ma być?
Samochód stoi i jest to samo przy kreceniu go w okolice 2300 - 2700 wiec to nie łozysko
-
[B5 AFN] Bardzo głośno w czasie jazdy - czy to tak ma być?
Turbina byla niedawno czyszczona bo sie zawieszała i nie było takich objawów. Właśnie w tym jest problem, ze nie mogę sobie z tym buczeniem poradzić. Samochód komfortowy a brzmi jak rajdowy a po przekroczeniu 2600 - 2650 już jest ok. Koszmar psychiczny . Pierwsze Audi i lipa.
-
[B5 AFN] Bardzo głośno w czasie jazdy - czy to tak ma być?
Kolega mi sprawdzał i oprócz za niskich wolnych obrotów o 30 i konta wyp.zapłonu zamiast 50 jest 30 wszystko jest ok. Mogę wyeliminować skrzynie bo na postoju jest taki sam hałas jak w czasie jazdy. Podejrzany jest silnik albo turbina. Silnik w czasie testów kręcony do 4 tyś obr/min na 2 biegu nic nie wykazuje. Ciągnie bardzo ładnie , turbina daje co ma dawać moze z małymi odchyłami ale w normie. A dżwiek po przekroczeniu 2200 obr to jakby dziura w tłumiku ale jej nie ma. I szukam juz tak wiatru w polu od kilku miesiecy i mam dość. Moze silnik był kiedyś rozbierany i robiony i po złożeniu juz tak jest. Nie wiem już gdzie i czego szukać i sprawdzać.
-
[B5 AFN] Bardzo głośno w czasie jazdy - czy to tak ma być?
Opony są półtoraroczne, dźwięk nie przypomina łożysk poza tym tak zachowuje się odkąd go kupiłem. Serwis Audi nic nie znalazł ale mnie skasował ojjj. A inni fachowcy to najchętniej rozebraliby mi go na części. Buczenie podobne jest do dziurawego tłumika ale przejrzałem cały układ i jest ok. Dlatego szukam pomocy na forum. Szczerze mówiąc jestem trochę zniesmaczony tym zachowaniem Audi ale mam nadzieje , ze z pomocą forum znajdę chorobę i wyleczę mojego przyjaciela. Zdaję sobie sprawę , że przy przebiegu 220 tyś ( chyba ) i 11 latach może być wiele usterek ale musi być ktoś kto mi pomoże bo przecież Audi to Audi a nie maluch. [br]Dopisany: 06 Wrzesień 2009, 11:05_________________________________________________Kolejna wskazówka - na postoju przy tych samych obrotach buczenie takie jak podczas jazdy
-
[B5 AFN] Bardzo głośno w czasie jazdy - czy to tak ma być?
Nie ma błedów. Wszystko jest ok. Może tylko wolne obroty są o 30 za małe i zapłon zamiast 50 jest 30 ale to chyba nie ma wpływu.
-
[B5 AFN] Bardzo głośno w czasie jazdy - czy to tak ma być?
Zmieniałem. Właściwie to nie wiem czy to silnik. Bardzo ładnie pracuje na wolnych i pięknie sie zachowuje w czasie jazdy. Jedyny mankament to właśnie to buczenie jakby miało nastapić przełączenie na wyzszy bieg albo brakowało doładowania czy coś takiego. Kurde bardzo nieprzyjemne.Trace cały urok jazdy Audi.
-
[B5 AFN] Bardzo głośno w czasie jazdy - czy to tak ma być?
Układ wydechowy jest OK. Poduszki pod silnikiem też. Może to problem z turbiną albo ze skrzyną
-
[B5 AFN] Bardzo głośno w czasie jazdy - czy to tak ma być?
No więc co to moze być - przyznam się, że jest to bardzo nieprzyjemne jeździć w takim komforcie . Albo do 110 albo 140 km/g
-
[B5 AFN] Bardzo głośno w czasie jazdy - czy to tak ma być?
kolega ma też manual i jest cicho moze ktoś odpowie i coś poradzi[br]Dopisany: 30 Sierpień 2009, 15:20_________________________________________________Dzisiaj rozmawiałem z mechanikami - diagnoza 1- albo skrzynia żle synchronizowany 4 bieg ( ale w automacie no nie wiem) 2 - albo turbina Może pomożecie o co w tym chodzi?