Skocz do zawartości

mstan

Pasjonat
  • Postów

    504
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez mstan

  1. Witam

    Prawdopodobnie jest to wężyk łączący kolektor ssący z ezektorem i ma numer katalogowy 06B 133 783 C .(wężyk prowadzi do filtra z węglem aktywnym)

    Mogę się mylić bo znam raczej silnik AEB.

    Po tym okresie jazdy na paliwie B. możesz pojeździć na gazie(bez regulacji u gazownika) Sequent 24 ma możliwość wprowadzenia samokorekt w swojej mapie ,ale musi być poprawnie odbudowana mapa benzyny.

  2. Witam

    Wszystkie nieszczelności w dolocie jak widzisz mają swoje skutki w postaci większego zużycia paliwa,lub w inny sposób zakłócają pracę silnika.Teraz w pierwszej kolejności usuń usterki i po tym zrób około 100-200km na benzynie.(normalna mieszana jazda)

    A tak na marginesie to jaką masz instalacje gazową?

  3. Witam

    Może masz źle wyregulowany gaz i rozjechała Ci sie mapa Benz.

    Sprubował bym pojezdzić na samej benz. i jak silnik się ustabilizuje,to proponuje podjechać do gazownika i wykonać małą regulację.

    Jeżeli silnik nie ustabilizuje się na benz. to musisz szukać przyczyny.

    Pozdrawiam

  4. Witam

    Poszukajcie w internecie, albo na allegro interfejs do BRC .

    Jedna z wtyczek jest do interfejsu, a druga do podłączenia sensora podciśnienia podczas pierwszego programowania.

    Do tego jast niezbędny programik, także z netu.

    Pozdrawiam

  5. Witam

    Piszesz o cewce przy reduktorze?.Jeżeli tak to z tą cewką jest zintegrowany zawór umożliwiający dopływ gazu do reduktora.Być może cewka jest spalona a zaworek zablokowany w pozycji otwartej.Jeżeli tak jest to niezwłocznie powinieneś wymienić cewkę i sprawdzić działanie zaworka,lub wymienić całość.

    Pozdrawiam

    Ps. usterka ta nie ma nic do złej pracy silnika(kłania się poprawna regulacja LPG)

  6. Witam

    Temperatura zamiany stanu ciekłego w gazowy dla propanu to około -20stopni Celsjusza .

    Natomiast butan by zmienił swój stan musi mieć temperaturę dodatnią (w temperaturze 0*C pozostaje ciekły)

    A LPG to mieszanina propanu i butanu (w okresie zimowym normy przewidują większą ilość propanu)

    Pozdrawiam

  7. Witam

    Regulator ciśnienia w kolektorze wtryskowym jest po to by utrzymać ciśnienie na poziomie 4barów(niezależnie od ilości odebranego paliwa przez zaworki wtryskowe).

    Zużyty regulator utrzymuje niższe ciśnienie i stąd problemy z ilością wtryskiwanego paliwa przy odpalaniu.

    Emulator to elektroniczne urządzenie pozwalające na jednoczesne zasilanie silnika gazem i benzynom.Długość takiej pracy jest regulowana i trwa zazwyczaj kilka sekund(jest to zależne od instalacji podającej gaz do silnika).

    Pozdrawiam

  8. Witam

    bobikos

    "Kolego, gdzieś Ci w opisie błędu zniknęło że 1412 to uszkodzenie/zwarcie do masy świecy żarowej. Błąd występuje w momencie gdy rezystancja świecy jest zbyt wysoka i może się pojawić nawet jeśli świeca jest sprawna ( po podłączeniu bezpośrednio do akumulatora grzeje). Moja rada, wykręć świecę, sprawdź/oczyść połączenia błąd przestanie się pojawiać. Na temat webasto i thermo top znajdziesz bardzo dużo informacji na elektrodzie, włącznie z rozbudową do pełnego webasto."

    Świeca faktycznie ma zwarcie do masy.A błąd pojawia się już po każdym teście.Po odizolowaniu palnika od pozostałej części piecyka - zaczął działać.

    Jest to jedyny bez kosztowy sposób,a na jaki czas to się okaże.

    Pozdrawiam

  9. Witam

    Problem dotyczy dogrzewacza Typ Thermo Top Z/C-D przy silniku AMF 1,4 TDI. Przeczytałem cały wątek i wiele się mogłem dowiedzieć.Budowa mojego webasta jest inna,ale zasada działania i zastosowanie takie samo.

    Mam błąd na sterowniku ogrzewania dodatkowego 1412 To jest w skrócie uszkodzona lub zwarcie do plusa. Błąd daje się wykasować.

    Podczas testowania poszczególnych elementów w tym i świecy wszystko jest w najlepszym porządku(świeca grzeje i nie ma zwarcia )

    Wcześniej miałem także kłopoty z paliwem,ale korzystając z Waszej wiedzy uporałem się z tym.

    Czy sądzicie że da się coś zrobić,czy trzeba będzie kupić świecę(jest droga)?

    Pozdrawiam

  10. Witam

    Poprawnie pracujący silnik na BP nie schodzi poniżej 800 obrotów i nie buja obrotami. Schodzi płynnie do obrotów biegu jałowego i tak trzyma. Po prawidłowym skonfigurowaniu LPG nie może być inaczej.

    Ale skoro jest tak faktycznie to potrzebujesz pomocy .

    Ale żebym ja musiał Ci polecać Twojego ziomka to obciach (nie korzystasz z zasobów forum).

    http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?action=profile;u=2845

    Pozdrawiam

  11. Witam

    Ujął bym to trochę inaczej. Da się to zrobić bez prasy,ale wymaga to o wiele więcej czasu cierpliwości i innych cech,oraz finezji w doborze narzędzi by zrobić to poprawnie ,a jeżeli robisz to po raz pierwszy nie będziesz miał żadnej pewności że jest dobrze.

    Wobec powyższego proponuję,jak radzi kolega skorzystać z usługi profesjonalistów- ale pełnej usługi materiał i usługa warsztatu,oraz rachunek.

    Nawet łożysko najlepszej firmy można dokręcić tak że nie pochodzi długo i nie będzie dowodów na to że było źle zamontowane i dokręcone.

    Pozdrawiam

  12. Witam

    Myślę ze świece i przewody WN. możemy wykluczyć (sprawdziłeś je dokładnie).Dobór świec jest bardzo istotny przy zasilaniu silnika dwoma tak różnymi paliwami.

    Pozostaje jeszcze LPG .Czy po przełączeniu na gaz silnik nie chodzi zbyt dobrze?(nie jest to zbyt dobry objaw kiedy silnik na BP kuleje)

    Pozdrawiam

  13. Witam

    "A i waz od turbo nie jest taki twardy jak sie go przybutuje," Siedziałeś pod maską podczas jazdy że twierdzisz że wąż nie jest twardy i turbinka słabo ładuje? Te typy tak mają że turbinka ładuje jak silnik jest pod obciążeniem.Tak że na postoju nie stwierdzisz tego.Piszesz także że VAG milczy. Jak nie ma połączenia z ECU to i milczy.

    8D0 253 115 to numer katalogowy uszczelki. Nieszczelność układu wydechowego w tym miejscu (przed sondą i katalizatorem)może mieć wpływ na poprawną pracę silnika i zużycie paliwa.Wymiana tej uszczelki to jedna z łatwiejszych napraw przy tym silniku.

    Pozdrawiam

  14. Witam

    Nie tak dawno kolega w jakimś wątku miał problemy z ciśnieniem w komorze korbowej(połaczona z komorą zaworów) i rozwiązanie stanowił właśnie ezektor.Jest to urządzenie sterujące przepływem spalin z komory korbowej.Powinno być gdzieś za

    tym plastykowym króćcem wychodzącym z komory silnika (pod kolektorem ssącym).Dowiesz się dokładnie jak odszukasz ten wątek.

    http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=154823.0 Mnie było łatwiej go odnaleźć.

    Pozdrawiam

    Ps. Nie daj się wmanewrować w jakieś nawet małe remonty.

  15. Witam

    Jeśli masz do dyspozycji kanał sprawa jest "prosta". zaczynamy od "luzujesz napinacz i samo spada" By uwolnić koło pasowe pompy wspomagania.Potem wkładamy swoje długie chude ręce i chwytamy jedną ręką koło pasowe pompy wspomagania,a w drugiej trzymamy wkrętak płaski(podkładamy go pod pasek) i obracamy kołem pasowym do tyłu.Czynność robiona z góry.Stary pasek nie stwarza trudności.

    Przechodzimy z nowym paskiem do kanału i zakładamy na koło pasowe pompy(są małe trudności ale poruszamy trochę wiatrakiem od wiskozy i pasek wchodzi.Następnie zakładamy częściowo pasek na koło pasowe pompy wspomagania i obracamy kołem do góry (wymaga to trochę siły ),ale za kolejnym razem idzie już bardzo sprawnie.

    Zakładamy spowrotem pasek wieloklinowy pod napinacz i po sprawie.

    Mam jeszcze jedną radę przy zakupie paska. Kupiłem pasek niemieckiej firmy, był sztywny i lekko mniejszy do starego (pomyślałem że tak powinno być). Z ogromnym trudem go założyłem i wtedy zdałem sobie sprawę z tego że nowy pasek może mi" wyrwać" wirnik od pompy wody.W sklepie sprzedawca powiedział,że mają tylko takie i nikt nie narzeka.Wtedy zaczepił mnie jeden z klientów i poradził mi bym kupił pasek firmy "Gates" jest elastyczny i pasuje jak ulał.Faktycznie.-Przecież pompa wody nie stawia dużych oporów.

    Pozdrawiam

    Ps.Z tymi rękami to trochę przesadziłem(bo sam takich nie mam ), ale by było wygodniej.

  16. Witam

    "Ja u siebie od czasu do czasu psiknę wd-40 w listwę tam gdzie przewód gazowy jest dołączony aby rozpuścić gazolinę i przeczyścić listwę wink4"

    W przypadku BRC jeżeli mamy przed listwą filtr fazy lotnej (a powinien być) taki zabieg jest zbędny.

    "Raz już jeździł ale wtedy jak na złość wszystko było ok " Przerabiałem ten temat .Początkowo przełączenia były sporadyczne,ale w końcowej fazie nie mogłem przekroczyć 3 tyś obrotów. Problem w tym że podłączenie interfejsu nic nie wykazywało.

    Podczas wizyty u znajomego gazownika dowiedziałem się że owe zespolone czujniki stwarzają takie problemy i polecił mi zamontowanie oddzielnego czujnika.

    "A czy pęknięta odma może powodować takie objawy? " Nie! (może mieć wpływ na utrzymanie wolnych obrotów i pogorszenie sprawności silnika)

    Pozdrawiam

  17. Witam

    "bo gaz dalej jest za ciekły" -Nie będę tego komentował by kolega nie poczuł się urażony,ale nie powinno się pisać takich tekstów w takim miejscu.

    To że silnik chodzi bez problemu mimo zmiany temperatury przejścia na gaz może jedynie świadczyć o tym że instalacja jest dobrze wyregulowana,ma sprawny reduktor i dobre świece.

    Natomiast zbyt niska temperatura źle wpływa na membranę reduktora która jest zbyt sztywna i ulega wcześniejszemu zużyciu.

    Nie będę tu pisał o Butanie,który nie zmienia swej postaci w temperaturze od zera w duł.

    Myślę że jak najszybsze ustalenie przyczyny(może to być czujnik temperatury na reduktorze) pozwoli uniknąć dodatkowych wydatków.

    Pozdrawiam

    Ps."Słyszałem, że niektórzy "fachowcy" specjalnie przerabiają na ręczne/szybsze przełączanie..." -zapewne spełniają życzenia klienta myśląc o własnej kieszeni.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...