Jump to content

galopek

Pasjonat
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

0

About galopek

Informacje

 • First name
  Paweł
 • Location
  Miastko

Car

 • Car model
  A4 B5
 • Car body
  Avant
 • Year of production
  1997
 • Engine
  1.9 TDI
 • Engine code
  1B
 • Drive
  FWD
 • Gearbox
  Manual
 • Fuel
  ON

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. G1WH, jak dobrze poszukać da się znaleźć do 200 złotych, co potrafi widać na youtube.
 2. Czyli jesteście pewni, że jak jest quattro to znaczek musi być, czy są to tylko wasze domysły?
 3. Jak to jest w B6 z quattro? Emblemat w grillu powinien być zawsze, czy to była opcja?
 4. Będzie pasował. Przy zakupie to tylko możesz sprawdzić czy się dobrze wpina (tę "gwiazdkę" plastikową odciągasz, przekręcasz na maksa w prawo aż "zaskoczy" i wciskasz w belkę w samochodzie ), powinna wejść gładko i się łatwo wczepić i być nieruchoma. Oczywiście sprawdź czy kula jest niewytarta .
 5. Ale wy kombinujecie. Już nawet notariusz jest w to zamieszany . Robił ktoś z was już kiedyś coś takiego? AdoKrycha007 najlepiej zadzwoń do US i PZU to się wszystkiego dowiesz z pierwszej ręki, jeśli tak w ogóle już nie jest po sprawie .
 6. Za pozostałe AC ojciec może odzyskać pieniądze jeśli zgłosi fakt zbycia pojazdu. Za OC również można odzyskać pieniądze ale to już nabywca pojazdu musiałby z niego zrezygnować.
 7. Po co kupować OC jak jest ważne do października? Możesz jeździć na tym OC co jest, tylko ojciec powinien u ubezpieczyciela zgłosić, że zbył auto. Do tego jest potrzebna umowa sprzedaży lub darowizny podbita w wydziale komunikacji.
 8. Tablic zmieniać nie musisz, tylko nowy dowód, koszt chyba około 80 zł w wydziale komunikacji. Ubezpieczenie możesz przepisać tam gdzie ojciec ubezpieczał auto. A podatek zależy od wartości samochodu: W zakresie podatku od spadków o darowizn można liczyć na pewne ulgi, jeśli darczyńca jest spokrewniony z obdarowanym. Podatkowi od spadków i darowizn bowiem nie podlega nabycie majątku w drodze darowizny o czystej wartości nieprzekraczającej kwoty: - 9.637 zł – dla osób należących do I grupy podatkowej, - 7.276 zł – dla osób należących do II grupy podatkowej, - 4.902 zł – dla osób należących do III grupy podatkowej. Co istotne, przy obliczaniu kwoty wolnej od podatku należy sumować wartość rynkową otrzymanej darowizny z wartością rzeczy i praw majątkowych nabytych przez obdarowanego od tej samej osoby w okresie 5 lat poprzedzających rok, w którym nastąpiło nabycie ostatniej darowizny. Opodatkowaniu podlega nabycie majątku o wartości ponad kwotę wolną od podatku. W ciągu miesiąca od dnia otrzymania darowizny trzeba złożyć w urzędzie skarbowym zeznanie podatkowe o nabyciu rzeczy. Od dnia, w którym podatnik otrzyma zwrotną informację od fiskusa ustalającą wysokość podatku, podatnik ma 14 dni na jego zapłatę. Jako syn należysz do I grupy, także jeśli wartość jest niższa niż 9637 i nie otrzymywałeś żadnych darowizn w ostatnich 5 latach to nawet nie musisz faktu darowizny zgłaszać w US.
 9. Cześć, mam możliwość przełożenia Webasto Thermo Top P (jajowaty sterownik) z Renault Scenic 1.9 dci do mojego AFN'a. W związku z tym jestem ciekawy czy nie będzie z tym problemów? W Scenicu działa to w taki sposób, że włącza się climatronic i dmucha. Obawiam się, że właśnie to podłączenie pod climatronic może sprawić najwięcej trudności. W internecie można znaleźć schematy do Thermo Top różniące się ostatnią literką, konkretnie do P nie znalazłem, czy można użyć inny? Jedna instrukcja wydaje się sensowna: http://doc.webasto-russia.ru/Car/Audi/a4%20a5/a4_1995_1.6_1.8q_1.9_2.6q_2.8q_b_d_ttt_d.pdf , niestety po niemiecku ale z obrazkami , nada się? Może ma ktoś jakieś materiały w bardziej przyjaznym języku (polski, angielski) ?
 10. Byłem zmuszony zmienić sterownik od webasto, ponieważ oryginalny został zalany i teraz jest problem z Vin. Na pierwszej stronie jest napisane, że adaptację przeprowadza się na kanale 81, ale jak? No i podstawowe pytanie czy da się to zrobić zwykłym najtańszym kablem z allegro? B6 z 2002 roku.
 11. Można na forum poszukać czasem ktoś się ogłasza, aczkolwiek u mnie taka płytka pochodziła z 2 tygodnie.
 12. Inne mapy nie będą chodziły, temat bardzo popularny, wypalenie plyty samodzielnie prawie niemozliwe ;]
 13. Z numerami będzie problem bo zderzak chwilowo na samochodzie jest ;/. Klaksony działają to chyba nie, a PDC to też nie bo żadnych czujników tam nie widać.
 14. Ostatnio ściągałem zderzak w a4 B7, wiem że jest to zderzak nieoryginalny od tego samochodu, bo były dokładane ksenony i spryski. Po ściągnięciu ujrzałem 3 wtyczki, z czego jedna była podłączona. Ta podłączona jest od halogenów, ale do czego służą pozostałe dwie? Na pierwszym zdjęciu widać wszystkie 3, a na następnych te których przeznaczenia nie znam.
×
×
 • Create New...