Witam,
Dziękuję za miłe przyjęcie w dziale 'newbie' . Mam nadzieję, że to miejsce jest dobre na zaczęcie tematu dotyczącego diagnostyki VAG (od trochę innej strony niż zwykle) - jeżeli nie, to bardzo proszę moderatora o shift do innego działu.
Otóż - właśnie zabieram się za pisanie programu, który będzie działał podobnie do programu VAG-COM (oczywiście na razie w okrojonej wersji - tylko do odczytu danych). Póki co interesuje mnie sam sterownik silnika, z którego chcę odczytać dane. Program ten piszę w ramach mojej pracy magisterskiej i w tym momencie propouje Wam układ . Jak mi pomożecie zdobyć jak najwięcej danych w tej sprawie, to upublicznię programik jako freeware i będziemy mogli korzystać legalnie z darmowego nardzędzia do diagnostyki.
Tak więc jeżeli możecie i macie dostęp do materiałów, książek, schematów (w szczególności kabla USB<->OBD2 KKL), standardów ISO dotyczących protokołów komunikacyjnych, lub do czekogolwiek innego co mogłoby się przydać to bardzo proszę o wrzucenie tego na forum bądź też przesłanie informacji na prv lub mail.
Dodam, że program będzie działał w samochodach grupy VAG z roczników mniej więcej 1994-2003 (czyli wypisażonych w linie diagnostyczne K i L). Liczę na Waszą pomoc!
Pozdrawiam,
fireq.