Skocz do zawartości

kondri

Pasjonat
  • Postów

    60
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez kondri

  1. Witam, od razu napiszę, że przeszukałem fora i nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania problemu, mechanice rozkładają ręce. Problem polega na tym, że po odpaleniu rano i tylko na zimnym silniku się to dzieje. Obroty na początku normalnie na ssaniu 1200 a później spadają do 600 i auto gaśnie, chyba, że się go gazuje. Na rozgrzanym silniku pali normalnie. Wymienione: przepływomierz, przepustnica, przewody, kable, czujnik temperatury. Forumowicze jakieś pomysłu, bo ja już nie mam pojęcia co to może być...

  2. Witam Serdecznie Klubowicze ;) Na wstępie chciałbym poinformować, że zwracam się do Was z prośbą dotyczącą problemu występującego w Passacie bo jest to auto, które również użytkuję. Przeczytałem dużo postów na forach, lecz nie znalazłem jednoznacznych odpowiedzi dlatego pozwoliłem sobie zapytać Was o poradę, a więc do rzeczy. Problemem jest klimatyzacja. Po przekręceniu kluczyka na panelu klimatronika pojawia się błąd (Zdjęcie nr 1), który znika po ok. 10 sekundach. Klimatyzacja chłodzi, ale naciąg paska (Zdjęcie nr 2) drga (góra - dół), wiatrak na chłodnicy klimatyzacji nie chodzi i tutaj mam pierwsze pytanie: Czy wiatrak klimatyzacji powinien cały czas się kręcić po uruchomieniu kilmatronika w trybie AUTO ? U mnie w ogóle się nie kręci, wymieniłem bezpiecznik 40A znajdujący się pod kierownicą, lecz w dalszym ciągu nic. Kolejną rzeczą, którą zaobserwowałem to rurki klimatyzacji (Zdjęcie nr 3) są zimne, jednak po wyłączeniu klimatyzacji słychać syczenie ze znajdujących się na nich zaworków. Czyli gaz chyba powinien znajdować się w układzie ? Czekam na porady, z góry dziękuję.

    21fa30d7535d395agen.jpg

    13caef78b862e1ddgen.jpg

    258cef156fcc20f8gen.jpg

  3. Witam Was Szanowni Forumowicze, mam następujący problem: Temperatura na liczniku osiąga wartość ponad 100 stopni, termostat nowy Wahlera (wymieniany już 3 krotnie), nowy czujnik temperatury - oryginalny. Auto było już w trzech warsztatach ale gdy słyszę diagnozę, że tak ma krew we mnie się gotuje, dlatego proszę Was o pomoc. Zrobiłem screeny z VAG COM, które umieszczam poniżej.

    1. Zegary

    1jpg_wnrepnw.jpg

    2. Wskazania G62 (temperatura silnika dla komputera [01 – Engine] [Meas. Blocks – 08]

    2-enginej_wnrepeq.jpg

    3. Wskazania G2 (temperatura silnika dla zegarów) [17 – Instruments] [Meas. Blocks – 08]

    3-instrum_wnrepwh.jpg

  4. Witam ! Mam następujący problem/zapytanie: Temperatura wskazywana na liczniku pokazuje wartość gdzieś ok. 75 stopni, podczas jazdy spada nawet do ok. 68 stopni. Termostat zmieniony, czujnik zmieniony. Podczas pomiaru temperatury płynu chłodniczego przy pomocy termometra również otrzymywany jest wynik w granicach 70-ciu paru stopni. Tak chyba nie powinno być, wiele osób mówi mi, że ma być na zegarze 90 stopni. Czekam na pomysły w jaki sposób to rozwiązać. Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam

  5. Dlaczego wymieniałeś tyle elementów układu chłodzenia ?

    W zeszłym roku był robiony remont silnika, ponieważ układ był zalany wodą i korozja dała się we znaki tym elementom (chłodnica była zabita, pompa zatarta). Remont obejmował planowanie głowicy, wymianę uszczelki i dotarcie zaworów, dodam, że przez prawie rok było ok, od około miesiąca mam takie problemy.

  6. Mam następujący problem: Gdy przychodzę rano, wita mnie plama płynu chłodniczego pod samochodem. Wygląda na to, że płyn zostaje wywalony gdy silnik już się oziębi. Po odpaleniu i odjechaniu widać ciągnącą się za samochodem smugę płynu przez pewien czas. W wymieniony został króciec (bo stwierdzono tam lekki wyciek), wymieniono również termostat i korek zbiorniczka wyrównawczego. Dodam, że chłodnica i pompa wody zostały niedawno wymienione. Co może być przyczyną tego typu usterki?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...