greg24

• Dołączył

• Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez greg24

1. W dniu 11.06.2021 o 08:27, Onkel napisał:

Dokładał ktoś 2 x USB zamiast tylko ładowania?

Tak. Nie osobiście ale zamawiałem wszystko na Ali i resztę ogarniał jeden chłopak z forum.

2. Witam, ojciec zamierza wymienić stare Q7 na nowsze. Obecnie jeździ silnikiem benzynowym 4.2 które daje sporo frajdy i nigdy go nie zawiódł. Szukałem informacji na temat tego silnika ale szczerze nie znalazłem konkretnych opini o tym modelu czy silniku. Głównie zastanawiam się czy ten silnik posiada jakieś problemy przy dłuższej eksploatacji? Na jakie rzeczy warto zwrócić uwagę? Czy skrzynie biegów w tym modelu są tykającą bombą czy nie ma czego się bać? Z tego co wiem w rozsądnych pieniądzach modele mają przejechane około 130tys. Czy przy takich przebiegach należy na coś zwrócić uwagę ? Za każdą odpowiedź dziękuję. Może znajdzie się ktoś kto podrzuci ciekawa i treściwa odpowiedź. Pozdro

3. Czyli mój concert 2 do wymiany ? ;) Jak ustawie balance przód tył na 0 to przód gra ciszej od tyłu ale znowu syki z tyłu pod wzmacniaczem słychać lepiej .. ogólnie przymierzam się do wyczyszczenia kostek i lutowania kabli łączących drzwi bo czasem glosnik mi przerywa i jak dam glosniej to dopiero gra na dodatek nie wykrywa otwartych drzwi pasażera plus szyba czasem nie chce się otworzyć  . Przy okazji przelożę stare głośniki na przód i porównam jak to gra czy warto zostawić fabryczne :)

4. Witam :) mam stage 1 zrobiony już praktycznie rok. Czytam sobie tutaj komentarze i nasuwa mi się pytanie :)

Mam wymienione głośniki na bose i wzmacniacz i suba także komplecik . Czy z przodu zostawić może jednak fabryczne głośniki ? Mam radio concert . I zastanawia mnie jedna sprawa . Piszecie że macie ustawiony bas i sopran na 0 w radiu . Ja mam sopran na max bo praktycznie gwizdków nie słyszę ? czy coś jest u mnie nie tak czy to kwestia radia ?

Jak ustawie balance na 0 jeśli chodzi o przód tył to zdecydowanie gra wszystko fajnie ale przód o wiele słabiej i zastanawiam się czy fabryczne głośniki nie zagrają głośniej przez ich prawidłowy opór pod radiem ?

Zostawilbym centralny bose bo z tego co pamiętam od niego zaczynałem i słyszałem przód zdecydowanie lepiej na seryjnych głośnikach przed zmianą na stage 1 i dokładaniu suba i wzmacniacza z głośnikami w drzwiach.

5. Hej patrzę na zdjęcie jak świeci światło od soczewki na lampę i mam pytanie. Te zamglenie czy delikatne jakby odpryski na lampie są wewnątrz czy lampa do polerki pomału się szykuje ? Ja mam u siebie ten sam efekt ale nie wiem czy to w środku czy to już klosz z zewnątrz  nie daje rady.

6. Witam. Tak jak pisałem zamówiłem i otrzymałem ledy. Mogę podzielić się opinią .

Światło świeci lepiej na boki , jest zdecydowanie jaśniej . Na odległość nie robi szału dlatego, że te które zamówiłem na próbę były tanie i nie mają hotspota czy jak to się tam zwie ;)

Byłem na przeglądzie z tymi żarówkami i gadałem z gościem co on o tym myśli. Dla niego ważne żeby nie oślepiały dlatego mają być dobrze ustawione a mówi, że nie jedno auto z salonu które wychodzi nie ma tak naprawdę homologacji na LED ale że ma fabrycznie to nikt się nie czepia .

Zamówię ocenie a jak nie to wywalę ;) nikt mi nie mruga , policja nie zatrzymuje a przegląd przeszedłem . Wiem, że nie zmienia to faktu o legalności ale mimo wszystko nie przeszkadzał innym użytkownikom drogi.

7. W dniu 29.11.2018 o 22:32, zakwa napisał:

Podlaczylem poprzez MCE tak jak pisales i dziala elegancko. Podpialem tak samo jak ty masz halogeny + tyl tablica. Dzieki wielkie jeszcze raz ?

To teraz tylko za jakis czas zostanie podpiecie ori wlacznika CLH. Nie slyszales moze jak to najlepiej zrobic jesli sie ma dokladany i nie ori modul clh ?

Zapytam tylko ;) co ty masz wrzucone w te halogeny ? Ledy czy hidy że tak ładnie mocno świeca :)

8. Ok czyli bez spiny ;) ale serio kurde nie wiem czy to wymiana uszczelki pod pokrywą czy jakiś wężyk może puszczał ciśnienie ale serio auto zbiera się jak szalone. Dziwię się że nic w sumie poważnego nie zrobione a różnice widzę w tym że pedał gazu jest o wiele bardziej czuły i zbiera się od dołu bardziej jak kiedyś . Dziwne

9. Witam,

Jestem po wymianie uszczelki pokrywy zaworów. Miałem delikatny wyciek. Mechanik zauważył , że w okolicy spływu oleju od turbo jest też wyciek. Silnik wymyty uszczelka pokrywy ogarnięta ale doszła diagnoza mechanika. Poinformował że w wężach od turbo był olej i mam.sie szykować na regenerację . Ku mojemu zaskoczeniu auto po tej wizycie lepiej się zbiera mniej silnik wibruje jak wchodzi na obroty z poniżej 2tys i wyżej . Czy jeśli nie mam objawów typu gwizdy z turbo , dymienie , spadek mocy to mam.sie martwić ? Czy obserwować jak wygląda wyciek i na spokojnie podjąć decyzję . Mam zaślepiony EGR w razie czego i zwiększona moc na 169koni w EcuProject.

10. W dniu 2.02.2019 o 13:04, greg24 napisał:

Ja mam pytanie w sprawie stare 1.

Czy słyszycie żeby głośniki z przodu charczały na głośności około 18? Zastanawiam się czy to nie przez inny opór niż w starych glosnikach i nie wiem czy tak zostawić czy może zmienić na stare głośniki z przodu a z tyłu bose ? to nie tak że ona mega źle grają ale słyszę że poprostu pod samym radiem nie dają rady.

Ktoś się wypowie co ma stage 1 ?

Wydaje mi się że powyżej 18 głośności zaczyna charczeć jakby nie wyrabiał basu i wokalu . Dlatego nie raz zmniejszam bas albo przestawiam żeby grał tył głośniej bo odczuwam że może je Spale czy coś ;) na wiosnę założę te co były z przodu i porównam czy nadal taki problem występuje .