-
[B5 AHU] Nagrzewnica - płukanie lub wymiana
Ja zdecydowałem się potraktować nagrzewnicę odkamieniaczem i przepłukać bieżącą wodą w jedną i druga stronę kilka razy. Trochę syfu wyleciało (rozpuszczonego i w grudkach). Na razie odpukać grzeje bardzo dobrze. Zobaczymy jak długo....
-
[B5 AHU] Nosi i buja autem
Własnie byłem na diagnostyce. Banany do wymiany + łączniki stabilizatora juz prawie w agonii. Pare stówek w plecy [br]Dopisany: 06 Grudzień 2007, 10:42 _________________________________________________Po wymianie nic sie nie zmieniło ;( Całość zjawiska pojawiła się (zauważyłem) po wymianie kół na zimowe (195/65 R15). Czy złe opony mogą powodować takie efekty czy to tylko zbieg okoliczności? Pozostaje jeszcze maglownica, bo coś stuka. Może jakiś luz na niej się pojawił. Można jakoś zmienjszyć luz na maglownicy?[br]Dopisany: 18 Grudzień 2007, 21:12 _________________________________________________I po temacie. Okazało się, że wszystkiemu winna była opona. Po wymianie na inną wszystko ok...
-
[B5 AHU] Nagrzewnica - płukanie lub wymiana
U mnie też po wymianie termostatu wszystko wróciło do normy... 90 na blacie i ciepełko z kratek...
-
[B5 AHU] Nagrzewnica - płukanie lub wymiana
Powinien chodzic non stop. Na zimnym silniku wolniej, na ciepłym szybciej. To zasługa sprzęgła wiskotycznego. Już doczytałem na forum. Czyli u mnie termostat jednak jest ok. Po prostu wiatrak schładza płyn i na wolnych obrotach nie ma szans na wzrost temperatury. Pozostaje płukanie układu, zmiana płynu i porządne odpowietrzenie.
-
[B5 AHU] Nagrzewnica - płukanie lub wymiana
No to groszek27, chyba termostat musisz spróbować zmienic...
-
[B5 AHU] Nagrzewnica - płukanie lub wymiana
Nie rośnie nawet jak mu dasz ognia? U mnie max w czasie jazdy to 87 w miescie... Czy ten duzy wiatrak przy chłodnicy powinien non stop chodzic??
-
[B5 AHU] Nagrzewnica - płukanie lub wymiana
Powiedzcie mi. Dziś po przejechaniu ok 7 km temperatura na 49c urosła do 78 st. Po zatrzymaniu zostawiłem auto na biegu jałowym na jakies 10 min. Temperatura ani drgnęła. Czy to normalne?
-
[B5 AHU] Nagrzewnica - płukanie lub wymiana
Spróbowałem odpowietrzyć nagrzewnice i przez pare kilometrów grzało. Chyba znowu się zapowietrzyło. Czeka mnie porządne odpowietrzenie. Natomiast nie jestem pewien termostatu. Jednak dosyc długo sie nagrzewa, max do 86 st, a na postoju spada do 82-83 st. (przejechałem ok 15 km). Może spróbować go jednak wymienić??
-
[B5 AHU] Nagrzewnica - płukanie lub wymiana
A próbowałeś przepłukać stronę silnika? Czy takie słabe cisnienie cieczy chłodzącej to normalne jest?
-
[B5 AHU] Nagrzewnica - płukanie lub wymiana
A grzeje??
-
[B5 AHU] Nagrzewnica - płukanie lub wymiana
Termostat w porządku, ale z tego co teść zeznał, jak sprawdzali ta nagrzewnice i odłączyli rurę idącą od silnika to ledwo leciała woda. Chyba jednak coś stoi od strony silnika.
-
[B5 AHU] Nagrzewnica - płukanie lub wymiana
U mnie na 49 maksymalnie pokazuje 88 st. a jak chwile postoi to 85-86 st. Czy to jest w porządku? Nie powinien trzymać 90 st??
-
[B5 AHU] Nagrzewnica - płukanie lub wymiana
U mnie też podobno termostat niedomaga. Zobaczymy czy wymiana pomoże...
-
[B5 AHU] Nagrzewnica - płukanie lub wymiana
Czy jesli mam nową chłodnicę to ryzyko rozszczelnienia po plukaniu tez wystepuje? Też mam problem z grzaniem nadmuchu i chciałbym to jakoś uleczyć.
-
Co sądzicie o regeneracji kola zamachowego dwumasowego?
A jakie poduchy wsadziłeś pod silnik??
_siwy_
Pasjonat
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta