Skocz do zawartości

dingodi

Pasjonat
  • Postów

    36
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez dingodi

  1. Potrzebny nr SERYJNY gumowego trójnika A4B6 1,8 turbo sedan , znajduje się nad plastikową pokrywą silnika, mocowany trzema opaskami. Trójnik odpowietrzenia pokrywy silnika.

    dpiuaqtn.jpg

  2. Witam

    Dotyczy A4B6 1, 8T 150kM 2001r.

    Podzielcie się swoimi kontaktami, doswiadczeniami, lub radami dotyczącymi zakupu zamiennika tłumika środowego . Interesuje mnie tylko wymiana bez przeróbek. Czyżby dostępne były tylko używki, bo patrzę

    w necie nic nie ma :(:(:(

  3. Pozwolę sobie przyłączyć do dyskusji. Dzisiaj po kilku dniach postoju odpaliłem silnik i po kilkuset metrach jazdy zapalia się oliwiarka z komunikatem oldruck. Zatrzymałem się , podniosłem maskę i usłyszałem syczenie. Szybko zlokalizowałem gdzie. A więc na pokrywie jest taki mały króciec z gumowym kapturkiem zaciśniętym metalową opaską . Kapturek ten rozsypał się, gdy zacząłem poruszać go palcami. Wróciłem do domu, znalazłem krótki przewód paliwowy i niestety plastikową opaskę . Uszczelniłem króciec ale niestety nie na długo Prowizorka okazała się mało trwała . Jutro poszukam czegoś wytrzymalszego z metalową opaską. Zastanawiam się tylko po co ten króciec. Może to jakaś koncówka serwisowa. Mam nadzieje że mój problem to tylko ta nieszczelność. Stan oleju prawidłowy ..Oprócz syczenia nic niepokojącego nie było słychac. Silnik działa prawidłowo.

  4. Może ktoś wie jak najprościej zrobić aby 12V pojawiało się w gniazdku zapalniczki dopiero po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Albo gdzie poszukać takowego napięcia do zamontowania np dodatkowego gniazda (potrzebne do CB) czasem zapominam o wyłączeniu radia :facepalm:

  5. Temat bujany wielokrotnie, ale w moim bolidzie zawias narazie i naszczęście jest cały. Tłoczek odpowiedzialny za powolne opadanie klapki schowka funcjonuje prawidłowo. Widzę jednak, że te dwa skoble po lewej i po prawej stronie klapy schowka przy obecnej minusowej temperaturze powracają strasznie wolno. Gdy otwieram schowek a potem zamykam - skoble powracają tylko do połowy co jest właśnie przyczyną samoczynnego otwierania się schowka. Po chwili, gdy w autku wzrośnie temperatura skobelki powoli dochodzą do prawidłowego położenia. Wtedy schowek nie otwiera się już samoczynnie. Wiadomo, że może się to skończyć urwaniem zawiasu. Próbowałem przesmarować te skobelki lecz nic to nie dało.

    Moje pytanie : Jak dostać się to tych skobelków aby je dokładnie przeczyścić , przesmarować . Co jest elementem powodującym przesuwanie się tych skobelków- sprężyna- tłoczek -blaszka. Może ktoś rozbierał samą klapę, bez demontażu całego schowka?

  6. Dzięki .

    Zabrałem się jednak do roboty bez owego pstryczka . Na chwilę obecną jest OK . Po przeczyszczeniu styków wygląda, że na jakiś czas będzie dobrze. Podczas demontażu tapicerki uszkodziłem 3 spinki. Na szczęście wcześniej kupiłem za Waszą radą 5 sztuk. Samego zamka nie demontowałem- nie trzeba. Wystarczy odkręcić te 2 śruby które go trzymają i jest dostęp do tego mikrostyku. Sam jego demontaż polega na odpięciu takiej blaszki, która podtrzymuję mikrostyk w odpowiednim miejscu . Potem odciągamy mikrostyk, ucinamy przewody gdzieś tak w połowie. Potem delikatne rozebranie -czyszczenie i montaż. Założenie tego pstryczka to już inna historia . Bawiłem się dość długo, ale teraz wiem co i jak . Proponuję dobrze przyjrzeć się przed demontażem jak jest usytuowany mikrostyk i ta blaszka która go utrzymuje .

    Całość roboty 1,5 godz.

    Koszt 10 złotych - 5 spinek

    Potrzebna też .

    -Lutownica

    -cyna

    -koszulka termokurczliwa

    -Klucz (spline M8):

    -Śrubokręt krzyżakowy

    i do dzieła

    :hi:

    • Pomoc techniczna 1
  7. Zastanawiam się czy nie warto wcześniej poszukać owego mikrowyłącznika . Może ktoś z kolegów robił to wcześniej i stosował jakieś zamienniki. Myślę, że podmiana na nowy byłaby lepszym rozwiązaniem. Ostatecznie zdecyduję się na regenerację według kolegi instrukcji.

    Może ktoś znajet nr tego pstryczka.

    Znalazłem też taki post z sąsiedniego autokącika .

    Oto cytat:

    Witam,

    miałem takie objawy: brak oświetlenia drzwi i stóp, brak brzęczyka(włączał się na kilka sekund po naciśnięciu przycisku dezaktywacji czujnika ruchu-tego na dole po lewej stronie w słupku), oświetlenie działało przy wyłączonym silniku ale po włączeniu silnika już nie.

    moja diagnoza:prawdopodobnie padnięty mikrostycznik

    rozwiązanie problemu(w moim przypadku):

    1.zdjęcie tapicerki drzwi,

    2.odkręcenie kluczem typu torx spline(12 rowków) 2-ch śrub zamka i odciągnięcie go na bok w kierunku zawiasów(bez wyciągania),

    3.po uzyskaniu łatwego dostępu do przewodów wkucie się sondami miernika do rdzenia kabli i sprawdzenie działania obwodu,

    4.jeżeli nie zamyka i otwiera obwodu to najlepiej po zdjęciu wtyczki odciąć przewody stycznika i go wymontować(przytrzymuje go sprężysta blaszka),

    5.Czujnik jest rozbieralny(po otwarciu nic się nie wysypuje).Mój po rozebraniu i wyczyszczeniu styków środkiem do ich konserwacji zaczął pracować co najlepiej sprawdzić miernikiem.

    6.Po założeniu stycznika, zlutowaniu przewodów, dokręceniu zamka i podłączeniu wtyczki wszystko pracuje poprawnie.

    Całość operacji zajęła mi około 40 minut.

    pozdrawiam

    koniec cytatu.

  8. No tak piękny manual .

    Sam zastanawiam się czy dam radę . U mnie mikrowyłącznik raz działa raz nie . Jak poruszam klamką wewnętrzną to czasem zaskoczy, a potem znowu nic . Chłopaki za wymianę zamka wołają 470 albo 270 za wymianę zamka po regeneracji. Chyba pójdę zakupić parę spinek na wszelki wypadek i spróbuję sam zerknąć .

    Ile czasu trzeba poświęcić na naprawę. Może kolega się pochwali, bo nie wiem ile browców kupić na uspokojenie nerwów. :polew:

  9. Czytam, czytam i sam już nie wiem. Podobnie jak kolega zauważyłem, że w porównaniu z inną niunią (identyczną), jest nieznaczna różnica . Chciałbym wymienić płyn ale nadal zastanawiam się który w końcu zamówić . Nie chodzi o kasę bo przecież te parę dych można równie dobrze przebrowarzyć w czasie weekendu. Obawiam się tylko problemów gdyby coś jednak miało w pływ na poprawną pracę układu . Więc FEBI czy ORI z ASO? Oto jest pytanie.

    Na dokładkę w ASO twierdzą, że zasadniczo płynu się nie wymienia , jeśli nic się nie dzieje z układem, to nie ma potrzeby. Gdyby zaistniała konieczność to 85 złotych z wymianą. Na moje pytanie co tam wlewają , odpowiedź była jednoznaczna - zgodnie z katalogiem części dla danego pojazdu - Koniec kropka.

    z poważaniem

  10. 06B 115 611R ok miarka oleju 34.94

    Gostek podał, że ma 06B 115 611C, oryginał stary ale jary Jaka może być różnica z podanym wcześniej. Może podpasić? [br]Dopisany: 09 Sierpień 2011, 13:04_________________________________________________A gdzie za takie pieniądze U mnie krzyczą ohohoooo ze 100zł to najmniej

  11. Ale jeśli ktoś jest alergikiem to odgrzybianie raczej 2 razy w roku to minimum. Wszystko zależy od woli właściciela, znam osobiście takiego gościa który myje i odkurza samochód 2 razy w roku.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...