Skocz do zawartości

wijar

Pasjonat
  • Postów

    85
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez wijar

  1. Trzeba zmienić krok syntezy w radiu. Najprościej to przesunąć montując dodatkową cewkę w rezonatorze przy syntezie (oszukując tym samym syntezer) ale to już odrobinę wiedzy z zakresu w.cz potrzeba. Roboty dużo nie ma dla wprawnych rąk. Poszukaj najlepiej jakiegoś człowieka w swojej okolicy, który się bawi w krótkofalarstwo-powinien pomóc:) albo... jakiegoś łebskiego elektronika.

    Pzdr.

  2. Hi,

    pod tym linkiem jest fajna stronka mojego koleżki Leszka i znajdziesz na niej to co Cię interesuje.

    Dokładnie opisane złącza ISO, fabryczne i inne "nietypowce". U Ciebie wystarczy zmostkować dwa piny i "radyjo"

    będzie ćwierkać kiedy zechcesz, no i oczywiście zachowa pamięć :)

    Pzdr

    for ALL

  3. Elektronik ,a elektronik to spora różnica widać że bardzo mało miałeś z nimi do czynienia gdybyś pospacerował po serwisach i popytał to wiedziałbys o czym mówie. Wystarczy poczytać brednie w necie na temat " wsadź radio do lodówki rozkoduje się " szkoda że niem fotek po odczytach kodów z radji po takich elektronikach zdziwił byś się co elektronicy potrafią :decayed:. Ale nie o tym ten temat.

    Na szczęście nie muszę mieć z nimi do czynienia :) Ale na ich szczęście korzystają z moich rozwiązań, napisanych przeze mnie kodów źródłowych do narzędzi itp.

    jak napisałem, to podstawowa wiedza którą się wynosi już z technikum. Jeżeli ktoś takowej nie posiada to tajemnicą poliszynela jest jak zdał egzaminy zawodowe, obronił prace dyplomową itp. :) Wiem, jak wyglądają akcje samozwańczych "naprawiaczy" całkiem sporo się przewinęło przez moje biurko takich i innych tematów:)

    Uważam też, że zanim ktoś dostanie pozwolenie na prowadzenie takiej działalności powinien zdawać poważny państwowy egzamin z wiedzy teoretycznej i praktycznej popartej jakimś stażem w działającym serwisie. Wówczas liczba zakładzików, które stawiają diagnozy typu "to nie da się zrobić" albo strzelają cenę zaporową bo nie potrafią podołać diagnozie i naprawie zmniejszyłaby się zapewne o co najmniej 70%.

    Pozdrawiam wszystkich!

  4. elektronik i to dobry , a nie elektryk.

    a jakiż to musi być dobry :) toż to podstawowa wiedza wyniesiona z głupiego technikum o profilu elektronicznym. Cokolwiek wiedzy na temat zapisy binarnego, HEX, liczenia CRC i protokołów komunikacyjnych z pamięciami i procesorami:). Bo zbudowanie prostego programatora na konwerterze z interfejsem do komunikacji szyną zajmie z godzinę z przerwami na kawę:) Cokolwiek ogarnięty "naprawiacz" powinien umieć odczytać, wyliczyć kod zawarty w pamięci, czy to zewnętrznej czy zaszytej w procku. Żadna wiedza tajemna i wielkie umiejętności-tym bardziej, że teraz to wszystko jest za free w sieci. Problemem i kosztowało to dużo pracy oraz nauki były takie akcje w czasach NASK-a :). A teraz.... tylko chcieć i można mieć wszystko na pstryknięcie palcami-nawet gotowe programatory do każdego typu proca i pamiątki

    za jakieś śmieszne pieniążki. Kiedyś trzeba było sobie samemu wszystko zbudować , napisać kawałek kodu do procesora, który najpierw trzeba było sobie przy pomocy znajomych ściągnąć z zachodu lub zza wody:)

    Pozdrawiam wszystkich!

  5. ja miałem podobny problem. w poprzednim aucie tzn. golf 3 miałem cb podłączone do gniazda popielniczki na stałe i też miałem radio pioneera i też mnie było słychać w głośnikach i też mi się to działo sporadycznie. mam radio unidena 520. teraz w audku nie mam takiego problemu.

    Hmm... i co Twoja odpowiedź wnosi znaczącego do tematu ?? Wyjaśnia w jakiś sposób problem z tematu postu ??

    Pzdr for All!

  6. Hi,

    to wynik czegoś takiego co w kręgach krótkofalarskich nazywa się skrośną, a jest niczym innych jak powieloną falą nośną (harmoniczną) z pasma CB 27MHz do pasma UKF (czyli jakaś 4-ta harmoniczna) zawierającego się w przedziale 88-108 MHZ.

    Ujmując wprost Twoje radio CB nie grzeszy jakością jeżeli chodzi o parametry toru radiowego, a Pioneer , którego używasz jest mało odporny na zakłócenia harmoniczne ( kłania się jego selektywność). W obu urządzeniach temat jest do ogarnięcia ale nie wiem czy przy wartości tych sprzętów warto. Cena jednego dobrego filtra do p.cz to cena kilkadziesiąt złotych :) + strojenie itp.

    Best Regards!

  7. Pracowałem kiedyś w serwisie autoryzowanym marki ... . Czasami dla klientów którzy nie chcieli wymieniać optyki (lasera) to robiliśmy płukanie jeżeli oczywiście optyka raz czytała raz nie. - oczywiście bez GW

    Tzn wyciągaliśmy optykę. ciepła woda przegotowana ok 40st z płynem do naczyń typu Ludwik moczenie ruszanie ok 5min później płukanie pod bierzącą wodą i płukanie w wodzie przegotowanej i szybkie suszenie suszarką. Każda optyka wstawała. W optykach głownym problemem jest kurz (bród) osadzający się na soczewce lusterku i laserze i elemencie odbiorczym strumienia lasera

    Broń Boże od takiego serwisu!!! I takie mieliście procedury od producenta co do czyszczenia optyki, LUDWIK I CIEPŁA WODA ... :)??? Mam nadzieję, że nikt o zdrowym umyśle nie uwierzył w to co napisałeś. Powiedz jeszcze, że odklejaliście soczewkę z głowicy na potrzeby jej umycia :), a następnie ją przyklejaliście, ustawialiście focus, screen,prąd i całą resztę...

    Do czyszczenia każdej optyki używa się w 99% przypadków (nawet w fotografii) tylko IZOPROPANOLU - Izopropanol.

    Brak poprawnego odczytu zawartości płyty bierze się zazwyczaj z 3-ech przypadków, zakurzona soczewka ( i tu czyszczenie izopropanolem pomaga o ile emisja diody laserowej jest właściwa, zawsze należy przeprowadzić pomiar), utrata emisji lasera (odrobinę ale na krótki czas pomaga regulacja emisji diody), wypalona soczewka (to najczęstsza przyczyna w połączeniu z utratą emisji diody laserowej)

    Pzdr for ALL.

    p.s. napisałeś "pracowałem" ciekawe czemu już tam nie pracujesz:)... serwis padł czy inny powód :)???

  8. Hi,

    na 99% uszkodzona jest dioda zabezpieczająca na + w zasilaniu, zapewne jest zwarta i stąd palenie bezpieczników. Umieszczona jest zazwyczaj zaraz za czerwonym kabelkiem na płytce drukowanej przed dławikiem w linii zasilania. Jeżeli orientujesz się cokolwiek w elektronice i wiesz jak sprawdzić diodę oraz masz jakiś multimetr z pomiarem diody to spokojnie sam sobie poradzisz. Istnieje jeszcze możliwość że przy lutowaniu kabla zwarłeś przypadkowo "gorącą" żyłę + do masy i stąd uszkadzanie bezpiecznika.

    Best Regards!

  9. Panowie,

    do czyszczenia wszelkiej optyki przy laserach i nie tylko należy używać IZOPROPANOLU. Jest on stosowany jako tańszy zamiennik etanolu lub metanolu, w sytuacjach gdy czystość zwykłego spirytusu skażonego (denaturatu) jest niewystarczająca, np. do czyszczenia precyzyjnych układów optycznych. Ze względu na to, że izopropanol jest obojętny dla większości powszechnie używanych tworzyw sztucznych, dostępne są jego różne preparaty do zastosowania technicznego, np. Kontakt IPA stosowany do czyszczenia urządzeń optycznych, głowic magnetycznych, napędów dyskowych, rolek gumowych, urządzeń mechaniki precyzyjnej czy do usuwania żywiczejących środków smarnych i tuszów wodoodpornych.. Żadnych spirytusów-niszczą powłokę antyrefleksyjną na soczewce, żadnych salicylowych bo oprócz tego że niszczą to zostawiają osad na soczewce.

    Przy częstym czyszczeniu płytami też niszczy się soczewka. Jedyne słuszne chemikalia do czyszczenia to IZOPROPANOL i specjalny czyścik ale to można zastąpić choćby odpowiednio zwiniętym kawałkiem papieru toaletowego.

    Preparat bez problemu do kupienia w sklepach z akcesoriami, częściami elektronicznymi.

    Best Regards!

  10. Hmmm... by rozwiać Twoje i innych userów wątpliwości - nie policzycie nic żądnym kalkulatorami. W starych radiach Blaupunkta w niektórych modelach można było

    pod warunkiem, że nikt nie grzebał w pamiątce i nie pozmieniał zawartości. Wyjścia są dwa: serwis, mają dostęp do bazy producenta i jak zechcą to są wstanie sprawdzić i podać kod. Drugi sposób to odrobina wiedzy na temat procesorów i pamięci, odczyt bina z pamięci jego edycja i albo jawnie zapisany kod albo chwila liczenia i kod znany. Ale jak napisałem trzeba cokolwiek mieć wiedzę w rzeczowym temacie.

    RegardS for All!

  11. Trzeba odczytać kod z pamięci w radiu i po problemie. Ale tu juz trzeba mieć "kawałek" programatora i wiedzy w temacie.

    Znając kod możesz go sobie wyłączyć na stałe, ewentualnie można to zrobić zmieniając odpowiednie komórki w pamięci.

    Pzdr

×
×
  • Dodaj nową pozycję...