-
[ALL B5] Audi Symphony US - przestrojenie ?
Będzie działać, sprawdzone przeze mnie. Zrobiłem już parę sztuk radyjek z rastrem częstotliwości z USA. Tak jak napisałem odrobina wiedzy, PDF-ów i czasu. Pzdr.
-
[ALL B5] Audi Symphony US - przestrojenie ?
Trzeba zmienić krok syntezy w radiu. Najprościej to przesunąć montując dodatkową cewkę w rezonatorze przy syntezie (oszukując tym samym syntezer) ale to już odrobinę wiedzy z zakresu w.cz potrzeba. Roboty dużo nie ma dla wprawnych rąk. Poszukaj najlepiej jakiegoś człowieka w swojej okolicy, który się bawi w krótkofalarstwo-powinien pomóc:) albo... jakiegoś łebskiego elektronika. Pzdr.
-
Usterka pływaka
na zgaszonym silniku nie spodziewaj się wielkich reakcji:). Niedawno przerabiałem temat jak u siebie łączyłem przerwane przewody sygnałowe od pływaka.
-
Plus po stacyjce do radia
Hi, pod tym linkiem jest fajna stronka mojego koleżki Leszka i znajdziesz na niej to co Cię interesuje. Dokładnie opisane złącza ISO, fabryczne i inne "nietypowce". U Ciebie wystarczy zmostkować dwa piny i "radyjo" będzie ćwierkać kiedy zechcesz, no i oczywiście zachowa pamięć Pzdr for ALL
-
Pin zasilający zmieniarkę
Hi, na stronie Leszka http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/ w dziale kablomania=>ISO OEM znajdziesz bardzo szczegółowe opisy złącz. W Twoim przypadku to górne złącze sterujące zmieniarką : pin 16 - wyjście zasilania 12V pin 17 - 12V sterowanie CD A najlepiej to miernik w rękę i sprawdź czy na tych pinach pojawia się +12V po włączeniu radia. Pzdr /J.
-
Audi Concert Plus - Blaupunkt nie startuje
Na początek sprawdź czy dochodzi napięcie do głównego wyłącznika:) i czy po drugiej stronie kostki zasilającej na płytce sa dwa +
-
rozkodowanie radia dam rade sam
Słusznie! Skoro zadajesz takie pytanie to nie masz co najmniej dwóch umiejętności:) Lutownice możesz mieć.... Zaufaj komuś kto wie co i jak, zainwestuj parę pln-ów i po sprawie Regards for ALL!
-
zakodowane radio
Na szczęście nie muszę mieć z nimi do czynienia Ale na ich szczęście korzystają z moich rozwiązań, napisanych przeze mnie kodów źródłowych do narzędzi itp. jak napisałem, to podstawowa wiedza którą się wynosi już z technikum. Jeżeli ktoś takowej nie posiada to tajemnicą poliszynela jest jak zdał egzaminy zawodowe, obronił prace dyplomową itp. Wiem, jak wyglądają akcje samozwańczych "naprawiaczy" całkiem sporo się przewinęło przez moje biurko takich i innych tematów:) Uważam też, że zanim ktoś dostanie pozwolenie na prowadzenie takiej działalności powinien zdawać poważny państwowy egzamin z wiedzy teoretycznej i praktycznej popartej jakimś stażem w działającym serwisie. Wówczas liczba zakładzików, które stawiają diagnozy typu "to nie da się zrobić" albo strzelają cenę zaporową bo nie potrafią podołać diagnozie i naprawie zmniejszyłaby się zapewne o co najmniej 70%. Pozdrawiam wszystkich!
-
zakodowane radio
a jakiż to musi być dobry toż to podstawowa wiedza wyniesiona z głupiego technikum o profilu elektronicznym. Cokolwiek wiedzy na temat zapisy binarnego, HEX, liczenia CRC i protokołów komunikacyjnych z pamięciami i procesorami:). Bo zbudowanie prostego programatora na konwerterze z interfejsem do komunikacji szyną zajmie z godzinę z przerwami na kawę Cokolwiek ogarnięty "naprawiacz" powinien umieć odczytać, wyliczyć kod zawarty w pamięci, czy to zewnętrznej czy zaszytej w procku. Żadna wiedza tajemna i wielkie umiejętności-tym bardziej, że teraz to wszystko jest za free w sieci. Problemem i kosztowało to dużo pracy oraz nauki były takie akcje w czasach NASK-a . A teraz.... tylko chcieć i można mieć wszystko na pstryknięcie palcami-nawet gotowe programatory do każdego typu proca i pamiątki za jakieś śmieszne pieniążki. Kiedyś trzeba było sobie samemu wszystko zbudować , napisać kawałek kodu do procesora, który najpierw trzeba było sobie przy pomocy znajomych ściągnąć z zachodu lub zza wody:) Pozdrawiam wszystkich!
-
Problem z CB i z radiem
Hmm... i co Twoja odpowiedź wnosi znaczącego do tematu ?? Wyjaśnia w jakiś sposób problem z tematu postu ?? Pzdr for All!
-
Problem z CB i z radiem
Hi, to wynik czegoś takiego co w kręgach krótkofalarskich nazywa się skrośną, a jest niczym innych jak powieloną falą nośną (harmoniczną) z pasma CB 27MHz do pasma UKF (czyli jakaś 4-ta harmoniczna) zawierającego się w przedziale 88-108 MHZ. Ujmując wprost Twoje radio CB nie grzeszy jakością jeżeli chodzi o parametry toru radiowego, a Pioneer , którego używasz jest mało odporny na zakłócenia harmoniczne ( kłania się jego selektywność). W obu urządzeniach temat jest do ogarnięcia ale nie wiem czy przy wartości tych sprzętów warto. Cena jednego dobrego filtra do p.cz to cena kilkadziesiąt złotych + strojenie itp. Best Regards!
-
stukanie na dołkach, luzy na kierownicy, gdzie regeneracja maglownicy
Hej, znalazłeś jakiś sprawdzony warsztat w Lbn. Okazuje się , iż muszę swój magiel też regenerować. Pzdr.
-
Fotele w Elektryce przekaladka b5
takie same, wszystko pasuje P&P. Trzeba tylko usunąć mocowania z podłogi z przodu foteli od manualnego przesuwania siedzeń. Zmieniałem u siebie ze zwykłych na skórę. Musiałem tylko doprowadzić 12V. U Ciebie już jest Pzdr.
-
zablokowane radio
Hi, mogę Ci zrobić to radio, wyciągnąć z pamięci kod albo go wyłączyć całkiem. Pzdr.
-
warjujace tylne swiatla
Hi, sprawdź połączenia we wtyczkach od lamp, szczególnie te od masy. Na 100% problem z masą i obwód zamyka sie poprzez żaróweczki od wstecznego. Pzdr.
wijar
Pasjonat
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta