Jump to content

wijar

Pasjonat
 • Content Count

  86
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

0

About wijar

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mam całą taką na części w pełnej elektryce łącznie ze skórzanymi jasnymi kubełkami.
 2. Cześć, mam wszystko. Nadal w aucie do wyjęcia co Ci tam potrzeba. Pzdr.
 3. Będzie działać, sprawdzone przeze mnie. Zrobiłem już parę sztuk radyjek z rastrem częstotliwości z USA. Tak jak napisałem odrobina wiedzy, PDF-ów i czasu. Pzdr.
 4. Trzeba zmienić krok syntezy w radiu. Najprościej to przesunąć montując dodatkową cewkę w rezonatorze przy syntezie (oszukując tym samym syntezer) ale to już odrobinę wiedzy z zakresu w.cz potrzeba. Roboty dużo nie ma dla wprawnych rąk. Poszukaj najlepiej jakiegoś człowieka w swojej okolicy, który się bawi w krótkofalarstwo-powinien pomóc:) albo... jakiegoś łebskiego elektronika. Pzdr.
 5. Cześć, potrzebuję jakiegoś przyzwoitego rozrządu do Seata Leona 2004r, silnik 1.9 TDI (ASZ) 130KM. I najlepiej w dobrej cenie:) Pzdr. /Jarek
 6. wijar

  Usterka pływaka

  na zgaszonym silniku nie spodziewaj się wielkich reakcji:). Niedawno przerabiałem temat jak u siebie łączyłem przerwane przewody sygnałowe od pływaka.
 7. Hi, pod tym linkiem jest fajna stronka mojego koleżki Leszka i znajdziesz na niej to co Cię interesuje. Dokładnie opisane złącza ISO, fabryczne i inne "nietypowce". U Ciebie wystarczy zmostkować dwa piny i "radyjo" będzie ćwierkać kiedy zechcesz, no i oczywiście zachowa pamięć Pzdr for ALL
 8. Hi, na stronie Leszka http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/ w dziale kablomania=>ISO OEM znajdziesz bardzo szczegółowe opisy złącz. W Twoim przypadku to górne złącze sterujące zmieniarką : pin 16 - wyjście zasilania 12V pin 17 - 12V sterowanie CD A najlepiej to miernik w rękę i sprawdź czy na tych pinach pojawia się +12V po włączeniu radia. Pzdr /J.
 9. Na początek sprawdź czy dochodzi napięcie do głównego wyłącznika:) i czy po drugiej stronie kostki zasilającej na płytce sa dwa +
 10. Słusznie! Skoro zadajesz takie pytanie to nie masz co najmniej dwóch umiejętności:) Lutownice możesz mieć.... Zaufaj komuś kto wie co i jak, zainwestuj parę pln-ów i po sprawie Regards for ALL!
 11. Na szczęście nie muszę mieć z nimi do czynienia Ale na ich szczęście korzystają z moich rozwiązań, napisanych przeze mnie kodów źródłowych do narzędzi itp. jak napisałem, to podstawowa wiedza którą się wynosi już z technikum. Jeżeli ktoś takowej nie posiada to tajemnicą poliszynela jest jak zdał egzaminy zawodowe, obronił prace dyplomową itp. Wiem, jak wyglądają akcje samozwańczych "naprawiaczy" całkiem sporo się przewinęło przez moje biurko takich i innych tematów:) Uważam też, że zanim ktoś dostanie pozwolenie na prowadzenie takiej działalności powinien zdawać poważny państwowy egzamin z wiedzy teoretycznej i praktycznej popartej jakimś stażem w działającym serwisie. Wówczas liczba zakładzików, które stawiają diagnozy typu "to nie da się zrobić" albo strzelają cenę zaporową bo nie potrafią podołać diagnozie i naprawie zmniejszyłaby się zapewne o co najmniej 70%. Pozdrawiam wszystkich!
 12. a jakiż to musi być dobry toż to podstawowa wiedza wyniesiona z głupiego technikum o profilu elektronicznym. Cokolwiek wiedzy na temat zapisy binarnego, HEX, liczenia CRC i protokołów komunikacyjnych z pamięciami i procesorami:). Bo zbudowanie prostego programatora na konwerterze z interfejsem do komunikacji szyną zajmie z godzinę z przerwami na kawę Cokolwiek ogarnięty "naprawiacz" powinien umieć odczytać, wyliczyć kod zawarty w pamięci, czy to zewnętrznej czy zaszytej w procku. Żadna wiedza tajemna i wielkie umiejętności-tym bardziej, że teraz to wszystko jest za free w sieci. Problemem i kosztowało to dużo pracy oraz nauki były takie akcje w czasach NASK-a . A teraz.... tylko chcieć i można mieć wszystko na pstryknięcie palcami-nawet gotowe programatory do każdego typu proca i pamiątki za jakieś śmieszne pieniążki. Kiedyś trzeba było sobie samemu wszystko zbudować , napisać kawałek kodu do procesora, który najpierw trzeba było sobie przy pomocy znajomych ściągnąć z zachodu lub zza wody:) Pozdrawiam wszystkich!
 13. Hmm... i co Twoja odpowiedź wnosi znaczącego do tematu ?? Wyjaśnia w jakiś sposób problem z tematu postu ?? Pzdr for All!
 14. Hi, to wynik czegoś takiego co w kręgach krótkofalarskich nazywa się skrośną, a jest niczym innych jak powieloną falą nośną (harmoniczną) z pasma CB 27MHz do pasma UKF (czyli jakaś 4-ta harmoniczna) zawierającego się w przedziale 88-108 MHZ. Ujmując wprost Twoje radio CB nie grzeszy jakością jeżeli chodzi o parametry toru radiowego, a Pioneer , którego używasz jest mało odporny na zakłócenia harmoniczne ( kłania się jego selektywność). W obu urządzeniach temat jest do ogarnięcia ale nie wiem czy przy wartości tych sprzętów warto. Cena jednego dobrego filtra do p.cz to cena kilkadziesiąt złotych + strojenie itp. Best Regards!
 15. Hej, znalazłeś jakiś sprawdzony warsztat w Lbn. Okazuje się , iż muszę swój magiel też regenerować. Pzdr.
×
×
 • Create New...