Skocz do zawartości

wojciech007

Pasjonat
  • Postów

    72
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez wojciech007

  1. A zatem sprawa wygląda następująco. Kryza z dystansem i otworem 5,5mm siedzi przy samym zaworze i auto nadal szarpie, ale mniej. Jeżdżę tak dwa tygodnie. Myślałem, że otwór nie jest za mały, jednak wczoraj podłączałem się pod sterownik i zapisany jest błąd niskiego przepływu, ale check'a i trybu awaryjnego nie ma. Tak myślę, że może całkowicie zaślepię egr.

    Jeżeli chodzi o oprogramowanie sterownika A4 i A6 to tego już nie wiem.

  2. Panowie, na chwilę obecną przeniosłem kryzę (9mm) za chłodnicę spalin i auto nie łapie trybu awaryjnego, ale nadal występują szarpania, a zatem faktycznie klapka zaworu zaczepiała o zaślepkę.

    Dorobiłem dystans 6mm i nową kryzę 5,5mm. Założę to przed egr i jeszcze raz będę wszystko testował. Zapewne ten otwór będzie za mały, ale powoli go powiększę do odpowiedniego rozmiaru.

    O efektach będę informował.

    Pozdrawiam.

  3. 23 godziny temu, piotrsob1 napisał:

    Błąd z pamięci błędów sam nie zniknie , trzeba go skasować VAG-iem :decayed:

    A tak w ogóle to jakiegoś screena albo chociaż numerek błędu byś zapodał bo rozmowa o zbójach...:P

    W BLB musisz zwrócić uwagę czy blaszka kryzy nie blokuje przepustnicy EGR-a , zwykła , płaska , zamontowana przy samym EGR-e na bank będzie go blokować ...

     

    Jak już wcześniej pisałem, pomiędzy zaślepką, a zaworem zastosowałem uszczelki, więc klapka zaworu na pewno nie zaczepiała o blaszkę. Poniżej zdjęcia jak to wygląda i błąd z VCDS:

    IMG_20170213_213201.jpg

    IMG_20170317_215020.jpg

    IMG_20170317_215041.jpg

  4. Dnia 18.02.2017 o 13:20, Musashi napisał:

    Jeżeli sterownik odczytuje zbyt duża wartość przepływu powietrza w stosunku do założonej w mapie egr, zostanie zapisany błąd działania EGR. zwiększ srednice otworka.

    Tak zwiększałem i zwiększałem tą średnicę i do jechałem do 16mm, a błąd jak był tak i jest, a razem z nim tryb awaryjny. A zatem w A6 C6 nie da się zaślepić EGR.

  5. 55 minut temu, moniuh napisał:

    w 16v musisz zrobic taka blaszke zeby ten "motylek" nie haczyl jak sie obraca. zobacz dokladnie jak sie otwiera zawor u Ciebie i tak zrob zeby swobodnie mogl pracowac.

    Klapka zaworu wykonuje raptem 30st. obrotu, a zatem po założeniu dystansu 5mm na pewno nie haczyła o zaślepkę.

  6. Witam.

    U mnie w A6 C6 BLB również występuje szarpanie przy delikatnej jeździe przy obrotach 1200-2200. Postanowiłem zaślepić egr. Założyłem zaślepkę z otworem 9mm i ku mojemu zdziwieniu silnik zaczął łapać tryb awaryjny. Wyjąłem blaszkę i zauważyłem, że trzpień zaworu zaczepia o nią. Dzisiaj włożyłem dystans 5mm i ponownie zaślepkę egr i samochód dalej łapie tryb awaryjny. Czy jest taka możliwość, że u mnie nie da się zaślepić zaworu? Może za mały otwór? Ale innym 8mm wystarczało. Błąd w sterowniku jest taki:

    16787 - EGR Valve (N18)

    P0403 - 000 - -Malfunction

  7. Podczas jazdy nie pokazuje w blokach wartości mierzonych prędkości pojazdu. Nie wiem czy tak powinno być czy to może w tym jest problem.

    Tak nie powinno być i w tym tkwi problem, trzeba sprawdzić wtyczkę i ciągłość przewodów od czujnika prędkości G22.

    Też o tym myślałem, ale czemu prędkościomierz pokazuje poprawnie prędkość, a w bloku 006 jej nie ma?

  8. Witam.

    W aucie Audi A6 C5 2.5tdi V6 nie mogę załączyć tempomatu. Sprawdzałem to "cudo" Vagiem i nie zauważyłem żadnych usterek. Na kanale 06 na drugiej pozycji jest 000, na trzeciej 000011, układ pokazuje jak nacisnę fix, a tempomat dalej nie działa. Po naciśnięciu fix jedynka pokazuje się na odpowiedniej pozycji i od razu znika.

    Podczas jazdy nie pokazuje w blokach wartości mierzonych prędkości pojazdu. Nie wiem czy tak powinno być czy to może w tym jest problem.

  9. Witam!

    Śmierdzi mi trochę skarpetkami w aucie. Należy zatem odgrzybić klimatyzację i to jest oczywiste.

    Ponieważ nie działa mi wentylator i zamierzam go wymienić, to przy okazji będę miał wyjęty parownik.

    I tutaj kilka moich pytań:

    1. Czy wymyć parownik jakimś płynem i potem odgrzybić preparatem czy tylko sam preparat, a może bez preparatu?

    2. Czy po odgrzybieniu parownika muszę pryskać jeszcze preparatem w kratki? Jeżeli tak to czy pryskać w kanały od środka czy założyć nowy wentylator i dać mu rozpryskać środek do odgrzybiania po kanałach?

    3. Wyczytałem, że dobre środki to: Bardhal, Wynn's, Liquy Moly, Kent i Wigam. Polecicie jakieś jeszcze, bo nie wiem co dostanę w sklepie?

  10. Ja swoj problem rozwiązałem.

    Kolego napisz dokladnie o jakie auto u Ciebie chodzi. Sprawdź czy ze sprężarki wychodzą dwa czy jeden przewód? Jeżeli wychodzą dwa, to masz sprężarkę z czujnikiem obrotów i być może, że to on jest zepsuty. Żeby to naprawić wystarczy wyłączyć ten czujnik komputerowo.

    Czekam na odpowiedź.

  11. Tylko , ze mi na 51 kanale pokazuje temperature z nagrzewnicy? nie wiem jaks sie to nazywa, ale temperatura rosnie nawet na nie odpalonym silniku i utrzymuje sie na stale na 90 stopni

    Ja mam to samo. Temperatura na 51c rośnie nawe tna nieodpalonym silniku. Tylko, że u mnie max temperatura jaka tam się pojawia to 75st. wie ktoś może dlaczego?

  12. Witam

    Zastanawia mnie taki oto problem: Czy przyspieszony o 20 jednostek (Vag) kąt wtrysku może mieć wpływ na trudne odpalanie zimnego silnika?

    Od kiedy ochłodziło się, że załączane jest grzanie świec przy porannym odpalaniu muszę pokręcić kilka razy rozrusznikiem zanim auto odpali. Im zimniej tym dłużej muszę kręcić (raz 3s, a raz 10s). Ciekawe co będzie przy większych mrozach? Po porannym odpaleniu nie ma żadnych kłopotów przez cały dzień.

    Świece są sprawne, pompa regenerowana, nie wiem jaka kompresja i co z wtryskami.

    Kąt wtrysku powinien mieć wartość około 60 a ustawiony jest na 80. Wiadomo, że przyspieszenie poprawia odpalanie, ale czy o aż 20 jednostek.

    Czy tak duże przyspieszenie może powodować problemy z odpalaniem czy usterki szukać w czymś innym?

    Dodam, że ten silnik powinien prawidłowo odpalać bez podgrzewania świec bez względu na temperaturę silnika.

  13. Witam

    U mnie w Audi A6 C4 silnik 2,5TDI AEL objaw był następujący: na kanale 51 na klimatroniku temperatura w mieście była około 65-70st, a na trasie 75st. Na zegarach pokazywało nie całe 90st (myślałem, że to taka sama temperatura na zegarach i klimatroniku). Zaraz po odpaleniu auto rozgrzewało się dość szybko do 50st (wskazanie klimatronika), po czym wzrost temperatury zatrzymywał się i po kilkunastu minutach powoli ruszał. Naprawę zacząłem od wymiany termostatu. Założyłem polecany przez niektórych forumowiczów Wahler i problem nie zniknął. Pomyślałem więc, że może to być wina czujnika. Znalazłem jeden czujnik, który załącza grzanie świec itp, ale po odłączeniu go temperatura na zegarach i klimatroniku nadal była wyświetlana. Musi więc być gdzieś jeszcze drugi czujnik. Podłączyłem się więc pod Vaga i tam na rozgrzanym silniku pokazywało mi 82-83st i więcej nie dało się osiągnąć (chyba to taka sama temperatura jak na zegarach).

    I tutaj moje pytania:

    Skąd występuje tyle rozbieżności w pokazywanej temperaurze Vag-Klimatronik-Zegary?

    Gdzie szukać drugiego czujnika?

    Czy oprócz tego zlokalizowanego czujnika są jeszcze dwa czujniki (jeden na zegary, drugi na klimatronik)?

    Dlaczego po odpaleniu na klimatroniku temperatura rośnie szybko do 50st, a potem długo stoi?

    Zauważyłem, że jak tak zatrzymuje się na 50st to termostat nie otwiera się.

    Pomóżcie.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...