Skocz do zawartości

serko

Pasjonat
  • Postów

    124
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez serko

  1. Z tego co kojarze od 97r. immobilizer jest w zegarach, wcześniej była osobna kostka za bezpiecznikami. Jeżeli na starych zegarach odpala a nie działa tylko temperatura to może lepiej jest przełożyć tylko wskaźnik.

  2. 3500zł w Audi nie jest trudno wydać :D. Wystarczy, że poprzedni właściciel nawet jeśli dbał o sprawy wizualne, nie robił na czas lub zaniechał podstawowych spraw eksploatacyjnych tj. wahacze, amortyzatory, tarcze, klocki, a nawet opony. Sam mam A4 1.6 i wiem jak to jeździ. Jak chcesz lepszych osiągów to wybebesz całe wnętrze i znajdź największą górkę w okolicy :). Spalanie po mieście to 10L, więc nie wiem czy oszczędnie.

    " Lepiej włożyć 3500 i mieć naprawdę ładne auto" - żeby było ładne to najpierw musi być sprawne i od tego zacznij.

    Na moje ta kierownica jest od VW, A6C5 trójramienna ma inny kształt poduszki i przede wszystkim wyprofilowanie pod palce.

  3. Zacznij od czynności, które nie wymagają kosztów. Sprawdź stan przewodów zapłonowych. Wyjmij kopułkę rozdzielacza i palec, wyczyść dokładnie płynem do czyszczenia elektroniki i dokładnie wytrzyj do sucha. Właśnie kopułka była u mnie powodem podobnych problemów czyli trudności z odpalaniem, szarpanie, dławienie, po odpaleniu rano chodził na 3 cylindry. Po dokładnym wyczyszczeniu kopułki i palca oraz delikatnym usunięciem nalotu ze styków przy pomocy papieru ściernego problem zniknął jak ręką odjął.

  4. Chciałem, kupować mastersporty ale po tym jak koledze pękła główka i wypadł sworzeń na bananie przy przejeżdżaniu przez tory odpuściłem. Miałem SWAG, zaczęły pukać po 15tys. Obecnie 30tys. zrobiłem na FEBI i jest ok, jedynie lewy dolny prosty musiałem wymienić bo pomimo tego, że nie miał luzu to zaczął skrzypieć przy skręcaniu.

    Tu ciekawy materiał na temat wahaczy.

  5. Wymieniłem płyn. Jakiś czas było dobrze i problem powrócił, dodatkowo zaczęło trzeszczeć przy ruchach kierownicą na postoju. Po rozgrzaniu układu kierownica przestaje odbijać i sprężynuje. Zaczynam skręcać na postoju, koła stoją w miejscu i kierownica sprężynuje i wraca. Dopiero po obrocie powyżej 15 stopni następuje trzask i obrót kół. Pompa chodzi cicho cały czas, nic nie wyje. Płynu nie ubywa, nie pieni się. Wrażenie jest takie jakby rozgrzany magiel puchł i się zacinał.

  6. Maglownica najprawdopodobniej od nowości tj 96 rok, ta sama i raczej nie było przy niej nic nigdy grzebane. Czy w takim przypadku zalać płyn ORI G004000M2, czy lepiej Total LHM? Dodam, że pompa chodzi cicho, wycieków żadnych nie ma. Jedyny problem to słabsze wspomaganie po rozgrzaniu układu w upały.

  7. Wymieniałem płyn dwa dni temu z płukaniem układu. Ponieważ mam na tym płynie problem ze wspomaganiem po rozgrzaniu, szczególnie, że teraz są upały, zamierzam wymienić ponownie na któryś przez was rekomendowany. Pytanie czy muszę znowu płukać cały układ jeśli robiłem to dwa dni temu?

  8. Po wymianie czegoś co było wlane w układ wspomagania (kolor miodowo - bursztynowy pewnie ze starości), wymieniłem płyn na SWAG 6162 i tak jak niektórzy piszą mam problem ze wspomaganiem po rozgrzaniu. Zapewne trzeba będzie go wymienić. Czy faktycznie ten LHM Totala jest taki dobry i mam go lać śmiało?

  9. adaptacja przepustnicy prawidlowa?

    Adaptacja prawidłowa. Obroty nie falują. Zauważyłem, że problem występuje po deszczu, ale tylko wtedy gdy poziom paliwa jest blisko rezerwy. Jak mam pół baku paliwa to tego problemu nie ma. Wydaje mi się, że może się w baku skrapla woda, a ponieważ jest cięższa to osadza się na dnie i jak jest mało paliwa to ciągnie z dna tą wodę. Ewentualnie jakiś problem z wtryskami.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...