Zapomnialemm

• Dołączył

• Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Zapomnialemm

1. nie zalezy mi na przyciskach - mam manuala - wiem ze one są do tiptronicka - chodzi mi o całą reszte.

---------- Post dopisany 11-07-2013 at 10:53 ---------- Poprzedni post napisany 04-07-2013 at 09:34 ----------

dla zainteresowanych: zmiana kierownicy to 10min roboty: potrzebny jest tylko klucz SPLINE M12 i torx do poduchy (nr nie pamietam). Wszystko pasuje bez problemów a efekt - sami ocencie:

DSC02544.jpg

DSC02548.jpg

2. Witam Kolegów forumowiczów. Mam pytanko zanim zaczne robote z zamianą kiery z cztero na trójramienną multi. Czy czeka mnie jakaś niemiła niespodzianka podczas tej "operacji" czy raczej bez problemów: tasma, ślizg klaksonu powinny pasowac?

stara kiera:

C19481580_7.jpg

nowa:

image.jpg

Z góry dzieki za odpowiedzi.

3. Drodzy Klubowicze. Witam, pare dni temu po odpaleniu auta zapalila mi sie kontrolka hamulców przy tym sygnał dzwiekowy 3 razy i zgasło. Przez dzien był spokój - nic sie nie dzialo zlego. Potem znowu to samo juz za kazdym razem po odpaleniu auta. Wczoraj podczas jazdy (spokojnej) zapalily sie hamulce (czerwony wykrzyknik), ABS i ESP - trzy razy sygnał i wszystko wróciło do normy. Po podpieciu - vagcom wyrzucił błąd w ukladzie ABS mówiący cos o zbyt słabym napięciu (nie pamietam dokladnie). Przeczyszczenie styków w sterowniku nie pomogło. Dzisiaj podczas hamowania tez zapalily sie te trzy kontrolki i poczulem jak hamulec odbija. Co to moze byc? Czy czeka mnie wymiana pompy lub sterownika? Plyn hamulcowy na max. Troche mam obawy a musze w sobote dojechać na lotnisko do Wrocławia i wrócic.

Aha - dodam, ze akumulator jest ok, ładowanie też ok.

4. Z tego co mi gazownik mówił odpalenie auta na LPG to tylko awaryjnie (np. jak ci pompa paliwa padnie itp.). Nie ryzykowałbym..

---------- Post dopisany at 12:32 ---------- Poprzedni post napisany at 12:30 ----------

A czy jak silnik jest rozgrzany to moge odpalac na gazie zeby tej beny tyle nie chlal?

Przecież na rozgrzanym silniku ile potrzeba zeby sie przełączył na LPG - 10sek nie więcej, to naprawde nie są wielkie koszty PB.

5. Witam, bede miał zamiar sprzedac moje kółeczka i tak sie zastanawiam ile za to mogę dostac. Proste, nieregenerowane - wszystkie gumy takie same - o takim samym stopniu zuzycia - do quattro idealne. Moze pomozecie?

Sorki, ze nie umylem do fotek - brak czasu :(

DSC01098.jpg

DSC01113.jpg

DSC01110.jpg

DSC01103.jpg

DSC01105.jpg

DSC01104.jpg

DSC01108.jpg

6. Śmiem twierdzić że większość używanych osiemnastek (i większych ) albo była, albo nadaje się do prostowania :decayed: , z wyjątkiem tych co nie widziały jeszcze polskich dróg:whistling:

masz racje - ja swoich szukalem dobre pól roku zanim znalazlem takie, które pare dni wczesniej przyjechały z Norwegii - reszta faktycznie w duzej mierze do regeneracji

7. Witam kolegów klubowiczów. Dzis usłyszalem dziwny dzwięk wydobywający sie spod autka. Co to moze byc? Dodam, ze słychać to tylko od strony pasazera i nie ma znaczenia czy sprężarka chodzi czy nie. Oto ten odgłos (jakby chlupanie). Aha - dodam jeszcze ze padał deszcz moze to ma znaczenie.

MAQ01125 - YouTube

8. no i klamka zapadla - kupione - dzieki

---------- Post dopisany 25-04-2013 at 11:30 ---------- Poprzedni post napisany 24-04-2013 at 21:50 ----------

mam pytanko przy okazji jeszcze zeby nie zakladac osobnego tematu: co z zapasem? moge dalej wozic 16' ?

a tak wyglada na 18':

DSC01053.jpg

9. Witam kolegów klubowiczów. Dzis zakupilem koleczka na lato, chce zamienic moje 16 na 18 - wzór RS6 C5 i musze do nich dokupic dwie opony gdyz dwie idą w smietnik. Znalazlem na allegro identyczne jakie mam i akurat dwie tak jak potrzebuje. Pytanko czy te opony są coś warte i czy warto na tym w ogóle jezdzic czy moze kupic cos zupelnie innego? Tylko musialbym kupic 4 szt a szkoda mi tych dwóch ktore mam dobre ok 6mm. Doradźcie cos koledzy.

link: OPONY NORDEX STRATUS LATO 225/40/18 2SZT 2010r (3193320069) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

10. większe zdjęcie daj bo nic tu nie widać dokladnie:wink:

na dzisiaj mam tylko takie (robione komórką) - jutro zrobie wieksze to wrzuce

---------- Post dopisany 29-11-2012 at 11:50 ---------- Poprzedni post napisany 28-11-2012 at 20:06 ----------

Temat zamykam - kostka wypięta była z czujnika polozenia wałka rozrządu. Bląd skasowany. Przypuszczam, ze nie podpieli mi jej jak wymienialem ostatnio uszczelki pod napinaczem w tej głowicy.

11. Witam Kolegów Klubowiczów. Dzisiaj ogladalem silnik z kazdej strony bo cos mi sie olej sączy chyba z pęknietej odmy i zauważylem przy okazji, ze z tyłu silnika od strony zbiorniczka z plynem chlodzacym mam odpiętą jedną wtyczke. Od czego ona jest? Zaznaczylem ją na zdjęciu - zdjęcie jest zrobione z innego silnika. Dodam, ze wszystko dziala idealnie - nic zlego z autem sie nie dzieje. Z góry dzieki i pozdrawiam.

2012_11_28_18_56_39.jpg

<br /><br />

12. Witam klubowiczów, przymierzam sie do zakupu 17stek na lato i wpadly mi w oko felgo PLW. Pytanko czy ktos z was jezdzi na srubach pływających i czy jest to bezpieczne?

oto felgi:

ALUFELGI *PLW* 17'' HONDA ACCORD CIVIC 5X114,3 (2796577380) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Poprzedni wlasciciel mial zalozone oryginalne s line 17 ale przez nie musze malowac błotniki przednie bo obcieraly :( Czy z PLW tez tak moze byc?

C19481580_5.jpg

<br /><br />