Skocz do zawartości

Pawelekrm

Pasjonat - Nowicjusz
  • Postów

    9
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Pawelekrm

  1. SAmochód oddałem do warsztatu, gdzie musieli zdemontować deskę rozdzielczą żeby wymienić nagrzewnicę, jeżdzę juz drugą zimę po tej naprawie i wszystko działa super, deskę tez dobrze poskręcali bo nic nie skrzypi i nie trzeszczy (tego się obawiałem najbardziej)

  2. Witam, Mam pewien problem z moim A4 B7 1,9 TDI BRB 2006, Głośno chodził, słychać było wyraźne dudnienie w czasie pracy silnika, okazało się, że wymiany wymagał wałek rozrządu, szklanki i głowica do regeneracji.  Zostało to zrobione z wymianą wszystkich niezbędnych uszczelek, czyszczenie kolektora ssącego i EGR. Odebrałem samochód z warsztatu, wszystko chodziło super, cichutko, przejechałem jakieś 100 km i nagle zapaliła się kontrolka filtra cząstek stałych, wróciłem do mechanika, podłączył komputer, usunął błąd, zrobił test - filtr zapchany w 10%. Wróciłem do domu. Dziś wyjechałem samochodem i po przejechaniu kilku kilometrów kontrolka filtra znów zaświeciła, po przejechaniu kilku km zaczęła mrugać lampka świec żarowych, później zapaliła się lampka silnika, samochód stracił moc (wszedł w tryb awaryjny). Mechanik podłączył komputer, okazało się że filtr zapchany w 100,6%, błąd niemożliwy do wykasowania, komputer żąda jazdy regeneracyjnej. Samochód został u mechanika, czekam na telefon a was pytam czy ktoś miał podobny problem i jakieś rozwiązanie, co dalej z tym robić?? Wiem że można wyciąć, do tej pory jednak nigdy nie miałem z tym problemu. Czy ta sytuacja może być skutkiem regeneracji silnika??

  3. Jedyne co jeszcze może być to zapowietrzony układ , ale piszesz że masz odpowietrzony.Gdzieś na forum widziałem temat jak wymienić nagrzewnice bez zdejmowania deski , było wrzucone chyba z jakiegoś zagranicznego forum. Może ktoś jeszcze tu napisze ;)

    Pozdrawiam Andrzej

    Fajnie by było to zrobić bez rozbierania połowy samochodu. Dzięki za odpowiedź

  4. Witam. Posiadam A4 B7 2006 1,9 TDI avant. około 2 tygodnie temu nagle przestało działać ogrzewanie. Z wentylatora leci chłodne powietrze. Byłem w serwisie, po podłączeniu do komputera pojawił się błąd silniczka klapki, został usunięty, sprawdzili - wszystkie klapki działają, a ogrzewanie jak nie działało tak nie działa. Płyn jest, układ nie jest zapowietrzony. Mówili ze to może jakiś zawór lub nagrzewnica. Co o tym sądzicie? Czy jeśli się okaże ze to nagrzewnica konieczne jest rozmontowanie całej deski? czy można to zorbić samemu w domu czy konieczna jest wizyta u mechanika? Jeśli ktoś miał podobny problem proszę o radę.

  5. Witam auto a4 b7 2.0 tdi niedawno robiony rozrząd co wiązało się z wymianą płynu chłodniczego . Dzisiaj wracając do domu i chcąc troszku zagrzac auto oczywiście już przy 90 stopniach, z nawiewow w trybie econ leci letnie powietrze, ewentualnie może być tego przyczyną ? Pozdrawiam .

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

    WItam Od niedawna mam podobny problem. A4 B7 2006 1,9 TDI nagle przestał dmuchać ciepłym powietrzem. Byłem w serwisie podłączyli do komputera, był błąd silniczka, usunięty, sprawdzili, wszystkie klapy działają, płyn w nagrzewnicy jest a nadmuch jak nie grzał tak nie grzeje. Jak myslicie co to może być? Czy to zepsuta/zatkana nagrzewnica? Ewentualnie czy i jak mozna to sprawdzić w zrobić samemu czy trzeba jachac do mechanika? Proszę o rade

  6. witam. Ja mam podobny problem z moja A4 B7, którą posiadam od marca. Kiedy auto postoi jakis czas np calą noc w garażu lub całe popoludnie przed garażem to jest problem z zapaleniem. TRzeba go dość długo pokręcić zeby w koncu zapalił. Wcześniej w lecie tez problem się pojawiał ale sporadycznie i najprawdopodobnoiej jak samochód stał pochylony tyłem w dół. Obecnie problem pojawia się znascznie cześciej. Wynieniłem akumulator bo miałęm juz słaby, wynieniłem filtr paliwa (poprzedni miał pół roku i był wymieniony tuz po zakupie), sprawdziłem błędy (były zwiazane z napieciem i powstały w czasie perypetii z akumulatorem), sprawdziłem wtryskiwacze i inne elementy związane z zapłonem - nie ma sie do czego przyczepić. MEchanik powiedział, że jeśli problem po tych zabiegach nie zniknie trzeba bedzie sprawdzić układ paliwowy. Mnie się wydaje jakby paliwo spływało z układu gdy samochód dłużej stoi i samochód zapali dopiero gdy pompa poda paliwo.Potem juz chodzi idealnie. Czy jest ktos kto miał podobny problem i jak udało się go rozwiazać??
    Będe wdzięczny za wszelkie sugestie.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...