-
Numer sterownika i oprogramowania ECU
Wielkie dzięki. 🙂 Jeszcze to samo sprawdzilbys w podobnym aucie? Vin - WAUZZZF41KN008929
-
Numer sterownika i oprogramowania ECU
Potrzebuje na Cito numer oprogramowania (04L....) i numer ECU do: 2.0 TDi 190km A4 B9 Wauzzzf41ka113218 Oraz to samo do tego numeru vin WAUZZZF41KN008929 Silnik w obu ten sam - 2.0 TDi , 190km, 2019 rok.
-
A4 B7 2.0 TDi BLB - raz jeździ dobrze, raz zamula i puszcza czarną chmurę
W czym tu upatrywać problem?? Audik przeważnie jeździ dobrze, a czasem zamula. Wbijam lub redukuje (przeważnie problem występuje po wjeździe na skrzyżowanie czy też przy zahamowaniu i redukcji na niższy bieg) i autko traci moc - cisne gaz w podłogę, a obroty nie rosną. Często pomaga gdy po pompuje pedalem gazu i ustaje problem, a gdy trzymam wciśnięty pedał gazu to powoli wchodzi na obroty i tak jakby się przepycha i puszcza sporą chmurę przez wydech i odzyskuje moc. Poniżej wklejam logi. Grupa 003, exhaust gas tutaj coś nie tak po mojemu. Przez co to może być? EGR się zacina? Zaślepić go? Czy może przepustnica klap kolektora - V157 może coś tu psuć? VCDS Logs Viewer - VAGLOGS VAGLOGS.COM VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS / VAG-COM logs.
-
Pomoc w identyfikacji kodu silnika 2.0 TDi 16V
Z C6 bardziej. Nie potrzebnie ktoś tylko obie wiązki pociął.... ?
-
Pomoc w identyfikacji kodu silnika 2.0 TDi 16V
Szukałem. Nie ma nigdzie.
-
Pomoc w identyfikacji kodu silnika 2.0 TDi 16V
z tego co widzę, to turbo w BRE w C6 nie miało elektronicznego czujnika podciśnienia.
-
Pomoc w identyfikacji kodu silnika 2.0 TDi 16V
Mam następujący problem. Trafiło do mnie auto po zmianie silnika. Oryginalnie siedział 2.0 TDi BLB, który wyleciał. W jego miejsce trafił podobny silnik - też 2.0 16V (kompletny - wraz z turbosprężarką i osprzętem), ale z tego co widzę jest kilka różnic: - turbospręzarka posiada elektroniczny czujnik podcisnienia - przepływomierz jest na wtyczkę 4 pinową (a przynajmniej w tej wiązce nie ma wtyczki 5pinowej...) Oryginalna wiązka została pocięta, ale nie ma i nie było w niej wtyczki do turbosprężarki, a oryginalny przeplywomierz jest na kostkę 5 pinową. Posiadam wiązkę od tego nowego silnika stąd mam porównanie. Jest wtyczka na czujnik na gruszce od turbosprężarki no i nie ma kostki 5 pinowej co można by podpiąc pod przepływomierz. Na wiązce niestety nie czytelny jest kod OE wiązki. Jedynie 4F2 odczytałem. I tez się zastanawiam czy to nie przypadkiem silnik z C6... Chciałbym rozwikłać tą zagadkę i kupić odpowiednią wiązkę oraz sterownik. Pomoże ktoś?? [+] W etce widzę, że wiązki 4F2... są z C6, a 8E1 czy 8E2 są z A4 B6/B7.... To już jakaś podpowiedź jest Wiadamo, że 2.0 16V z C6 i z czujnikiem podcisnienia na turbinie.
-
2.5 TDi AKE - błąd 00550 - regulacja kąta początku wtrysku
Chciałbym podziękować wszystkim zainteresowanym tematem za pomoc. Dla potomnych sprostuje, że miernikiem nie ma co sprawdzać tak jak to ja zrobiłem wcześniej. Po polutowaniu nowych przewodów, zamontowałem spowrotem pompę i Audi żyje w końcu. Kat ustawiłem na (-1.2 -1.6).
-
2.5 TDi AKE - błąd 00550 - regulacja kąta początku wtrysku
Panowie. Pompa zdemontowana. Ktoś juz grzebał przy tych przewodach, ale niestety nieudolnie. I oba przewody łączyły się małym drucikiem, dodatkowo brak izolacji sprawiał, ze stykał się przewód z obudową pompy wtryskowej (więc miernik mi dobrze wcześniej pokazywal) ? Na próbę polutuję nowe kable i zamontuje tą pompę spowrotem.
-
2.5 TDi AKE - błąd 00550 - regulacja kąta początku wtrysku
@Muskel1 kat ustawiony. Lata między 1.6 a 2 atdc Sprawdzam miernikiem przewody te co są na pompie wtryskowej i każdy przewód ma przejście do minusa (masy). tak ma być??
-
2.5 TDi AKE - błąd 00550 - regulacja kąta początku wtrysku
@Muskel1 mam nowe logi. Kąt ustawiłem na około -1 (BS) https://vaglogs.com/log/004-Zatrzymany-Zatrzymany-3e04ab73-3911-4839-9748-823553b33cef (MS) https://vaglogs.com/log/004-Zatrzymany-Zatrzymany-1cf7e146-dbe2-4dfe-9d41-8dcfbbcae970 (MS - podczas jazdy) https://vaglogs.com/log/004-Zatrzymany-Zatrzymany-eadf62dd-ab37-4a36-be22-9f6d2a670ade Idzie cos wywnioskowac??
-
2.5 TDi AKE - błąd 00550 - regulacja kąta początku wtrysku
Ma to takie znaczenie ?
-
2.5 TDi AKE - błąd 00550 - regulacja kąta początku wtrysku
@Muskel1 dorzucam jeszcze pare logow, moze idzie cos wiecej po nich odczytac?? https://vaglogs.com/log/004-Zatrzymany-Zatrzymany-8b27b3d3-8535-4acf-8555-634e5ec7ece6 (BS) https://vaglogs.com/log/000-Zatrzymany-Zatrzymany-347e147e-5ea3-4a5d-9ee6-17d85b8b79f6 (BS) https://vaglogs.com/log/004-007-Zatrzymany-4ebf387d-58bc-414f-9420-893b5306a436 (MS) https://vaglogs.com/log/000-Zatrzymany-Zatrzymany-3b197324-7bc7-43f5-a9e3-b22243c52511 (MS) https://vaglogs.com/log/000-001-004-2ffaf274-8c40-45a9-9198-b40f2ae8d30d (MS)
-
2.5 TDi AKE - błąd 00550 - regulacja kąta początku wtrysku
@Muskel1- męczę przeglądarkę. a to, ze nie zmienia się wartość kata pomiędzy wczesnym i późnym to nie wróży złe jeśli chodzi o pompę??
-
2.5 TDi AKE - błąd 00550 - regulacja kąta początku wtrysku
@Muskel1 - dopiero zgłębiam wiedzę nt. napraw 2.5 TDi. Podpowiedz jakie logi wykonać jeszcze, aby wiedzieć co robić i na czym stoję (tzn czy pompa do wymiany czy tylko regulacj).
SowaBezOka
Pasjonat
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta