-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
a mi minie w listopadzie 4 lata jak jeżdżę na swoich tłokach po przefrezowaniu. Dodatkowo dorzuciłem LPG i zero poboru oleju. Pamiętajcie, że zanim kupi się graty, trzeba przemierzyć wszystko. Może nie być to takie oczywiste.
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Moim zdaniem sporo. To 3 litry co 15 tysięcy , a prawie tyle wchodzi w ten silniki.
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Jest jeszcze jedna opcja Zrobione tak bardzo się nie sprzedają. Ja mam swoją już 2 lata po remoncie, z założonym gazem, i nie myślę o sprzedaży w najbliższym czasie. Odnośnie Twoich opcji, albo jest to ukrywane, ale naprawa była tak dawno, że to już kolejny właściciel, który zwyczajnie nie wie o niej (nie każdy tak śledzi info jak my/wy).
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
U mnie na wstępie została podana kwota 5,5k. W tym miało być: montaż już przerobionych tłoków lub przerobienie moich, z nowymi, większymi pierścieniami. Pełny remont głowicy. Nowe śruby. Nowe uszczelki. Nowy uszczelniacz wału. Podczas testu turbo wyszło, że ma luz wzdłużny. Miał pobierać do pół litra na 10000km. W efekcie, przez 2 lata, od wymiany do wymiany (15k) ubywało mi od 300-500ml, wg miarki elektronicznej. Część z tego na pewno ubywała wyciekiem, bo goście nie wymienili uszczelki, pod plastikową pokrywą rozrządu. Teraz jest jeszcze mniej, bo ok 200-300ml od wymiany do wymiany. Zrobiłem od remontu już ponad 70000km. 1k po remoncie założony został gaz i tak auto jeździ do dziś. Jak chcesz wiedzieć coś więcej to pisz.
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
A no właśnie - chyba Ja mam przerabiane, i od dwóch lat i 70000 (i to w gazie), spokóóóóóój
-
LPG do TFSI
Kolego, po pierwsze - to co było napisane mało mnie interesuje bo sam doskonale wiem ile tankuje, a ludzi często piszą to co słyszeli od kolegi kolegi. Po drugie - tylko bardzo słabi ludzie obrażają innych na każdym kroku. To była ostatnia odpowiedź na Twojego posta. Od tej pory będę Cię tylko ignorował...
-
LPG do TFSI
Stag 400DPI, gazu w trasie nawet od 8 do 12 w mieście.
-
LPG do TFSI
U mnie przy 1.8TFSI, Pb pali od 1,5 do 2,8 litra.
-
LPG do TFSI
Dokładnie. Zapewne wyssane z palca
-
LPG do TFSI
Tracę gwarancje tylko na montaż. Ja jej akurat nie potrzebuje. Tak czy inaczej wymiana u gazowników max 100zl więcej.
-
LPG do TFSI
Ja jeżdżę od 65000km w LPG w TFSI. Filtry wymieniałem wczoraj. 8zł + 40zł za filtry. 30 minut roboty na spokojnie wieczorkiem. Instalka 400DPI z autoadaptacją z OBD, po mojej stronie wymaga tylko sprawdzania korekt raz na jakiś czas czy się nie rozjeżdża. Moim zdaniem, nie ma znaczenia kto ile robi km dopóki robi tyle, żeby instalacja mu się zwróciła. Mi zwróciła się po ok 22000km. Rachunek jest prosty...
-
marekzochowsky obserwuje zawartość piter85
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
u mnie obecnie 5w40 motul x-clean
-
Delikatne szarpanie podczas ruszania w Audi A4 B8
U mnie w benzynie problem rozwiązany. Wymiana dwumasy, tarczy, docisku, łapy, łożyska czyli wszystkiego. Sprzęgło chodzi miękko, lekko i wysprzęgla się bez namniejszych wibracji.
-
Delikatne szarpanie podczas ruszania w Audi A4 B8
Dzisiaj przez przypadek ruszyłem z dwójki. Totalnie zero drgań. Istnieje szansa, że to nie dwumasa, tylko coś uszkodzone z pierwszym biegiem ?
-
LPG do TFSI
mam tam zamiar zajrzeć na wiosnę, jak się ciepło zrobi. W listopadzie 2016 miałem remont silnika robiony - było czyszczone przy okazji remontu głowicy. Nie do końca jestem pewien czy ten nagar tam powstaje, jeśli silnik nie pali oleju.
piter85
Pasjonat
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta