kylo80

• Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez kylo80

1. Witam gorąco

W moim wózeczku TDI 110KM AFN miałem bardzo podobny problem to znaczy: odpalając silnik było wszystko wporządku ale gdy na 3,4 lub 5 biegu na krótko przycisnołem pedał gazu tak do 3500-4000 obrotów głośno było słychać taki świst powietrza tak jakby z turbiny (ale przecież turbiny aż tak głośno nie powinno być słychać) ale gdy przytrzymałem dłużej silnik na tych samych obrotach tak przy wyprzedzaniu turbinka się wyłączała i już nie można było osiągnąć obrotów więkrzych niż 3200 i prędkości więkrzej niż 120km .

Wymieniłem rure i wróciła moc .A ja tak jeździłem cale lato ,bo jak było gorąco to wiadomo że guma się rozszerza, było wporzadku a jak się robilo chlodniej co raz ,nie często brakowało mocy.

P. S. wybaczcie że się rozpisałem ale chciałem dokładnie opisać mój problem a jednocześnie pomóc w ten sposób innym klubowiczom.

Pozdrawiam gorąco.

2. Witam wrócilem właśnie z kontrololi zawiechy jeżdże moją A4 TDI 110KM z rocznika 97 bo mam podobny problem na trasie na łukach odczuwam jak by autko chcialo wypaść z drogi, i to przy prędkości 60 -80km/h.

a mało tego na nierównościach ,miejskich ulicach samochodzik skacze ,wylapuje wszystkie dolki

Na diagnostyce nic nie stwierdzono amorki nowe przód 82%,tyl 78% tuleje, wachacze wszystko ok. Zastanawia mnie jedna rzecz ,w lecie jeździlem na letnich (łysych) oponach a teraz jeżdże na zimówkach z przodu nowych a ztyłu łysych ,oczywiście wrażenie z jazdy w lecie i w zimie takie samo . I moje pytanie brzmi :czy opony mogą mieć znaczenie na komfort jazdy???????????

A może mcie jeszcze jakieś inne sugestie?

Pozdrawiam gorąco wszystkic klubowiczów

adadur: Popraw swoje dane skoro masz silnik 110KM.

3. Witam gorąco :hi: mam również problem z temperaturą silnika max.70-75'C nie wymieniałem jeszcze termostatu ani czujnika, ale przypatruje się waszym opisom i na temat klimatronika,bo umnie na klimatroniku nie ma możliwości ustawienia temp.80'C jest tylko do 29'C a potem tylko wyskakuje HI .Czy ktoś może mi pomóc wyjaśnic może i blachy problem?

Oczywiście zgóry bardzo dziękuje i pozdrawiam :hi:

4. Na dobry początek wspólnej przygody z Wami i klubem AUDI A4, przedstawie się.

Nazywam się krzysiek (KYLO80) mieszkam w Lublinie i śmigam :audi:A4 TDI 115KM

z rocznika 1997 z przebiegiem 190tys.,którego zakupiłem w marcu 2007r.

Jak narazie jestem zdowolony z wyboru tego autka i z jego spalania.