Skocz do zawartości

razmus

Pasjonat
  • Postów

    38
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez razmus

  1. Witam. Wałek rozrządu ma, lub powinien mieć dekiel/zaślepkę od strony kabiny. U mnie w tym miejscu nic nie ma, mam to zasmarowane silikonem. Są też dwa gwintowane otwory po przekątnej świadczące o tym, że coś powinno być wkręcone. Sączy mi się z tego miejsca i kapie na wydech, zapach przedostaje się do kabiny. Proszę o informację, jak to powinno być zaślepione, będę wdzięczny również za podanie numeru elementu który tam przychodzi lub dokładniejsze zdjęcia. W załączniku pierwsze zdjęcie moje, pozostałe z sieci.

    Przechwytywanie.png1.png

  2. Witam. Dzisiaj płukałem nagrzewnice- dwa węże ogrodowe, podłączenie do kranu i pończocha na końcu. Po chwili z nagrzewnicy wyleciała gąbczasta uszczelka. W samochodzie wymieniano mi cztery lata temu chłodnice i uszczelki pod głowicami, może wtedy to się dostało.

    Pytanie: nie wiele zostało z uszczelki, ale może ktoś skojarzy od czego to może być. Uszczelka ma 3mm grubości, jest gąbczasta i łatwo się rwie.

    20120921013.jpg

    20120921008.jpg

    <br /><br />

  3. Czy te rolki też się wymienia przy nowym pasku tak jak rolkę napinacza. W zestawach ich nie ma, a moja luzów nie ma.[br]Dopisany: 29 Styczeń 2012, 19:56_________________________________________________Dowiedziałem się. Rolka, czy też koło pasowe występuje razem ze wspornikiem. Dostępne tylko w ASO. Cena ok. 700zł

  4. Wąż nie jest pęknięty, wchodzi on na cieńszy króciec chłodnicy. Jeśli chodzi o schemat to go wcześniej oglądałem. Nr.35 jest w ETKA opisany jako opaska. Jednak u mnie wąż jest zakończony twardym plastikowym końcem który wchodzi na króciec chłodnicy i jest zabezpieczony zawleczką. Na żadnym schemacie nie mogłem znaleźć takiego rozwiązania.[br]Dopisany: 24 Styczeń 2010, 11:33_________________________________________________Rozebrałem. Jest o-ring. Jutro jakiś dopasuje.

    Tak to u mnie wygląda:

    24012010625.jpg

    24012010626.jpg

    i króciec chłodnicy:

    24012010627.jpg

  5. Mój znajomy rok temu w takim modelu zapłacił (przy okazji wymienił też inne rzeczy, podam wszystko)

    -splanowanie i sprawdzenie cisnieniowe dwóch głowic- 645zl

    -rolka alternatora- 99zl

    -termostat- 53

    -pasek rozrzadu- 195

    -pompa wody 145

    -rolka a- 140

    -rolka b- 120

    -filtr powietrza 29

    -swiece 114

    -pasek 24

    -uszczelka glowicy 110

    -plyn do wspomagania 50

    -plyn chlodniczy 150

    -robocizna 700

    Klimy raczej mu nie rozszczelniali, chociaz przodem trzeba bylo wyjechac.

  6. Przez dwa dni miałem nagrzewnice zalana mieszanina octu i kwasku cytrynowego. Następnie zmontowałem obieg z użyciem zewnętrznej pompy i węży ogrodowych. Na końcu wylotu pończocha, aby pompa nie zasysała ponownie brudu. Do płukania używałem środków rożnych firm: Prestone, Valvoline, K2. Pompa pracowała 15 min i 30 min odpoczynku. Co 12 godzin zmieniałem środek na inny i przepinałem węże. Płukanie za pomocą pompy trwało 4 dni, az w pończosze pojawiało sie juz nie wiele. Jak wcześniej pisałem miałem użyć innych preparatów, ale obawiałem się reakcji z aluminium.[br]Dopisany: 10 Styczeń 2009, 22:56_________________________________________________Pomogło.

  7. Witam

    Dzisiaj mechanik płukał mi samą nagrzewnice dwie godziny w obiegu. Nie wiem, jakiego użył środka, ale nic nie pomogło. Jutro zamierzam też skonstruować taki obieg (dwa węże na króćce od nagrzewnicy jeden podłączę do pompki, którą zanurzę w naczyniu, drugi powrót). Do płukania chce użyć octu, jednak nie będę go rozcieńczał wodą. Jeśli to nie pomoże użyje tego http://www.impuls.pl/article/3212_Orkan_Forte.htm . Jak to nie pomoże, będę szukał innych środków. Uważam ze dopóki nagrzewnica nie cieknie i jest przez nią, chociaż minimalny przepływ należy próbować płukać różnymi środkami. Mam nadzieje ze nie będę musiał odszczekać tych słów.

    [br]Dopisany: 08 Styczeń 2009, 19:16_________________________________________________Może wy zaproponujecie jeszcze jakieś środki, bo perspektywa wymiany nagrzewnicy mnie przeraża.

  8. Witam.

    Gdy przełączę automat w pozycje "P" mam luz przez który samochód na powierzchni pochyłej stoczy mi sie jeszcze o ok. 5cm. Czy to normalne? Poza tym gdy dodaje lub ujmuje gazu słyszę delikatne, pojedyncze pukniecie. Samochód zanim zareaguje na pedał gazu musi "poradzić sobie" jeszcze z minimalnym luzem. Wyczuwa sie wtedy delikatny, chwilowy brak reakcji na przyspieszenie jak i na hamowanie skrzynią. Może to jest ze sobą powiązane? Moje odczucie jest takie, jakby był jakiś luz w układzie przeniesienia napędu. Wykluczyłbym raczej poduszkę. Mogę się mylić. Co Wy na to?

  9. Witam.

    Kupiłem w zimę swoją A4. Dzisiaj jest pierwszy cieplejszy dzień 23*C w cieniu. Jeździłem po mięście w korkach i zauważyłem, że przy włączonym silniku mam prawidłowo 90*C, jednak, gdy go wyłączę temperatura rośnie do ok. 105*C może 110*C. Po ponownym uruchomieniu silnika temperatura w ciągu ok. 2min spada do 90*C i się utrzymuje. Gdy wyłączam silnik po zjechaniu z trasy gdzie prędkość auta była większa niż w korkach temperatura utrzymuje się na 90*C. Czy to jest normalne zjawisko?

  10. Dzięki koledzy. Na przyszły tydzień umówiłem się z mechanikiem. Podłączamy ponownie chłodnice automatu. W tej chwili (przy odłączonej chłodnicy) olej nie przybywa do płynu chłodzącego. Po podłączeniu chce jeszcze trochę pojeździć na starej. Jeśli zobaczę olej w zbiorniczku będę miał 100% pewność.

  11. Problemy mam od samego kupna, jednak w tedy nic nie zauważyłem. Pewnie był przygotowany na sprzedaż. Zauważył to mechanik, który miał mi montować gaz. Samochód poszedł od razu na warsztat. Jednak olej nadal się pokazuje. Z samym samochodem, silnikiem, czy spadkiem mocy nie miałem nigdy problemu. Temperatura zawsze 90 stopni. Żadnego dziwnego zachowania się płynu w zbiorniczku, oprócz tego oleju. Robiłem analizę spalin, wyszła bardzo dobrze. [br]Dopisany: 11 Maj 2008, 16:32 _________________________________________________Ważna rzecz. Po płukaniu układu chłodzenia wymieniłem olej w automacie i w silniku. Od tego czasu zbiorniczek wyrównawczy zanieczyszcza się na kolor jaśniejszy, bardziej czysty. Nie pisałem o tym wcześniej, ale mogłoby to w jakiś sposób wykluczyć konieczność ponownego płukania układu i wskazywać na ciągle przedostawanie się oleju (już czystego) do chłodzenia. Moze to jednak ktoraś z chłodnic? Teraz się zastanawiam czy konieczna była wymiana uszczelek pod głowicą?[br]Dopisany: 11 Maj 2008, 16:48 _________________________________________________Czy można bez wymontowania sprawdzić szczelność chłodnicy automatu np. próbą ciśnieniową, a nie jak zalecił mi mechanik?

  12. Czy nasze parowniki czyści się tak jak to jest pokazane w sposobie użycia tego preparatu http://moto.allegro.pl/item360506039_wurth_serwisowy_odgrzybiacz_klimatyzacji_rabat_.html . Chodzi mi o wprowadzenie preparatu przez przewód odprowadzający wilgoc-gdzie znajduje się ten przewód? Czy powinno się czyścić w sposób opisany w wątku http://www.a4-klub.pl/smf/a4_b5_odgrzybianie_klimatyzacji-t10719.0.html . Które czyszczenie jest lepsze?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...