VanRay

• Dołączył

• Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez VanRay

1. Prawdopodobnie to dwumas się odzywa. Mam ten sam model co Ty i u mnie oryginalne sprzęgło i dwumas pojeździło do 260 tyś. Tydzień temu skończyło mi się sprzęgło i wymieniłem na zestaw LUK kupiony u mechanika - łączny koszt wyszedł mi 2800 :facepalm:

Jak to delikatnie puka a przy wrzucaniu biegów nie ma problemów to pewnie trochę jeszcze pojeździ ale powoli odkładaj do skarpety grosiki by się nie zdziwić tak jak ja ostatnio ;)

2. Witam, podłączę się pod temat.

Tydzień temu wymieniałem dwumasę i komplet sprzęgła (LUK), pierwsze dwa dni sprzęgło brało bardzo szybko a później wróciło do tego samego miejsca co przed wymianą - kolega mi powiedział że pewnie się musiało ułożyć na swoje miejsce. Po tych dwóch dniach zauważyłem, że auto na luzie (stojąc np na światłach) dostaje wibracji/drgań buja nim w nierównych odstępach czasu. Przy uruchomieniu tego nie ma, dopiero po przejechaniu jakichś 100 metrów. Przy ruszaniu nic nie szarpie. Stojąc na luzie i podnosząc obroty do 1300-1500 zaczyna bujać bardziej (bez różnicy czy wciskam sprzęgło czy nie). Przed wymianą tego nie było. Wtryski na kompie są podobno ok, poduchy sprawdzone i też podobno są ok.

Powiedzcie mi czy nowy dwumas i sprzęgło musi się jakoś dotrzeć? Czy to może jakaś wada fabryczna? Czy to mechanik coś spartolił? Znajomy mi powiedział że przy nowym komplecie dwumasu i sprzęgła po kilkudziesięciu kilometrach jedzie się na podregulowanie sprzęgła, czy to prawda?

Z góry dzięki za pomoc.

3. Tu masz o tym wątek: http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-podlaczenie-can-zegarow-radia-14771/

Jak radio wyłącza się po godzinie, nie ma rds'a na wyświetlaczu między zegarami, nie działa gala (automatyczne zgłaśnianie zależne od prędkości) i nie wyłącza się po wyjęciu kluczyka ze stacyjki to nie masz radia podpiętego pod CAN w liczniku. Jeśli radio miałeś dołożone z innej b7'ki będzie pytało o kod.

4. Witam!

Pany pomóżcie, w moim aucie (b7) jest concert 2 który nie był podpięty pod can (auto prawdopodobnie wyjechało z salonu bez fabrycznego radia). Oddałem fachmanowi by mi to zrobił i wpiął się gdzieś pod kierownicą w can, szczerze mówiąc nie wiem dokładnie w co - od tamtej pory radyjko działa tak jak powinno czyli wyłącza się po kluczyku, gala działa, podświetlenie też ... brakuje tylko informacji rds na fisie.

Vag łączy się z radiem i z licznikiem i nie pokazuje błędów. Kodowanie tak jak wyczytałem 17-Instruments -> Adaptation-10 - Channel 62 - 17 nic nie daje. Trzeba rozbierać znowu wszystko i ciągnąć kable prosto od radia do licznika czy jest jakieś inne kodowanie (radia) by zachulało ?

5. Bez wzmocnienia tego zawiasu klejenie plastiku u fachowca tez nic nie da. Poszukaj na forum, jest sposob na domowa naprawe - potrzebna sruba, poxipol, wkretarka i 30 min wolnego czasu ;-)

Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalka

6. Jak ci ktos mocno przydzwoni to co za roznica czy hak jest czy nie? I tak szkody beda. Na zime bym zostawil, przy lekkim cyknieciu osloni troche kufer.

Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalka

7. Tricolor jest ogolnie polecany :) sam zabieram sie za polerowanie reczne mojego parcha ale po przeczytaniu kilkuset postow odnosnie polerki recznej audi juz sie nie nastawiam na taki efekt jak pokazuje kolega Griffi w swoich pracach. Maszynowo zajmuje to kilka/nascie godzin to recznie wyjdzie tydzien na element ;) gdzies w necie widzialem jak ktos polerowal jakies auto megsem kilkukrotnie i byl fajny efekt (nie wiem na ile to bylo profi) ale zajelo mu to rok :)

Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalk now Free