Skocz do zawartości

tomgrom

Pasjonat
  • Postów

    29
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez tomgrom

  1. Tak odkręcałem te śrubeczki, druciki powinny być czyste bez nalotu, u mnie byłó aż grubo brudu, po wyjęciu tego czujnika miałem dobry dostęp do tych drucików i wyczyściłem je zamoczonymi w benzynie patyczkami do uszu - dobrze się sprawdzają bo są miękkie a do tych drucików trzeba delikatnie podchodzić.

  2. W ASN po logach wnioskuję, ze u mnie przepływka zdrowa ale w ACK 2,8 miałem tak zasyfioną przepływkę (te druciki w środku), że też potrafił mi zgasnąć, po przeczyszczeniu objawy ustąpiły więc może u Ciebie czyszczenie też by pomogło

  3. Ja sprawdzałem przez Vagcom 3.11. Blok silnika grupa 3 i robisz próbę dynamiczną tj. od 1,5 tys obrotów do odcięcia (ok 6300 obr/min) na 3 biegu i patrzysz głównie na Mass Flow g/s gdzie maksymalna wartość przy najwyższych obrotach powinna stanowić ok 80% wartości mocy silnika czyli 220 km * 80% = ok 176 (g/s). Przynajmniej tak wynika z teorii jakich naczytałem się na różnych forach. Jak coś zrób też logi i wstaw na forum linka przez VAGLOG - logi są bardziej czytelne, ja swoje wstawiłem tutaj na forum kilka dni temu ale na razie nikt nie ocenił także chętnie porównam z Twoimi logami.

    Miałem kiedyś problem z przepływką w poprzednim a4 b5 2,8 ACK - potrafiło trząść autem przy przyspieszaniu i na wolnych obrotach, i pomogło przeczyszczenie tego czujnika benzyną, ważny jest też czysty filtr powietrza.

  4. Nowy z aso za 360, rozbierałem, i stan szrotowy, membrana sparciała i zasyfiona totalnie, teraz tak jakby autko pracowało jednak kulturalniej na wolnych obrotach a zbiegiem okoliczności po wymianie tego zaworu padła mi chyba świeca (mimo, że niedawno komplet wymieniałem) i stąd może nadal mały problem przy odpalaniu i czasami po dogrzaniu silnika też wypadanie zapłonu na jednym cylindrze (cewki przekładane a wypadanie zapłonu nadal na tym samym cylindrze), wymienię święcę to się zobaczę czy będzie róznica w odpalaniu i podczas jazdy

  5. U mnie sprawa sie wyjasnila. W alarmie zalaczala sie funkcja immobilizera z kidnapperem-co ciekawe wlaczyla sie jakos samoczynnie i nie mozna jej teraz wylaczyc-moze wlasnie niska temp spowodowala jakies problemy w elektronice tego alarmu. Tak czy inaczej wypialem komputer alarmu i juz autko smiga. Co prawda alarmu teraz nie mam ale pompa podaje paliwo.

    pzdr

  6. Sprawdzilem pompe podlaczajac na krotko(podłaczylem sie bezposrednio w bezpiecznik 28) i dziala, normalnie kreci i ja słychac ale juz z kluczyka nie chce zaskoczyc, a moze przekaznik padł tylko(wiem ze jest on od strony kierowcy pod zegarami) tylko jak go sprawdzic :mysli:

  7. Witam,

    Dzisiaj pojawil sie dziwny problem. Autko rano pieknie odpalilo i nie bylo zadnych problemów. Nastepnie po postoju okolo 30min nie mogłem w zaden sposob uruchomic silnika. Po probach trwajacych okolo 10min(akum prawie siadł) nagle autko odpalilo i wszystko w porzaadku, normalnie jezdzilo normalnie przyspieszalo itd. Zauwazylem ze jak nie chcial zapalic to nie pracowala pompa paliwa(nie słyszalem jej) natomiast przy kolejnej udanej probie zapalenia pompa charakterystycznie wciagneła paliwo i autko zapaliło. Na wieczor auta znowu nie mogłem odpalic i tak juz zostało. Czy komus padały pompy w tych silnikach?? Ewnntualnie co moze byc inna przyczyna ze pompa nie pracuje-bezpiecznik sprawdzałem i jest caly. Czy filtr paliwa moze miec wpływ na pompe? Ewentualnie co jeszcze?

    pzdr

  8. Miałem identyczny problem. Podczas gdy delikatnie wciskałem gaz udawało sie przyspieszać bez szarpania natomiast gdy wciskałem od razu do podłogi szarpał ze nie dawało sie jechać. Problem rozwiązałem zakupując nowe przewody zapłonowe-w przypadku mojego silnika był to spory wydatek(ok 500zł, w aso kosztują ok. 1200zł :kox:). Też mowili mi o cewkach ale szcześliwie skończyło sie na wymianie najpierw świec potem przewodów.

    pozdrawiam

  9. Witam,

    Mam pytanie odnośnie zasady działania automatycznego podgrzewania lusterek(nie z przycisku od tylnej szyby). Jak już się zorientowałem za załączanie się podgrzewania takich lusterek jest odpowiedzialny specjalny czujnik/termostat który zamyka obwód w odpowiednim momencie. Mam jednak pytanie czy ten czujnik jest tylko w lewym lusterku i obsługuje też obwód elektryczny prawego(tak jest u mnie i prawe mi nie grzeje-ale może mam popsutą matę grzewczą) czy też może taki czujnik powinien być również w prawym lusterku?

    pzdr

  10. Wiatm

    Tez miałem klepanie na gorze-mechanicy mowili ze do wymiany szklanki zaworów ale ostatnio zdecydowałem się na wymiane rozrządu i nastala cisza-tak więc rozrząd moze tutaj miec spore znaczenie(u mnie miał)-poprzedni miał najechane 20tys więc przy wymianie paska nie zawsze nalezy się sugerować przebiegiem rozrządu(czasami mogą trafić się kiepskie napinacze luba pasek)

    pzdr

  11. Witam,

    Od pewnego czasu zauważam ze pod korkiem wlewu oleju gromadzi się olej(po wlaniu nowego oleju wszędzie było sucho i czysto)-czasami potrafi się przedostać nawet na pokrywę zaworów-słyszałem ze prawdopodobną przyczyną może być zapchana odma i ze względu na zbyt wysokie ciśnienie jakie wtedy powstaje mogą dziać się takie rzeczy. Spotkał się ktoś z taką sytuacją? Czy można sprawdzić czy odma jest faktycznie zapchana?

    Słyszałem ze zapchanie odmy moze powodować niesprawny EZEKTOR-ktos cos wie na ten temat?

  12. Chciałem zapytać jakie jest własciwe umiejscowienie emblematu na tylnej klapie(w tym przypadku interesuje mnie sedan). Wydawało mi się ze własciwe jest takie:

    przedliftrs6.jpg

    ale ostatnio zauważyłem też takie:

    poliftas8.jpg

    Czy to jest zależne od tego czy A4 jest przed/po lifcie, czy też nie ma to znaczenia i była dowolność w tym temacie?

    pzdr

  13. Ja myśle że warto się dobrze przyjrzeć/zastanowić czy faktycznie uszczelniacz wału korbowego nalezy wymienic w tym przypadku. Sam miałem olej w tym miejscu(łączenie skrzynia-silnik było całe mokre od oleju) i byłem pewny na 100% do tej wymiany(szczególnie po przeczytaniu postów w tym temacie). Jednak mechanik po bardzo dokładnej analizie stwierdził niewielki wyciek oleju w lewej tylnej części miski olejowej i uszczelnienie tego elementu w zupełności wystarczyło(poza tym miałem kilka samochodów ze znacznie większym przebiegiem, starszych i mocniej eksploatowanych i nie spotkałem się nigdy z nieszczelnością tego elementu więc Audi sądze tym bardziej tu nie może zawodzić).

    pzdr

  14. Ten silniczek w tym samochodzie to bardzo dobre połączenie(jedynie szkoda ze nie w manualu) a tak poza tym to dla właściwej oceny trochę mało zdjęć, ale na 100% i to najlepiej zaraz zlikwiduj te brewki. Ponadto zaktualizuj swój opis bo takich silników to nie robili w 95r

  15. Mam problem z tempomatem, który objawia się tym, że jak jestem na dłuższej trasce to tempomat uruchomi sie ale na około max 5min, po czym aby ponownie dał się uruchomić musze przejechać około 40-50km. Co dziwne, prawie zawsze objawia się to taką sekwencją zdarzeń. Jak już tempomat uda mi się włączyć to działa wszystko jak należy tylko niestety na max 5min. Byłem na komputerze ale brak błędów. Na oko wygląda wszystko jak należy. Słyszałem jeszcze o szczelności instalacji podciśnienia tempomatu-czy w mojej A4 jest coś takiego, ewentualnie gdzie tego szukać bo faktycznie objawy pasują do sytuacji jakby gdzieś co jakiś czas uchodziło podciśnienie.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...