Skocz do zawartości

Ronivw

Pasjonat
  • Postów

    32
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Ronivw

  1. W VW Bełtowski stwierdzili że w moim aucie występuje wąż który ma w sobie termostat zawór zwrotny jakiś trójnik i obejmy w cenie 960zl. A że można wymienić sam termostat za cenę 207zl. Numeru nie podał całego ale końcówka 113A Dla mechanika powiedział że wydrukuje schemat i instrukcje wymiany. 🙂

  2. Nie ma u mnie drugiego termostatu ani zaworka? Nie możliwe. Próbowałem namierzyć za silnikiem i coś widać. Dlatego chciałem mieć pewność jakie dokładnie numery. Dodam że temperatura spadła już 2 razy w okolicę 72 ° po wypaleniu DPF. Chłodnica spalin? Sama chłodnica wody może być uszkodzona? 

  3. Chwilę pojeździłem no i niestety lipa. Podjechałem pod dom temperatura około 90°. Po paru minutach na biegu jałowym temperatura spadła na 74°. Pomoże ktoś z numerami drugiego termostatu i zaworu zwrotnego z tyłu silnika? 

    Vin to WAUZZZ8K2AA077470.

  4. Dziś został wymieniony drugi raz termostat. Pierwszy był wymieniony w 2016-17 i po tym czasie znowu zaczęły się problemy. Termostat oczywiście orginał końcówka AD, nowy oring i nowe śruby Plus płyn. Koszt u Bełtowskiego Po rabacie za komplet 354zl.Po 4km 90° ogrzewanie 22°. Po postoju 5 min tempera spała na 80-82°. Po przejechaniu 500-1000m znów 90° Jest ok czy próbować wymienić zawór i drugi termostat? Nie pamiętam jak było wcześniej ale wydaje mi się że zawsze było 90° Druga sprawa. Poprzedni mechanik wymieniając potraktował orginalny termostat sylikonem  w miejscu oring- rurka i wejściu do bloku pełno sylikonu. 6-7 lat było ok. Mogło się coś oderwać i przytkać resztę?

  5. Ja odpisywałem swój problem na forum i po doradztwie odpuściłem sobie wymianę przez 1 rok bo ten typ tak ma. Nie był to dobry pomysł bo jak się okazało nie dogrzewany silnik generował problemy z Dpf em i problemy z ogrzewaniem. Przed kolejną zimą zakupiłem w ASO nowy termostat z odpowiednim nr. Do dziś mam spokój. Zapomniałem o DPF ie I ogóle auto zawsze trzyma równe 90 stopni. 

  6. Według mnie to do wymiany termostat tylko orginał ASO z końcówką AD. Druga sprawa to wiatrak chodził przez wypalanie DPFa. Przy wypalaniu też auto grzało mi do 80-90 stopni. Po wymianie termostatu DPF wypala się rzadziej, bo auto pracuje w normalnych temperaturach i nie zasyfia się DPF tak szybko. 

  7. Sprzegiełko alternatora było u mnie problemem. Po wymianie jakiś czas spokój, później znów to samo po kilku tyś km. Mechanik w jakiś sposób minimalnie stoczył te ostre raty i od tego czasu jest cisza. Nie rozumie tego do końca ale mam ciszę. 

  8. 10 godzin temu, wyzyk83 napisał:

    a temperaturę szybciej ci osiąga 90 stopni?

    spalanie się zmniejszylo?

     

    Przy spokojnej jeździe po miejscu to średnio 6-8km i stoi 90. Przy normalnym ogrzewaniu wnętrza. Wcześniej dystans nie miał znacznia, a dpf doprowadzał mnie do szału bo podjeżdżając pod dom na 2 biegu auto łapało 90 i już zaczynał wypalanie DPFu. Tej zimy może 2 razy tak się stalo bo autko robi to poczas normaknej jazdy. Spalanie koło komina drastycznie spadło. Średnio za 100zł ON ze Stadoilu robię 300km i dodam, że mam quattro. Dziwi mnie tylko fakt, że od wymiany do wymiany nie dolewam oleju wczoraj wyskoczył serwis olejowy. Tzn już nie pokazuje dystansu bo przejechałem 15tyś km i na MMI znikło może 0,5-1cm. Nie wiem czy to normalne i inni tak mają? Aha jeszcze jedno mój mechanik dostał termostat ode mnie do ręki i za jakiś czas wróciłem po auto. Zero narzekania , że ciężko lub coś było nie tak. To chyba zależy od mechanika.

  9. 43 minuty temu, wyzyk83 napisał:

    to przed wymianą jaką ci osiągał temperaturę?

    Naprawdę różnie. Dosłownie wszystko miało wpływ na to ile w danym momencie było. Generalnie 90 było tylko przy butowaniu,wypalaniu DPFu i podjeździe pod dom po trasie na konkretną górę na drugim biegu. Teraz podobny dystans i stoi 90 czy 0 czy -15 stopni. Pomyśleć ,że dwa lata się tak męczyłem bo na forum napisali "ten typ tak ma". Namówiłem już jednego znajomego na wymianę w CAHA i oczywiście tak samo pomogło. Ale daję rękę uciąć tylko za oryginał z końcówką AD.

    IMG_20171106_183115-2232x2976.jpg

  10. Myślę że trzeba jasno oddzielić 2 przypadki:
    1) auto się nie nagrzewa i wieje zimne powietrze wewnątrz - w tym przypadku wg. mnie walnięty termostat i jest cały czas otwarty.
    2) auto się nagrzewa do 90 tylko przy ostrym ciśnięciu. Przy normalnej jeździe jeżeli temperatura jest na "-" auto pracuje w zakresie 50-70 st. C ale nawet gdy wskazówka leży na 50 st. C ogrzewanie działa normalnie. Tak jest u mnie. 
    Czytałem w kilku innych postach o 2-gim termostacie. Na 100% jest w automatach ale czy jest w manualach zdania są podzielone. 
    U mnie jak w opcji 2 i po wymianie termostatu wszystko wróciło do normy.
    Pierwszą zimę jeżdżę z dobrym termostatem i jestem w szoku. Mniejsze spalanie Dpf wypala się raz na 3 tygodnie a wcześniej ciągle się załączało wypalanie. Nie ten samochód! Co do ogrzewania w środku to proponuje poszukać w ustawieniach MMI załączenie funkcji dogrzewania wnętrza załanczającej się poniżej 5 stopni na dworze. Pozdrawiam

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  11. Dziś zakupiłem nowy orginalny  termostat 03L121111AD w VW Bełtowski . Taka przyjemność kosztowała mnie 240zł. 6 teo jestem umówiony na wymiane plus czyszczenie EGRu bo zaczeło cieknąć. Jeśli coś pomoże ta wymiana to zaraz się pochwalę. Pozdrawiam
    A więc tak. Odebrałem autko od mechanika no i miłe zaskoczenie [emoji5] Przy temperaturze otoczenia +5 stopni , ogrzewanie wewnętrzne na 21stopni i spokojnej jeździe przez około 8km temperatura w końcu wskoczyła na 90 [emoji3] Nawet próba spokojnej jazdy 120km/h i nic 90 stopni. Od początku czyli ponad 2lata jeździłem tak i myślałem, że ten typ tak ma. Dla innych mających dylemat powiem tyle, że warto zmieniać na nowy org VW 03L121111AD. Pozdrawiam 6411f1b68d775259daa80c874b52765b.jpg2745860bb1e589fa255176592f76b590.jpg

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

×
×
  • Dodaj nową pozycję...