Skocz do zawartości

yreib

Pasjonat - Nowicjusz
  • Postów

    12
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez yreib

  1. Czujnik polozenia walu jest na gorze silnika zaraz przy 4 cylindrze, a czujnik obrotów silnika podobno jest na kole rozrzadu.

    Na komputerze wyskakuje czujnik obrotów silnika blad nieciagly.

    Ogolnie jakosc jazdy sie nie pogorszyla, chociaz czasem slabej zapala, ale jak go zgasze i ponownie odpale to jest igla.

    Moze uprzedzenie pytania, cewka i swiece wymienione.

    Wydaje mi sie ze moze jest nie podpiety ten czujnik, ale wtedy bylby blad staly

    czujnik obrotów silnika znajduje się w okolicach lewej półosi napędowej w pewnym zagłębieniu. Trudny dostęp bez kanału. Jest połączony przewodem ok 0,7m do kostki za zbiornikiem płynu chłodzącego. Jeżeli pojawia się alarm to są pierwsze oznaki uszkodzenia czujnika, który będzie skutkował przejściem auta w tryb awaryjny, problem z zapalaniem przy ciepłym silniku,brak mocy, duże zużycie paliwa.

  2. Jeżdżę A4B6 sedan 1.6 8V z instalacją STAG 4 od pół roku. Szukałem auta z silnikiem 1.6 do 1.8 pod LPG. Interesowały mnie marki Volvo S40, Mazda 3, Golf 5, Octavia i pech chciał :wink:, że trafiłem na Audi z małym udokumentowanym przebiegiem (100 tys.) od osoby prywatnej. Wcześniej model A4, A6 zniechęcał mnie z powodu ustawienia silnika wzdłużnie (trudny dostęp do rozrządu) oraz zawieszenia (wielowachaczowe). W trakcie poszukiwań miałem okazję pojeżdzić Audi A6 1.8 LPG od kolegi, co miało wpływ na podjęcie mojej decyzji. Wcześniej jeżdziłem golfami 2 (1,3) i 3 (1.8 8V 75 KM) z LPG. Szczególnie ten drugi przekonał mnie do tego żeby stawiać na LPG, przejechałem nim 270 tys.km, przy całkowitym 450tys.km., palił 9l w cyklu mieszanym, bez remontu, bez łykania oleju. Instalacja kosztowała mnie 2,5 tys. zł w zaufanej ,solidnej firmie. Auto mieści się w 10 l., poruszam sie w terenach miejskich, na krótkich odcinkach i dłuższych na dwupasie w proprcjach 2/1, podróżują 2-3 osoby. Rocznie robię obecnie do 15 tys.km, co daje zwrot instalacji do 2 lat. Audi 1.6 jest godne uwagi i jest wystarczająco dynamiczne w stosunku do masy 1370 kg. Zdecydowanie nadaje się dla rozsądnych i ekonomicznie myślacych kierowców. Jest to ostatni silnik grupy Audi VW który nie jest skomplikowany technologicznie a co za tym idzie nie awaryjny i w miarę ekonomiczny. Wszelkie dodatki typu turbo, intercooler, itp. nakręcają prędzej czy pożniej koszty eksploatcji

  3. Nie włączaj klimy w automacie tylko przejdź na strzałki góra - dół, po prawej stronie konsoli środkowej. Strzałka góra daje nawiew tylko na szybę. Jeżeli mocno zaparowała szyba w trakcie jazdy to ratować się można uruchomieniem nawiewu turbo przyciskiem na dole konsoli po lewej, podobnym do przycisku ogrzewania tylnej szyby.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...