Treść opublikowana przez ockham
-
pomocy
Przepływomierz do sprawdzenia
-
A4 b6 - Uszczelka pod głowicą?
Mialem podobnie Bialy dym z rur wydechowych o drazniacym zapachu ubywalo plynu chlodniczego i czasami wariowala wskazówka temp plynu po otwarciu korka w zbiorniczku bylo pusto nastepnie plyn wystrzelił Potem juz auto zaczelo czasami nierowno pracowac pojechalem do mechanika i powiedzialem mu ze zostawiam auto bo podejzewam ze to uszczelka (albo glowica ) No i byla peknieta glowica na 2 cylindrach
-
[A4B6 1.8t] Nieszczelnosc kolektora wydechowego
http://zapodaj.net/fde6c49ea7251.jpg.html Fotka powyzej ... bialy nalot od strony kolektora jak i przy katalizatorze
-
[A4B6 1.8t] Nieszczelnosc kolektora wydechowego
Witam Wczoraj zaobserwowalem ze przy kolektorze jak i przy katalizatorze pojawil sie bialy nalot co to moze byc jakas nieszczelnosc ??
-
Dziwny chichot po zdjeciu nogi z gazu
Kanaly 002 115 118 ??
-
Dziwny chichot po zdjeciu nogi z gazu
Wczoraj podlaczylem kompa i wywalilo taki blad: 16683 - Boost Pressure Regulation: Control Range Not Reached P0299 - 002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent Zawor wymieniony faktycznie uszkodzony od strony podcisnienia Juz niema tego dzwieku Ale mocy nadal troche brakuje
-
Dziwny chichot po zdjeciu nogi z gazu
To jak moze trzymac cisnienie skoro grzybek unosi podcisnienie oo zamknieciu przepustnicy Czyli gdzies musi byc nieszczelny ten dv Moze membrana jest uszkodzona i powietrze juz podczas ladowania turbo sobie pomalu ucieka Tak ja to rozumiem
-
Dziwny chichot po zdjeciu nogi z gazu
Dzisiaj dostalem od kumpla zaworek i zobacze czy bedzie poprawa Tylko jak tak patrzylem pod maske to moj dv jest jakby wiekszy duzo wiekszy Kumpel ma oryginal vw audi Moze poprzedni wlasciciel zalozyl jakis zamiennik hmmm Bez kanalu chyba sie nie obejdzie bo dostep do dv jest od spodu Czy dv jak nie trzyma cisnienia to wlasnie taki dzwiek sie wydobywa po zdjeciu nogi z gazu ?
-
Uszkodzony zawor Dv ?
Czy jak dv nie trzyma cisnienia to wlasnie wydobywa sie taki dzwiek Bo turbine slychac jak sie wkreca
-
Dziwny chichot po zdjeciu nogi z gazu
Dzwiek jest identyczny jak na filmiku
-
Dziwny chichot po zdjeciu nogi z gazu
Taki charakterystyczny dzwiek. Tzn ze ten zawor nie trzyma cisnienia ?? Czy dv w a4b6 2003r jedt taki sam jak do modeli a4 b5 ?? Bo mialbym na podmianke taki zawor od kumpla , zaworek ma moze niecaly rok
-
Dziwny chichot po zdjeciu nogi z gazu
Witam Jest maly problem z moca 1.8t 163km A mianowicie auto przyspiesza rownomiernie niema takiego kopa jak mialo wczesniej I do tego slychac dziwny dzwiek jakby blow off po zdjeciu nogi z gazu lub zmianie biegow Najlepiej slychac przy obr ok 2100 Bledu zadnego na vagu nie wywala Czy to moze zawor dv ??
-
Uszkodzony zawor Dv ?
Bledu zadnego nie wywala Turbo slychac jak sie wkreca ale nisema takiego kopa jak powinien miec na 163 konie Wiem jak go sprawdzic Jest jeszcze jakis zawor powiazany z dv w tym aucie odpowiedzialny za trzymanie cisnienia ? Oprocz n75
-
Uszkodzony zawor Dv ?
Witam Mam problem chba z zaworem Dv poniewaz auto nie zbiera sie tak jak powinno tzn wczesniej turbo jak sie wkrecalo to bylo to bardzo odczuwalne a teraz zbiera sie rownimiernie dodam ze po upuszczeniu pedalu gazu wydobywa sie dziwny dzwiek cos jakby blow off slyszalne to jest bardzo dobrze przy 2100obr. Auto to a4b6 2003r 1.8t 163konie
-
Problem z moca : turbo przeplywka dv...
w piatek jade sprawdzic caly dolot dokladnierze jeszcze co mi nie daje spokoju to to ze jak go trzymam np powyzej 2000obr i gwaltownie dodam gazu albo zdejme noge z gazu to jest szarpniecie jak normalnie przyspieszam to ok a przepustnice vagiem mozna jakos sprawdzic ???
-
Problem z moca : turbo przeplywka dv...
gruszka dziala w obie strony i trzyma cisnienie byla sprawdzana
-
Problem z moca : turbo przeplywka dv...
o klapce od WG tez juz myslalem czyli jesli odepne wezyk od n75 i auto bedzie jechalo tak jak teraz to znaczy ze WG wyparowalo
-
Problem z moca : turbo przeplywka dv...
TIP wymieniony wiec szczelny intercooler wymieniony ,byly 2 dziury sprawdze rury od intercoolera w jakim sa stanie ---------- Post dopisany at 19:44 ---------- Poprzedni post napisany at 18:45 ---------- a jesli chodzi o sprawdzenie szczelnosci kompesorem to jak najlepiej to zrobic gdzie dmuchnac?? ---------- Post dopisany 18-11-2013 at 13:13 ---------- Poprzedni post napisany 17-11-2013 at 19:44 ---------- wstawiam logi zbytnio nie bylo sie gdzie rozpedzic:/ VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
-
Problem z moca : turbo przeplywka dv...
czytam caly czas bo niewiedza mechanikow mnie przeraza dlatego zalogowalem sie na tym forum aby uzyskac informacje od uzytkownikow 1.8t ---------- Post dopisany at 01:29 ---------- Poprzedni post napisany at 01:13 ---------- przeplywka mi chodzi po glowie za malo pokazuje...
-
Problem z moca : turbo przeplywka dv...
ok gregor10 jak kumpel mi podrzuci interfejs wsiadam w auto i loguje sie na podane kanaly ;-)
-
Problem z moca : turbo przeplywka dv...
nie wiem co oni kombinowali ale jak przegazowalem to lepiej wchodzil na obrotyjutro kumpel przyniesie mi kabel i zrobie logi i wrzuce do oceny
-
Problem z moca : turbo przeplywka dv...
bo bylem u mechanika i napompowali gruche do 0.55bar i tak trzymali caly czasodpalilem auto i jak przegazowywalem to obrotomierz zapierd..al a wczesniej to niebardzo sie chcial zbierac
-
Problem z moca : turbo przeplywka dv...
witamdv wymieniony na nowy oryginal poprawy jakos nie czuc moze odlaczyc aku zeby sie ecu zresetowalo ,stary dv byl dziurawyjeszcze jedno pytankopo podaniu cisnienia na grucheWG sie otwiera czy domyka?
-
Problem z moca : turbo przeplywka dv...
mam pytanko bo nie wiem czy mam dobrze n75 podlaczony 3-dolot 2-turbo 1-WG czy tak powinny byc podlaczone wezyki ?
-
Problem z moca : turbo przeplywka dv...
no kumpel tak mial ale w 1.9tdi i na biegu jalowym jak przegazowal to sztanga turbiny chodzila pytam z tego wzgledu ze nie mam porownania z innym 1.8t aeb zawor n75 jest sprawny napewno bo byl sprawdzany po podaniu 11volt otwiera i przepuszcza powietrze do dolotu ---------- Post dopisany 04-11-2013 at 17:18 ---------- Poprzedni post napisany 27-10-2013 at 11:45 ---------- witam czy zawor dv z tym numerem podejdzie do aeb 06A-145-710P bylem sie pytac w motoryzacyjnym i sobie zakrzyczeli 260zl z serwisu z warazawy na allegro oryginal jest za 150zl i chce go zamowic jutro aha intercooler byl do wymiany 2 dziury byly auto troche lepiej idzie ale to jeszcze nie to