misiek333

Reputacja

1. misiek333

BRE szarpanie

Witam , problem jest z a4 b7 BRE(20tdi) . Po odpaleniu na zimnym obroty na biegu jałowym są super, po chwili (może 1 minuta) i lekkim nagrzaniu silnika (20-40C) dodam trochę gazu i odpuszczę zaczyna się cykliczne przerywanie w pracy na jałowych obrotach. Gdy tak szarpie wystarczy wbić bieg lekko popuścić sprzęgło (bez dodawania gazu i ruszania) następnie go wyprzęgalić i obroty są super , tak jakby lekkie obciążenie silnika mu pomagało. Na pełnym dogrzaniu problem jest mniej odczuwalny , czasami nie występuje
  2. gdzie ten czujnik jest i czy wymiana czujnika powinna usunąć dwie usterki ?
  3. Problem występuje sporadycznie i za uwarzyłem to na zimnym silniku . Po odpalenie obroty ustawiają się prawidłowo , po chwili wzrastają do 1050 po chwili się stabilizują i tak w kółko . Czasami utrzymują się przez dłuższą chwilę . Nie wiem czy ma to coś wspólnego ale włącza się wentylator na zimnym silniku nie zawsze jest to powiązane z obrotami. Myślałem że to jakieś ssanie . Nie podłączałem go pod kompa jeszcze.
  4. a nie masz na radiu naklejki z opisem pinów??? ---------- Post dopisany at 20:01 ---------- Poprzedni post napisany at 19:59 ---------- zobacz na drugie zdjęcie z tej aukcji tam jest z tyłu naklejka RADIOODTWARZACZ AUDI A3 A4 A6 TT CONCERT BOSE (3648254886) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
  5. ja mam podobnie ale w b6 u mnie trzeba pociągnąć "can" z licznika , ale ty masz b5 z 98 roku więc nie masz "can" . może nie masz podpiętego pinu w radiu "safe""
  6. martwi mnie tylko to że za każdym razem jak wyjmę kluczyk trzeba wpisywać kod ---------- Post dopisany at 20:26 ---------- Poprzedni post napisany at 19:29 ---------- kwestia z dźwiękiem rozwiązana , wystarczyło wypiąć z czarnej kostki przewód wchodzący na pin w radiu "bose". ale z tym kodem i podświetlaniem będę musiał pociągnąć z licznika (can)
  7. wcześniej było nie oryginalne radio . podłączyłem radio bezpośrednio do akumulatora i do głośnika i zaczęło grać . radio które mam jest bez pinu "safe" więc pewnie dlatego się rozkodowuje po wyjęciu kluczyka.czy jest możliwość żeby uruchomić radio bez wtyczki czarnej dużej (c1c2c3) słyszałem że kostka c2 odpowiada za potrzymanie kodu, podświetlenie przycisków w radio oraz wyświetlanie na wyświetlaczu miedzy zegarami?
  8. czy każde a4 b6 mają tą kolorową wtyczkę opisaną jako "c"
  9. radio do reklamacji , ale co z anteną w samochodzie gdzie szukać wzmacniacza i anteny??
  10. zastanawia mnie jedno czemu nie ma dźwięku ani na cd ani na radiu ?
  11. sprawdziłem blaupunkt działa z kawałkiem druta zamiast anteny
  12. samochód kupiłem bez radia . ale mam stare radio Blaupunkt ar1243 i na nim jest szum z głośników , a na tym "cd concert 1din" niema. dwa piny w radiu nie zgadzają się z pinami w kostce w samochodzie
  13. podpoiłem starego Blaupunkta i szum w głośnikach jest ,stacji też nie może znaleźć . Zastanawia mnie jeszcze jedno gniazdo z tyłu tego "cd concert" takie małe na środku radia ?
  14. Zakupiłem radio cd concert 1din po uruchomieniu i wpisaniu kodu radio szuka stacji ale nie może nic znaleźć . Włączyłem cd działa ale niema głosu w głośnikach. Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki radio się wyłącza , i aby je powtórnie włączyć muszę włożyć kluczyk i wpisać jeszcze raz kod . Proszę o jakieś wskazówki
  15. no własnie te dźwięki trwają nawet 10 minut czyli długo po zgaśnięciu przycisku świateł awaryjnych